Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Facts

 

NSK w Europie - Fakty i liczby

Produkty NSK są wszędzie tam, gdzie mamy doczynienia z ruchem - nawet w najcięższych warunkach. Nasze wysoce precyzyjne łożyska wałeczkowe oraz łożyska kulkowe sprawdzają się w turbinach wiatrowych i obrabiarkach, a nasze systemy liniowe są działają w liniach produkcyjnych, natomiast nasze produkty dla przemysłu motoryzacyjnego można znaleźć w pojazdach wielu wiodących producentów aut.

Sprzedaż: ponad 893 mln euro w Europie (marzec 2023)

Pracownicy:  ponad 4030 w Europie

NSK komponenty przemysłowe i liniowe (EIBU - European Industrial Busiess Unit)

Europejska siedziba: Ratingen (Niemcy)

Portfolio produktów: łożyska kulkowe, łożyska wałeczkowe, łożyska stożkowe, łożyska baryłkowe, łożyska wzdłużne, łożyska superprecyzyjne, śruby kulowe, prowadnice liniowe i inne produkty liniowe oraz produkty mechatroniczne i precyzyjne.


NSK produkty motoryzacyjne (EABU - European Automotive Business Unit) 


Europejska siedzieba: Ratingen (Niemcy)

Portfolio produktów: zespoły piasty koła, średnie łożyska kulkowe poprzeczne, łożyska stożkowe i igiełkowe do transmisji, łożyska wału do pomp wodnych, łożyska magnetyczne sprzęgła do sprężarek klimatyzatorów.


Układy Kierownicze

1 sierpnia 2023 roku Światowy Business Steering został włączony do Joint Venture pomiędzy Japan Industrial Solutions i NSK Ltd. z udziałami 50,1:49,9

 

Do pobrania plik 'NSK Facts and Figures'

Krótka prezentacja NSK Europe

Utworzona ponad100 lat temu, NSK jest zarejestrowaną w Japonii firmą, która ewoluowała z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych w specjalistę od łożysk tocznych i dostawcę części samochodowych działającą na rynku globalnym. Obecnie NSK zatrudnia ponad 29.800 pracowników w 31 krajach. Firma NSK osiągnęła roczne obroty 6400 mln (dane z marca 2023). Wynik ten oparty jest na nieustannie rosnących inwestycjach w badania i rozwój, pozwalające firmie na nieustanne podnoszenie jakości jej wyrobów i usług. Omawiana inwestycja wspiera cel firmy NSK, jakim jest bycie „Nr 1 Kompleksowej Jakości ”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje elementy precyzyjne i wyroby mechatroniczne, jak również układy i części dla przemysłu motoryzacyjnego, w tym zespoły łożysk kół.

W roku 1963 powstała pierwsza europejska spółka-córka firmy NSK w Düsseldorfie w Niemczech, zaś w roku 1976 pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee w Anglii. Obecnie, NSK Europe prowadzi ogólnoeuropejską sprzedaż, opierając się na zakładach produkcyjnych w Anglii, Polsce i Niemczech, centrach logistycznych w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrach technologii w Niemczech, Anglii i Polsce. W 1990 roku NSK zakupiła UPI Group włącznie z uznanym europejskim producentem RHP, fabryką w Newark (Wlk.Brytania).

Dodatkowo, NSK stworzyła całościową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na oddziały biznesowe według aplikacji: przemysłowych technologii łożysk tocznych oraz technologii liniowych i precyzyjnych, jak również modułów łożyskowych dla przemysłu motoryzacyjnego. W ramach tej organizacji ponad 4.030 pracowników NSK Europe uzyskało roczne obroty przekraczające 893 mln euro w Europie (marzec 2023)

PEO

NSK Europe Ltd. - wizja firmy

Wprawiamy przyszłość w ruch.
Nieustannie ulepszając nasze produkty i systemy, tworząc innowacje w nowych obszarach produktowych i dokonując transformacji przygotowującej nas na przyszłość, wyprzedzamy konkurencję. To cel naszej organizacji, tworzący podstawę zrównoważonej działalności w obszarze Ruchu i Sterowania.

Nasze kluczowe wartości to bezpieczeństwo, jakość, przestrzeganie przepisów i środowisko.

Naszym najcenniejszym aktywem i fundamentem naszego sukcesu jest zadowolenie klienta. Cenimy sobie długotrwałe partnerstwo z klientem zbudowane na wzajemnym zaufaniu. Mamy mocne, dobrze osadzone w japońskiej kulturze korzenie, które łączymy z naszymi europejskimi zaletami, dostarczając najlepszą w swojej klasie obsługę.

Jako zwinna organizacja pracujemy w wielonarodowych zespołach zatrudniających przedsiębiorczych pracowników i wspieramy rozwój wszystkich osób w zróżnicowanej pod względem narodowościowym i płciowym firmie. Nasze podejście do pracy to systematyczność, precyzja, prędkość, bezpieczeństwo i zgodność z przepisami.

Jesteśmy zobowiązani, aby wprawiać przyszłość w ruch dla naszego społeczeństwa, klientów, udziałowców i pracowników.Deklaracja Misji NSK Europe

Our Social Mission

Nasza misja społeczna

NSK Europe przyczyni się do tworzenia bezpieczniejszego, bardziej równego i przyjaznego dla środowiska społeczeństwa dzięki produktom, usługom, procesom produkcyjnym i łańcuchowi wartości.
Jako część globalnej firmy działamy z pasją, szacunkiem, pokorą, etycznie i uczciwie w zespole zróżnicowanym pod względem narodowościowym i równości płci, reprezentując japońskie korzenie i wartości NSK w społeczeństwach europejskich.


Nasza misja produktowa


NSK Europe, jako integralna część grupy NSK, wprawia w ruch przyszłość, odkrywając regionalne trendy technologiczne i biznesowe, dostarczając regionalne produkty i usługi dla Ruchu i Sterowania (Motion & Control) dla bezpieczniejszego, bardziej równego i przyjaznego dla środowiska społeczeństwa.


Nasza misja gospodarcza


NSK Europe jest zrównoważonym, samofinansującym się podmiotem z rentownym wzrostem, zwiększającym wartość dla naszych akcjonariuszy, klientów i NSK na całym świecie.

Dobre samopoczucie naszych pracowników i oferowanie im atrakcyjnych możliwości rozwoju jest kluczowe.

CO_NSK-Japan

100 lat historii technologii

Firma NSK Ltd. została utworzona w 1916 roku, przejmując interesy Nippon Seiko Limited Partnership Company, założonej w roku 1914.

Swoją działalność rozpoczęła w Osaki-machi, Ebara-gun, Tokio (obecnie Osaki, Shinagawa-ku, Tokio), jako pierwszy w Japonii producent łożysk.

Poniżej przedstawiamy skróconą historię działalności firmy NSK w zakres produkcji i rozwoju technologii w ciągu ostatnich dziewięćdziesięciu lat >>

Główna wiadomość

Wzmacniamy podstawy naszej firmy, aby przygotować się na kolejny skok do przodu

Japoński pionier branży łożyskowej

Łożyska stanowią kluczowe komponenty poprawy efektywności i niezawodności maszyn, przyczyniając się do zmniejszania strat energii. Są uważane za podstawę świata przemysłu i są wykorzystywane w bardzo wielu różnych zastosowaniach.

W 1916 roku NSK opracowała i wyprodukowała łożyska jako pierwsza firma w Japonii i od tego czasu nieustannie tworzymy rewolucyjne technologie i produkty. Przez prawie 100 lat prowadzenia działalności aktywnie przyczynialiśmy się do rozwoju przemysłu i ochrony środowiska na całym świecie. We wczesnych latach sześćdziesiątych skierowaliśmy naszą uwagę na zagranicę i do dnia dzisiejszego utworzyliśmy nasze placówki w ponad 30 krajach. Jesteśmy marką, która cieszy się zaufaniem na całym świecie, dostarczając swoim klientom najwyższą jakość i osiągi.

Filozofia korporacyjna i Wizja NSK 2026


Celem NSK jest przyczynianie się do dobrobytu społeczeństwa i ochrony globalnego środowiska dzięki naszej technologii Ruch i Sterowania (Motion & Control). Z okazji 100-lecia naszej działalności w 2016 r. stworzyliśmy Wizję NSK 2026, która wyraża nasze aspiracje, by „wprawiać przyszłość w ruch” i zapewniać ludziom bezpieczeństwo, niezawodność i komfort - wzbogacając styl życia i budując lepszą przyszłość dzięki naszym produktom i usługom. Utworzenie korporacyjnej fundacji na rzecz zrównoważonego wzrostu

Mając na uwadze długoterminowy rozwój społeczeństw na całym świecie, NSK poświęca się tworzeniu fundacji korporacyjnej zdolnej do zrównoważonego wzrostu - zrównoważonego dla środowiska i pracowników. W tym celu ustaliliśmy cztery podstawowe wartości dla NSK: bezpieczeństwo, jakość, zgodność i środowisko. Opracowując zaawansowane technologie i chroniąc środowisko, zwiększamy naszą zdolność do tworzenia wartości i zwiększania zrównoważonego rozwoju.

 

Akitoshi Ichii
President & CEO
NSK Ltd.

 

NSK obchodziła 100. rocznicę powstania 8 listopada 2016 roku

8 listopada 2016 r. NSK świętowała setną rocznicę powstania. Fakt, że byliśmy w stanie prowadzić działalność przez ponad wiek jest znaczącym świadectwem mocnego wsparcia, jakie otrzymywaliśmy przez te lata od wszystkich interesariuszy, w tym klientów i lokalnych społeczności. Za to serdecznie dziękuję.

Od chwili opracowania pierwszych łożysk w Japonii wykorzystujemy nasze technologie, aby dostarczać klientom z bardzo różnych branży łożyska i inne elementy maszyn, wspierając w ten sposób rozwój przemysłu i wnosząc swój wkład w społeczeństwo poprzez tworzenie bezpiecznego, opartego na zaufaniu i komfortowego świata.

Dla uczczenia setnej rocznicy zastanawialiśmy się, jaką firmą chcielibyśmy stać się w przyszłości. Wynikiem tych przemyśleń jest nasza wizja, wyrażająca się w koncepcji NSK Vision 2026. Wizja ta określa kierunek, w którym będziemy podążać oraz cele, które chcemy osiągnąć w ciągu następnych 10 lat i będzie służyć jako zasada przewodnia realizacji naszej misji.

Podejmując nieustannie wyzwania, jak małe by one nie były, 30.000 pracowników Grupy NSK będzie pracować jak jeden organizm, aby budować siłę firmy na wszystkich polach. Zjednoczeni w ten sposób chcemy kontynuować wysiłki, które podejmujemy, aby czynić życie ludzi bezpieczniejszym, bardziej opartym na zaufaniu i komfortowym – wzbogacając style życia – by tworzyć jaśniejszą przyszłości dzięki produktom, które opracowujemy dla naszych klientów.

Myśląc o perspektywach w kolejnych stu latach, czekamy na wyzwania, które przed nami stoją, wiedząc, że nasze zgromadzone doświadczenie i ekspercka wiedza tworzą fundamenty trwałego sukcesu. Stojąc przed niezliczonymi wyzwaniami przyszłości, prosimy wszystkich interesariuszy o nieustanne zrozumienie i wsparcie, które zapewnią stałe powodzenie NSK.przyszłości, prosimy o nieustające zrozumienie i wsparcie wszystkich interesariuszy, aby zapewnić dalsze sukcesy firmy NSK.

Toshihiro Uchiyama,
President & CEO

Akitoshi Ichii

President
Chief Executive Officer
NSK Ltd.

Dr Ulrich Nass

Chief Executive Officer
NSK Europe Ltd.

Michio Komaba

Deputy Head of all European operations
NSK Europe Ltd.

Mark Trivett

Chief Financial Officer
NSK Europe Ltd.

Richard Butler

Managing Director European Industrial Business Unit
NSK Europe Ltd.

 

Matthieu Lavieuville

Managing Director European Automotive Business Unit
NSK Europe Ltd. 

Andrew Savage

European HR Director
NSK Europe Ltd.

 

Tony Doran

Senior Director Enterprise Project Management Office 
NSK Europe Ltd.

Cengiz Yesilbas

European Quality Director
NSK Europe Ltd.

Tim Parker

Legal Director & Company Secretary
NSK Europe Ltd.

Pliki do pobrania

Facts & Figures NSK Europe Ltd.

PER November 1ST, 2023

PDF

187.1 kB

NSK Report 2023

PDF

11.5 MB

Poruszamy Przyszłość

Łożyska, Technologia Liniowa Rozwiązania Motoryzacyjne

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik