Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

O Firmie - 2016-03-21

Łożysko NSK BSF

NSK będzie prezentować swoje najnowsze innowacje związane z technologiami produkcji wymagającymi wysokich prędkości i małych rozmiarów na wystawie SIAMS w Moutier w Szwajcarii w dniach 19-22 kwietnia.

Targi SIAMS poświęcone są sektorowi produkcji urządzeń miniaturowych, silnemu w Szwajcarii dzięki takim branżom, jak produkcja zegarków i urządzeń medycznych. NSK zaprezentuje zarówno miniaturowe produkty, jak i ofertę stosownych rozwiązań obróbczych, wystawiając je na liczącym 60 m² stoisku (C-18/D-21, Hall 1.1), podzielonym odpowiednio na dwa oddzielne obszary. Produkty obróbcze będą obejmować, między innymi, precyzyjne łożyska, prowadnice liniowe, łożyska podpierające śruby kulowe i siłowniki liniowe.

Z uwagi na bardzo duże prędkości wrzecion wielu narzędzi obróbczych stosowanych w urządzeniach mikroobróbczych, głównym elementem stoiska NSK będzie seria NSK ROBUST BSR wysoce precyzyjnych, małych łożysk kulkowych skośnych. Opierając się na 100 latach doświadczenia w produkcji łożysk, NSK wytwarza serię BSR z użyciem sprawdzonych technologii materiałowych oraz narzędzi ewaluacyjnych i analitycznych, zapewniając, że te wysoce funkcjonalne łożyska są w stanie podtrzymywać wszystkie rodzaje superszybkich wrzecion.

Seria BSR oferuje dobrą smarowność głównie dzięki pogłębionemu profilowi pierścienia wewnętrznego i zewnętrznego. Dodatkowo, łożyska są standardowo wstępnie nasmarowane i, jeżeli jest to wymagane, dostępne jako łożyska uszczelnione we wszystkich oferowanych rozmiarach.

Inne produkty wystawiane na SIAMS będą obejmować łożyska podpierające śruby kulowe BSBD. Nowoczesne obrabiarki wymagają śrub kulowych, które będą w stanie precyzyjnie, a jednocześnie szybko i efektywnie ustawić element obrabiany lub komponent maszyny. Dwurzędowa konfiguracja łożysk serii BSBD z 60o kątem działania umożliwia łożyskom przenoszenie dużych sił osiowych w obu kierunkach, zapewniając przy tym dokładność i sztywność wymagane przez nowoczesne, wysoce precyzyjne urządzenia. Łożyska są wyposażone w stykową uszczelkę wargową w kanałku na pierścieniu wewnętrznym, zapewniającą dobre uszczelnienie z niskim tarciem i generowaniem ciepła. Wszystkie łożyska podpierające do śrub kulowych BSBD są dostarczane jako nasmarowane na cały okres eksploatacji i przygotowane do montażu.

Seria łożysk BSF przedstawiana na SIAMS stanowi część serii BSBD. Te łożyska kulkowe skośne wzdłużne dwurzędowe wyposażone są w poszerzony pierścień zewnętrzny z otworami na śruby do montażu bezpośredniego.

Ponadto, dedykowane otwory w powierzchni zewnętrznej i czołowej pierścienia zewnętrznego pozwalają na dosmarowywanie podczas pracy (otwory są zamykane przy pomocy wkrętów ustalających), podczas gdy rowek odprowadzający na powierzchni pierścienia zewnętrznego pomaga w zdejmowaniu łożyska.

Na wystawie zaprezentowane zostaną również siłowniki jednoosiowe Toughcarrier, które, aby zwiększyć nośność, wyposażono obecnie w elementy toczne w postaci wałeczków. Zintegrowana konstrukcja zespołów Toughcarrier obejmuje śrubę kulową, prowadnicę liniową i zespół podpierający, co pozwala na skrócenie czasu projektowania, podczas gdy spód i jedna strona szyny to powierzchnie konstrukcyjne ułatwiające precyzyjny montaż. Siłowniki Toughcarrier są dostępne w wariantach z wózkiem pojedynczym i podwójnym oraz z szynami o różnych szerokościach znamionowych, długościach i skokach śruby.

Zorganizowane po raz pierwszy w roku 1989, targi SIAMS prezentują cały łańcuch produkcji urządzeń mikrotechnologii – od projektu i surowców po produkcję i montaż, komponenty, branżę zaopatrzeniową i powiązane aktywności. Organizowane co dwa lata targi odpowiadają na potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw, specjalizujących się w produkcji małych i precyzyjnych komponentów. W roku 2016 oczekuje się około 17000 odwiedzających i 450 wystawców. Wejście na targi jest darmowe, wejściówki można pobrać pod adresem  www.siams.ch/tickets.

Stoisko NSK na SIAMS 2016 będzie koncentrować się na produktach miniaturowych i rozwiązaniach obróbczych.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik