Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2016-03-11

Przekładnie autobusowe

Gdy międzynarodowy producent skrzyń biegów do autobusów stanął niespodziewanie przed koniecznością wymiany łożysk wałeczkowych w serii przekładni o zębach skośnych, spowodowanej awariami w okresie gwarancyjnym, poprosił NSK o ocenę przyczyny awarii i zasugerowanie rozwiązania.

W ramach oferowanego przez firmę programu AIP (Added Value Programme), zespół ekspertów NSK zajmujących się skrzyniami biegów szczegółowo zbadał aplikację. Zespół doszedł do wniosku, że przyczyna przedwczesnych uszkodzeń kryła się w zespole, na który składał się szereg części łożyskowych pochodzących od różnych producentów. W konsekwencji proces montażu był złożony i nawet najmniejsze niedokładności i niedopasowania przyczyniały się do problemów.

Współpracując z klientem na każdym etapie procesu AIP, zespół zalecił zastosowanie gotowych do montażu kołnierzowych zespołów łożyskowych. NSK zarówno projektuje, jak i produkuje takie zindywidualizowane zespoły dla kilku producentów mobilnych maszyn produkcyjnych działających w takich sektorach, jak rolnictwo, przemysł urządzeń budowlanych i maszyn do obsługi materiałów i uznano, że zespoły te stanowić będą idealne rozwiązanie problemu uszkodzeń łożysk wałeczkowych w skrzyniach biegów.

Zindywidualizowane kołnierzowe zespoły łożyskowe NSK są uszczelnionymi i wstępnie skonfigurowanymi zespołami składającymi się z łożyska, obudowy i części montażowych. Ponieważ są dostarczane jako gotowe do użytku, eliminowane są błędy montażowe

Próbne części zostały w krótkim czasie wyprodukowane przez zakład NSK w Munderkingen w Niemczech. Łożysko kulkowe skośne zastosowane w zespole oferuje większy kąt działania wynoszący 35o, pozwalający na lepsze przenoszenie większych sił osiowych, podczas gdy specjalna uszczelka wałka z otworem wentylacyjnym wyposażona jest w o-ring uszczelniający zabezpieczoną przed korozją obudowę przed wnikaniem zanieczyszczeń zewnętrznych.

Po zastosowaniu próbnych kołnierzowych zespołów łożyskowych zakończono próby, których sukces skłonił producenta skrzyń biegów do zamówienia z NSK 4000 zespołów rocznie.

Dzięki programowi AIP oraz zastosowaniu zindywidualizowanych łożysk, klient jest teraz w pełni zadowolony z działania skrzyń biegów i uzyskał w procesie produkcji roczne oszczędności na poziomie 40.000 €.

 Łożyska z kołnierzem do skrzyń biegów

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik