Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2016-03-11

Darmowa broszura wyjaśnia systemy oznaczania łożysk

NSK opublikowała podręczną, 48-stronnicową broszurę wyjaśniającą oznaczenia łożysk w precyzyjny i zwięzły sposób, ułatwiając w ten sposób inżynierom dobór łożysk i zamawianie części zamiennych.

Oznaczenia, zazwyczaj grawerowane laserowo lub wytłoczone na łożyskach, dostarczają szczegółowych informacji o typie łożyska oraz jego cechach, takich jak rozmiar otworu, luz wewnętrzny, klasa tolerancji, obróbka cieplna, rodzaj uszczelnienia i ilość smaru. Kod ten jest jednakże przydatny tylko wówczas, gdy można go zrozumieć. Odpowiadając bezpośrednio na prośby klientów, NSK opublikowała wygodną, małoformatową broszurę ułatwiającą rozpoznanie najpowszechniejsze oznaczenia stosowane dla łożysk NSK i RHP.

Ta darmowa publikacja rozpoczyna się od opisu sposobu tworzenia kodów zamówień dla łożysk, a następnie definiuje oznaczenia poprzez transparentne i podstawowe wyrażenia. W kolejnych sekcjach przechodzi do własnego systemu przedrostków i przyrostków stosowanego w NSK i kończy się tabelą porównującą oznaczenia uzupełniające NSK i RHP z oznaczeniami stosowanymi przez innych producentów łożysk.

Ostatecznie, ta niezbędna broszura ułatwia inżynierom w sposób do tej pory niespotykany precyzyjną identyfikację budowy i danych technicznych łożysk w oparciu o kod zamówienia wydrukowany na opakowaniu i komponencie. Oznaczenia łożysk nareszcie odtajnione!

Interaktywną wersję broszury można znaleźć tutaj  System oznaczenia łożysk

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik

Zgoda

NSK korzysta z usług stron trzecich, które pomagają nam ulepszać naszą stronę internetową i wyświetlać bardziej interesujące treści. Aby korzystać z tych usług, potrzebujemy Twojej zgody. Może ona zostać odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji można znaleźć tutaj Link do polityki prywatności.