Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2016-11-25

Łożyska stożkowe dwurzędowe firmy NSK

NSK opracowała łożyska stożkowe dwurzędowe i łożyska walcowe, bezpośrednio zintegrowane w przekładniach planetarnych turbin wiatrowych. W technologii napędowej, integracja komponentów stanowi ważny cel konstruktorów, ponieważ pozwala zaoszczędzić zarówno miejsce, jak i ciężar. Redukcja kosztów osiągana jest także dzięki uproszczeniu montażu.

We współpracy z wiodącym producentem przekładni dla systemów energetyki wiatrowej, NSK opracowała łożyska stożkowe dwurzędowe w układzie „O”, przeznaczone do bezpośredniej integracji w przekładniach planetarnych. Pozbawione pierścienia zewnętrznego wnętrze każdego koła zębatego przekładni planetarnej wyposażone jest w bieżnię dla wałeczków

Dla podobnych zastosowań w energetyce wiatrowej opracowano łożyska walcowe czterorzędowe, zastępujące standardowe łożyska stożkowe będące również łożyskami zintegrowanymi bez pierścienia zewnętrznego. Przy czterech satelitach na każdym stopniu, jeden zestaw łożysk obejmuje łącznie 16 rzędów.

Kluczem do opracowania łożysk zintegrowanych z kołami zębatymi jest zapewnienie precyzji podczas procesu produkcji.

Zestawy łożysk NSK oferowane do powyższych zastosowań są w związku z tym produkowane z ciaśniejszymi tolerancjami otworu i średnic obwiedni dla wszystkich rzędów łożysk. W NSK, wysoka precyzja produkcji komponentów dla systemów wiatrowych zgodnie z wewnętrzną normą U 303 przyczynia się w znacznym stopniu do zapewnienia równego rozkładu obciążeń na wszystkie rzędy łożysk walcowych, pomagając w ten sposób w zapewnieniu maksymalnej trwałości serwisowej.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik