Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2016-08-23

NSK rozszerzyła swoją ofertę kompaktowych siłowników stosowanych w maszynach przemysłowych w aplikacjach wymagających dużej obciążalności. Seria Toughcarrier, stanowiąca uzupełnienie istniejącej rodziny Monocarrier MCH, to gotowe do montażu układy liniowe przeznaczone do aplikacji takich, jak obrabiarki, roboty, linie montażowe i spawalnicze w przemyśle samochodowym oraz zautomatyzowane urządzenia pomiarowe

W produktach serii Toughcarrier, kulki w prowadnicy liniowej zastąpiono wałeczkami walcowymi, które zapewniają zarówno większą obciążalność, jak i sztywność w porównaniu z zespołami Monocarrier MCH. Oba parametry osiągają wartości cztery razy wyższe w kierunku działania obciążenia.

Zespoły Toughcarrier i Monocarrier zostały zaprojektowane tak, aby ułatwiać wykonywanie wysoce precyzyjnych i powtarzalnych operacji pozycjonowania występujących powszechnie w zautomatyzowanych procesach produkcyjnych. Oba rodzaje siłowników wyróżniają się wyjątkowo zwartą konstrukcją i niskim ciężarem, zaś obróbka powierzchni wózka i szyn zapewnia znakomitą ochronę przed korozją. Dodatkowo, dzięki całościowemu podejściu wyrażonemu w zintegrowaniu śruby kulowej, łożysk do podparcia śrub kulowych i szyny, montaż zespołów jest szybki.

Co ważne, klienci mogą w każdym przypadku zdecydować, który typoszereg siłownika wybrać bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian w projektach. Jest to możliwe dzięki temu, że siłowniki Toughcarrier i Monocarrier MCH mają identyczne wymiary i są w pełni zamienne ze sobą.

Na końcu napędowym zespołów Toughcarrier łożyskiem podpierającym śrubę kulową jest łożysko kulkowe skośne, zaś na końcu swobodnym zamontowano łożysko kulkowe poprzeczne. W rezultacie, wózek porusza się swobodnie bez żadnych szarpnięć. Smarowanie zapewniają sprawdzone, opracowane przez NSK zespoły K1, a opcjonalna osłona wału śruby zwiększa okres niezawodnej, bezobsługowej pracy (nawet w środowiskach zapylonych).

Dostarczane jako zmontowane wcześniej osie maszyny w trzech podstawowych rozmiarach, zespoły Toughcarrier oferowane są w długościach od 150 do 1380 mm oraz dużym wyborze wielkości skoku. Zespoły mogą być napędzane za pomocą paska lub silnika.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik