Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Obrabiarki

Poczynając od wiercenia i szlifowania po toczenie, gięcie
i frezowanie, przed elementami stosowanymi w obrabiarkach stoi szereg wymagań.

Wysokiej jakości wyroby NSK spełniają specjalne wymagania dotyczące wysokich prędkości i przyspieszeń, generując przy tym minimum szumu i zapewniając precyzję ruchu.

Na naszą ofertę składa się pełen pakiet usług eksperckich

i inżynierskich, dzięki czemu znajdziemy odpowiednie rozwiązanie techniczne do zastosowania w Twojej obrabiarce. 

RigiMill high-speed machining centre

Szybkobieżne centrum obróbkowe RigiMill, produkowane przez szwedzką firmę Modig, ustanowiło rekord świata w wydajności frezowania. Podczas wewnętrznego pokazu maszyna usunęła 1001 cali sześciennych wiórów (16,4 litra materiału litego) w ciągu minuty. Osie Y i Z centrum RigMill zostały wyposażone w podwójne napędy z chłodzonymi śrubami kulowymi HMD firmy NSK. Łożyska osi oraz prowadnice rolkowe dla osi również zostały dostarczone przez NSK.

W przypadku centrów obróbczych przeznaczonych dla branży lotniczej i kosmicznej prędkość usuwania wiórów stanowi kluczowy parametr, ponieważ wiele głównych, bardzo dużych komponentów, takich jak żebra skrzydeł i inne części strukturalne, jest wytaczanych z litego materiału. Na przykład części ważące ponad 100 kg mogą być wykonane z bloków aluminium ważących 4 tony i więcej, co oznacza, że usunięte musi zostać 97,5% materiału.
 

Klienci oczekują maksymalnej prędkości obróbki

Firma Modig Machine Tool AB z siedzibą w Viserum (Szwecja) zajmuje dobrze ugruntowaną pozycję w wymagającym sektorze szybkobieżnej obróbki materiałów, takich jak aluminium, tytan, stal i kompozyty. Spółka, która została założona w 1947 r. przez dziadka obecnego właściciela i CEO firmy Davida Modiga, opracowuje i produkuje bardzo wydajne maszyny CNC używane przez producentów z branży lotniczej na całym świecie, włączając w to m.in. firmy Airbus, Boeing, SAAB, Sikorsky oraz Volvo Aero. Podczas gdy wszystkie maszyny Modig cieszą się dużym uznaniem ze względu na wysoką szybkość i precyzję pracy, obrabiarka bramowa RigiMill wyznacza nowe standardy w tym zakresie.

“Jednym z naszych celów było opracowanie pierwszej maszyny typu 2w1 w tej klasie wydajności; innymi słowy, frezarki do szybkobieżnej obróbki zgrubnej i wykańczającej”, wyjaśnia David Modig. “Drugim z naszych celów było sprawienie, aby centrum RigiMill stało się najszybszą frezarką na świecie”.

 

Precyzja obróbki wymaga zapewnienia sztywności osi

“Te oczekiwania nie stanowiły celu samego w sobie i nie chodziło o zdobycie medalu olimpijskiego” - mówi David Modig.  “Przemysł lotniczy rozwija się dynamicznie, a producenci stale rozszerzają swoje możliwości, w związku z tym chcieliśmy dostarczyć naszym klientom systemy obrabiarek bramowych o jeszcze krótszych cyklach obróbki.” Obróbka komponentów strukturalnych samolotu wymaga również precyzji na najwyższym poziomie, dlatego sztywność osi maszyny jest tak samo ważna, a być może nawet ważniejsza, jak szybkość. Wrzeciono RigiMill wykorzystuje podwójne napędy w osiach Y i Z przy dokładności pozycjonowania rzędu 0,5 μm w każdym przypadku. Dwa silniki elektryczne pracują w trybie główny/podrzędny (master/slave).
 

“Pracujemy tylko z najlepszymi dostawcami”

Wybór napędów liniowych dla osi nie opierał się tylko na specyfikacjach technicznych jednostek napędowych. Jak wyjaśnia David Modig: “Pracujemy tylko z najlepszymi dostawcami. W tym przypadku szukaliśmy uznanego producenta, który posiada jednostki napędowe o najwyższej precyzji, a także pasję niezbędną do wspierania i promowania innowacyjnych rozwiązań”.

Mając na uwadze powyższe kryteria, dokonano wyboru rozwiązań oferowanych przez NSK. Nie stanowi to zaskoczenia, ponieważ wszystkie poprzednie modele centrów obróbkowych Modig również były wyposażone w komponenty napędowe  NSK. We współpracy ze szwedzautoryzowanym dystrybutorem Acumo, specjaliści z NSK w Ratingen skonfigurowali jednostki napędowe, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak moment obrotowy, prędkość, przyspieszenie osi i temperatury generowane w napędach wrzeciona podczas obróbki szybkobieżnej.

 

Śruby kulowe do obróbki szybkobieżnej

W takich warunkach śruby kulowe serii HMD z chłodzonymi nakrętkami okazały się optymalnym rozwiązaniem. Seria HMD została zaprojektowana wyłącznie do zastosowań związanych z szybką obróbką skrawaniem, zapewniając prędkość przesuwu do 120 m/min. Dzięki nowo opracowanemu systemowi recyrkulacji możliwe było zwiększenie współczynnika prędkości d x n do wartości 160000.
 

Chłodzenie nakrętek zwiększa precyzję

Chłodzenie napędu liniowego poprzez nakrętkę (czyli dokładnie w miejscu generowania ciepła) chroni przed wzrostem temperatury, który mógłby potencjalnie pogorszyć precyzję obróbki.

Aby opracować tego typu napęd liniowy ze zoptymalizowanym chłodzeniem, NSK musiała przezwyciężyć liczne wyzwania technologiczne. Na przykład, specjaliści firmy musieli rozwiązać problem powodowany przez chłodzenie, który sprawiał, że materiał korpusu nakrętki kurczył się i wpływał na napięcie wstępne śruby kulowej. Po licznych testach inżynierowie ds. rozwoju w NSK opracowali system chłodzenia, w przypadku którego poziom napięcia wstępnego śruby nie był zakłócany w żadnym momencie pracy.

 

Śruby kulowe, łożyska i prowadnice wałeczkowe z jednego źródła

Śruby kulowe z chłodzonymi nakrętkami z serii HMD są wykorzystywane w osiach Y i Z centrum RigiMill. Oś Y zapewnia odległość przesuwu 1560 mm, natomiast oś Z 900 mm.

Śruby kulowe HMD są wyposażone w łożyska kulkowe skośne z serii BSBD, specjalnie opracowane do tego typu zastosowań.  Dwurzędowa konfiguracja tych łożysk o kącie działania 60° umożliwia wytrzymywanie wysokich obciążeń osiowych w obu kierunkach.  Łożyska oferują jednocześnie sztywność i dokładność wymagane w nowoczesnych maszynach precyzyjnych.


Rozwiązanie systemowe NSK uzupełniają prowadnice wałeczkowe RA zastosowane we wszystkich głównych osiach centrum RigiMill. One także charakteryzują się ekstremalną sztywnością, przy maksymalnej obciążalności i tworzą warunki do płynnego działania osi wrzeciona przy zachowaniu niskiego poziomu drgań, pomimo wysokich prędkości i sił generowanych przez obróbkę. Idealny styk liniowy wałeczków zapewnia niską siłę przemieszczania, ponieważ czysty ruch toczny nie zwiększa tarcia napędu.


Imponujące rozwiązanie

“Komponenty NSK i cały system napędowy spełniają bardzo surowe wymagania, które stawiamy naszym dostawcom”, potwierdza David Modig. “Gwarantują one, że centrum RigiMill nie tylko pracuje z najwyższą precyzją, ale także osiąga wyjątkowo wysokie prędkości, co z kolei skraca czasy obróbki i obniża koszty przypadające na obrabiane części”.

Z punktu widzenia klientów centrum RigiMill stanowi ekonomiczne rozwiązanie, głównie dlatego, że może wyprodukować więcej strukturalnych komponentów lotniczych w określonym czasie. Przykładem może być użebrowania skrzydła, w przypadku którego czas obróbki został zredukowany z 384 do zaledwie 74 minut. Dodatkowo, podczas procesów wykańczania maszyna jest w stanie zapewnić wysoką jakość powierzchni o klasie chropowatości do 0,8 Ra. Reakcje wszystkich klientów firmy z branży lotniczej są zawsze pozytywne.


David Modig stwierdza: “Nigdy nie mieliśmy tak dobrej reakcji zwrotnej w przypadku wprowadzenia nowej serii produktów.  Niemal natychmiast centrum RigiMill znalazło swoje miejsce w planach inwestycyjnych głównych producentów lotniczych i ich dostawców”.


Z pewnością przyczynił się do tego rekord świata ustanowiony podczas pokazu dla klientów w październiku 2017 r. W ciągu zaledwie minuty centrum obróbkowe RigiMill usunęło 16,4 litra litegomateriału. Wrzeciono napędzane silnikiem o mocy 180 kW pracowało z prędkością 30000 obr./min. Po ustanowieniu tego imponującego rekordu szybko pojawiły się pierwsze zamówienia, co wymogło na firmie Modig zwiększenie mocy produkcyjnych w zgodzie z zapotrzebowaniem największych producentów lotniczych. Nowy budynek produkcyjny jest już w budowie.

Skrawanie

Zwiększona efektywność energetyczna obrabiarek 

Jako dostawca systemów, NSK oferuje prowadnice liniowe, śruby kulowe i łożyska superprecyzyjne. Na etapie projektowania nasi doświadczeni inżynierowie ds. zastosowań pomogą wybrać komponenty, które zwiększą efektywność energetyczną, dokładność i szybkość Waszych obrabiarek, przez co zwiększą ich wydajność.

Prowadnice liniowe

Prowadnice wałeczkowe serii RA

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na prowadnice o dużej nośności, sztywności, szybkości, precyzji, wysokiej jakości, a także na potrzebę łatwej konserwacji, prowadnice toczne, które posiadają powyższe cechy stają się coraz bardziej popularne. Aby sprostać tym wymaganiom, NSK opracowała nowe prowadnice wałeczkowe, które zostały szeroko zaakceptowane do stosowania w najnowszych maszynach. >>

Prowadnice liniowe - seria DH/DS

Zastosowanie specjalnej obróbki cieplnej TF zapewnia jeszcze dłuższą żywotność, rozszerzając możliwości projektowe dla bardziej kompaktowych i trwalszych maszyn.  >>

Śruby kulowe

Śruby kulowe z chłodzoną nakrętką

Uproszczenie chłodzenia śrub kulowych, aby precyzyjne maszyny były szybsze i bardziej dokładne. Chłodzenie nakrętek można wdrożyć (dla nakrętek HMD) bez zmiany konstrukcji maszyny.  >>

Śruby kulowe - seria zgodna z normą DIN

NSK uzupełnia swój asortyment o śruby kulowe zgodne z normami DIN, stosowanymi powszechnie w Europie, oferowane jako nowa linia standardowych, dostępnych od ręki śrub kulowych.  >>

Śruby kulowe - duża trwałość

Nawet w nieustabilizowanych warunkach, śruby kulowe o dużej trwałości wykazują znacznie większą odporność na zużycie. Lepszy film olejowy redukuje zużycie powodowane przez kontakt kulek i rowka bieżni. >>

Śruby kulowe II generacji – wysoka prędkość, mały szum

Superszybkie i cichobieżne śruby kulowe I generacji, oferują redukcję szumu o przynajmniej 6 dBA w porównaniu do standardowych śrub kulowych dzięki zaawansowanemu systemowi recyrkulacji kulek.W śrubach kulowych II generacji prędkość zwiększono o co najmniej 40%, zmniejszając jednocześnie szum powodowany przez bieżnie.  >>

Łożyska

Superprecyzyjne łożyska kulkowe

Zaprojektowane z myślą o sprostaniu oczekiwaniom wymagających zastosowań: dużej dokładności, wysokiej prędkości obrotowej oraz dużej sztywności. Łożyska te zapewniają najwyższy poziom dokładności, wsparty naszymi możliwościami produkcyjnymi, najnowocześniejszym sprzętem i rozległą wiedzą ekspercką na temat produkcji.  >>

Superprecyzyjne łożyska wałeczkowe

Zaprojektowane by osiągać i zapewniać wysokie prędkości w połączeniu z dużą sztywnością.  >>

Seria BSBD - łożyska do podparcia śrub kulowych

Łożyska do podparcia śrub kulowych - zaprojektowane jako kompaktowe, gotowe do łatwego i dokładnego montażu, nasmarowane na cały okres eksploatacji, z niskim współczynnikiem tarcia i niewielkim wydzielaniem ciepła.  >>

Łożyska kulkowe skośne z koszykiem SURSAVE - bardzo wysokie prędkości

Koszyk ten został zastosowany w ultraszybkich łożyskach kulkowych skośnych NSKROBUST. Niska wartość NRRO, generowanie małych ilości ciepła oraz możliwość pracy z wysokimi prędkościami zostały osiągnięte.  >>


Frezarki

Optymalna jakość obróbki przy wysokich prędkościach skrawania

Wysokie prędkości skrawania, praca wielozmianowa lub częste zatrzymywanie i uruchamianie, wysoki poziom zanieczyszczeń ściernych, stosowanie chłodziw i smarów oraz szeroka gama materiałów – nawet w takich warunkach precyzyjne wyroby NSK wyróżniają się niezrównaną dokładnością obróbki wykańczającej. Pozwalają na ultra wysokie prędkości, pracują niezwykle niezawodnie i precyzyjnie, a ponadto są ciche, co oznacza, że spełniają wszystkie wymagania w zakresie optymalnej jakości obróbki i kosztowo efektywnych rozwiązań.

Nowe materiały i elementy opatentowane przez NSK, dzięki wyjątkowej odporności na zużycie, dodatkowo poprawią właściwości użytkowe obrabiarek.

 

Milling machine

 

Łożyska

Łożyska kulkowe skośne z koszykiem SURSAVE - do ultra wysokich prędkości

Gama ROBUST używana przede wszystkim do zastosowań w wysokich prędkościach, gdzie wymagana jest wytrzymałość. Dzięki średniej wielkości kulki, opcji bezpośredniego smarowania przez pierścień zewnętrzny, naszemu koszykowi typu „Sursave” i opcji wykonania ze stali SHX zapewnimy właściwe rozwiązanie dla konkretnego zastosowania.  >>

Śruby kulowe

Chłodzenie nakrętek w śrubach kulowych

Jest kilka ważkich powodów utrzymywania w śrubach kulowych stabilnej temperatury poniżej 40°C, pozwalającej zagwarantować najwyższą precyzję. A to dlatego, że szybki ruch nakrętki podnosi jej temperaturę roboczą, powodując zmiany właściwości podczas pracy. Wzrost temperatury o zaledwie 10°C spowoduje przyrost długości wrzeciona o długości 1 metra o 120 µm, co oznacza, że obrabiarka nie będzie w stanie zapewnić wymaganej precyzji. Nasz specjalnie opracowany system chłodzenia nakrętek radykalnie zmniejsza wytwarzanie ciepła, zapewniając spójne wyniki obróbki dzięki utrzymywaniu wymaganej temperatury pracy.  >>

Śruby kulowe - seria zgodna z normą DIN

NSK uzupełnia swój asortyment o śruby kulowe zgodne z normami DIN, stosowanymi powszechnie w Europie, oferowane jako nowa linia standardowych, dostępnych od ręki śrub kulowych.  >>


Szlifierki

Zero tolerancji dla zanieczyszczeń

Nowoczesne szlifierki, takie jak szlifierki do wałków, płaszczyzn, narzędzi i współrzędnościowe są wykorzystywane do obróbki szerokiej gamy detali. Muszą dotrzymywać bardzo dokładnych tolerancji wymiarowych i parametrów chropowatości powierzchni. Z biegiem czasu stosowane smary i chłodziwa ulegają zanieczyszczeniu. Powoduje to silne zużycie ścierne elementów maszyny.

Kompaktowe, wytrzymałe śruby kulowe z serii BSS wraz z innowacyjnym rozwiązaniem uszczelnienia X1 NSK zapewniają ruch o niskim współczynniku tarcia, a uszczelnione łożyska kulkowe skośne dla wysokich prędkości gwarantują, że szlifierki działają niezawodnie.
W rezultacie okresy między przeglądami można znacznie wydłużyć, zmniejszając koszty konserwacji.


 

Śruby kulowe

Ball Screws - X1 Sealing concept

Śruby kulowe - koncepcja uszczelnienia X1

Koncepcja X1 zapewnia idealne uszczelnienie zewnętrzne i wewnętrzne dla śrub kulowych. Wewnętrzna strona uszczelnienia zapobiega wyciekaniu środka smarnego, a zewnętrzna zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do korpusu nakrętki. Zwiększa to nośność i sztywność śruby kulowej. Ponadto, chłodzona cieczą nakrętka śruby kulowej zwiększa gęstość mocy.  >>

Śruby kulowe II generacji - superszybkie, cichobieżne

Superszybkie i cichobieżne śruby kulowe I generacji, oferujące redukcję szumu o przynajmniej 6 dBA w porównaniu do standardowych śrub kulowych dzięki zaawansowanemu systemowi recyrkulacji kulek. W śrubach kulowych II generacji prędkość zwiększono o co najmniej 40%, zmniejszając jednocześnie szum powodowany przez bieżnie.  >>

Śruby kulowe - duża trwałość

Nawet w nieustabilizowanych warunkach, śruby kulowe o dużej trwałości wykazują znacznie większą odporność na zużycie. Lepszy film olejowy redukuje zużycie powodowane przez kontakt kulek i rowka bieżni.  >>


Tokarki
Zwiększenie wydajności

Aby osiągnąć najwyższą możliwą przepustowość materiału bez przestojów, w tokarkach potrzebne są niezawodne, wysoce precyzyjne elementy mechanizmów ruchu.

Wysoka sztywność i nośność prowadnic liniowych i łożysk precyzyjnych NSK wytycza drogę ku długiej żywotności, skutkującej zwiększoną produktywnością tokarek.

Lathes

 

Śruby kulowe

Śruby kulowe - seria zgodna z normą DIN

NSK uzupełnia swój asortyment o śruby kulowe zgodne z normami DIN, stosowanymi powszechnie w Europie, oferowane jako nowa linia standardowych, dostępnych od ręki śrub kulowych.  >>

Prowadnice liniowe - seria DH/DS

Zastosowanie specjalnej obróbki cieplnej TF zapewnia jeszcze dłuższą żywotność, rozszerzając możliwości projektowe dla bardziej kompaktowych i trwalszych maszyn.  >>


Electrical Discharge Machining (EDM/EWM)


Zwiększona precyzja i bezpieczeństwo

Drążarki elektroerozyjne do wysoce precyzyjnych zastosowań wymagają bardzo dokładnych elementów mechanicznych. Śruby kulowe NSK i łożyska podporowe, a także prowadnice liniowe pomagają zapewnić bezpieczeństwo procesu erozji iskrowej i nadają się idealnie do wysokich prędkości posuwu. Dzięki kompaktowej konstrukcji są idealne, kiedy potrzebna jest precyzja w ciasnych przestrzeniach.Electrical discharge machines

Prowadnice liniowe

Prowadnice rolkowe serii RA 

Ultra wysokie nośności, wyjątkowa sztywność.
Najnowsza generacja prowadnic rolkowych NSK serii RA zapewnia wyjątkową dokładność ruchu. Osiąga się to za pomocą dużych elementów tocznych, bardzo wysokich nośności i sztywności. Ponadto, opatentowany układ smarujący K1 umożliwia długotrwałą bezobsługową pracę. Prowadnice rolkowe serii RA charakteryzują się również bardzo niskim poziomem wibracji dzięki specjalnie skonstruowanym elementom utrzymującym i naprowadzającym. Zapobiega to przekrzywianiu się rolek.  >>

Śruby kulowe - duża trwałość

Nawet w nieustabilizowanych warunkach, śruby kulowe o dużej trwałości wykazują znacznie większą odporność na zużycie. Lepszy film olejowy redukuje zużycie powodowane przez kontakt kulek i rowka bieżni.  >>

Obróbka kształtowa

Zapotrzebowanie na coraz efektywniejsze przekształcanie energii skutkuje pojawianiem się koncepcji napędów elektromechanicznych w różnych gałęziach przemysłu. Technologia kształtowania metalu – tj. tłoczenia, wyoblania i gięcia – ma duży wpływ na sposób projektowania elementów mechanicznych.
Prowadnice liniowe, śruby kulowe i łożyska zastępują rozwiązania napędów hydraulicznych, ponieważ pozwalają spożytkować rezerwy mocy i pomagają znacznie zredukować wymiary osi napędowych. Chłodzone śruby kulowe NSK zwiększają również ilość odprowadzanego ciepła.

Typowymi maszynami wykorzystującymi nasze produkty są obrabiarki laserowe, giętarki, prasy krawędziowe, prasy lub wykrawarki.

Forming

Prowadnice liniowe

Prowadnice liniowe - seria NH i NS

Prowadnice liniowe serii NH i NS oferują maksymalną precyzję połączoną z wyjątkowo dużą nośnością. Wyjątkowa dokładność oznacza, że poruszający się obiekt jest pozycjonowany precyzyjnie i porusza się optymalnie. Gwarantuje także płynny, równy ruch.  >>

Śruby kulowe

Precyzyjne walcowane śruby kulowe serii LPR/PR

Seria LPR/PR charakteryzuje się zauważalną poprawą trwałości uszczelnienia. Seria LPR/PR dostępna jest w wersji z lub bez bezobsługowego zespołu olejowania NSK K1.  >>

Śruby kulowe - wymienne nakrętki i wały

NSK oferuje nowe serie śrub kulowych, w których nakrętka i wał mogą być dowolnie łączone z lekkim luzem. Śruby są wykonane zgodnie z normą DIN 69051 lub ISO 3408.  >>

Śruby kulowe - seria HTF

Kolejna generacja szybkobieżnych, wysoce obciążalnych śrub kulowych serii HTF-SRC dla aplikacji w warunkach dużych obciążeń, powstała z bardzo popularnej serii wysoce obciążalnych śrub kulowych serii HTF.  >>

Łożyska

Seria BSBD - łożyska do podparcia śrub kulowych

Łożyska do podparcia śrub kulowych - zaprojektowane jako kompaktowe, gotowe do łatwego i dokładnego montażu, nasmarowane na cały okres eksploatacji, z niskim współczynnikiem tarcia i niewielkim wydzielaniem ciepła.  >>

Łożyska kulkowe skośne wzdłużne serii TAC do podparcia śrub kulowych

Rozszerzeniem dotychczasowego asortymentu jest nowa gama łożysk kulkowych skośnych wzdłużnych NSKHPS do zastosowań w obrabiarkach. >>

Łożyska podpierające śruby kulowe serii NSK TAC-03 do zastosowań związanych z ciężkimi obciążeniami

Łożyska serii NSK TAC-03 zostały opracowane jako łożyska do podparcia śrub kulowych pracujące pod ciężkimi obciążeniami. Nowa seria pozwala użytkownikom na stosowanie ciężkich obciążeń przy jednoczesnym zmniejszeniu średnicy końcówki wału śruby. Umożliwia to osiągnięcie znacznego nacisku punktowego na czoło pierścienia wewnętrznego łożyska. >>

Prowadnice liniowe - seria DH/DS

Zastosowanie specjalnej obróbki cieplnej TF zapewnia jeszcze dłuższą żywotność, rozszerzając możliwości projektowe dla bardziej kompaktowych i trwalszych maszyn.  >>

Śruby kulowe - seria zgodna z normą DIN

NSK uzupełnia swój asortyment o śruby kulowe zgodne z normami DIN, stosowanymi powszechnie w Europie, oferowane jako nowa linia standardowych, dostępnych od ręki śrub kulowych. >>


Wrzeciona

Zwiększona efektywność energetyczna obrabiarek

Wrzeciono jest sercem każdej maszyny, a łożysko jest sercem wrzeciona. Dlatego producent wrzecion musi mieć pewność co do jakości i właściwości użytkowych łożysk.

Łożyska

Seria ROBUST - jednorzędowe łożyska walcowe

Super płynna praca przy wysokich prędkościach.  >>

Seria ROBUST - łożyska kulkowe skośne

Najlepsza opcja do wrzecion głównych obrabiarek pracujących z wyjątkowo wysokimi prędkościami.  >>

Stal SHX

SHX to odporna na wysokie temperatury oraz zużycie stal, powstała w wyniku zastosowania specjalnie opatentowanej technologii obróbki cieplnej i materiałowej NSK; oferuje bezkonkurencyjne, bardzo wysokie prędkości obrotowe łożyska i wydłużoną trwałość zmęczeniową, która idealnie nadaje się dla obrabiarek pracujących z maksymalną wydajnością.  >>

Smarowanie olejowo-powietrzne

Smarowanie olejowo-powietrzne NSK jest bezpieczną, ekonomiczną i niezatruwającą środowisko metodą smarowania. Dzięki otworowi smarnemu (rowek i otwór w pierścieniu zewnętrznym) można kontrolować ilość środka smarnego i wprowadzać go precyzyjnie do łożyska, nawet przy wysokich prędkościach obrotowych. Ponadto,  redukuje to liczbę części w łożysku i upraszcza przez to całą możliwą konstrukcję wrzeciona.  >>

Łożyska kulkowe skośne z koszykiem SURSAVE - bardzo wysokie prędkości

Koszyk ten został zastosowany w ultraszybkich łożyskach kulkowych skośnych NSKROBUST. Dzięki temu uzyskano niską wartość NRRO, generowanie małych ilości ciepła oraz możliwość pracy z wysokimi prędkościami.  >>

Narzędzia z napędem

W napędach narzędzi często wymagane jest stosowanie uszczelnionych łożysk kulkowych skośnych. Łożyska kulkowe skośne NSK są wyposażone w dożywotni zapas smaru zapewniający, że nie będzie wymagana żadna konserwacja – co jest kluczowe w tym kontekście.

Driven Tools

Łożyska

Uszczelnione łożyska kulkowe skośne

Uszczelnione łożyska kulkowe skośne NSK zapewniają, że łożyska są w najlepszym możliwym stanie, wolne od zanieczyszczeń, przed i podczas pracy, zapewniając jednocześnie wysoki poziom wydajności obróbki.  >>Głowice narzędziowe 

Łożyska muszą wytrzymywać zarówno obciążenia, jak i wysokie temperatury, pracę wielozmianową lub częste uruchamianie i zatrzymywanie. Łożyska kulkowe skośne NSK są idealnym rozwiązaniem dla głowic narzędziowych obrabiarek rewolwerowych.


Kompleksowe rozwiązanie jakościowe:

Standardowe łożyska do wrzecion, łożyska kulkowe skośne NSKHPS, łożyska stożkowe i łożyska walcowe.

 

Tool turrets

ACOUS Navi Condition Monitoring

NSK uruchomiła oprogramowanie do monitorowania i diagnostyki stanu ACOUS NAVI™ dla systemu FIELD. 

ACOUS NAVI to kompleksowe rozwiązanie zaprojektowane do monitorowania stanu pracy elementów maszyny oraz wykrywania lub przewidywania oznak uszkodzeń lub pogorszenia właściwości użytkowych. Jest dostępne dla klientów jako aplikacja, którą można zainstalować na komputerze PC lub jako rozwiązanie preinstalowane na konkretnym urządzeniu.

 

Pakiet ACOUS NAVI obejmuje trzy główne wersje do monitorowania i diagnozowania stanu łożysk, śrub kulowych i prowadnic liniowych.

https://www.acousnavi.nsk.com/en/

 

 

  • NSK Virtual Expo

    Sprawdź nasze najnowsze innowacje w dziedzinie Sterowania Ruchem Liniowym na wirtualnym stoisku NSK >>

  • NSK Przykłady Sukcesów

    Oszczędność kosztów klienta jest najlepszym wyznacznikiem naszego sukcesu. Poniżej Przykłady Sukcesów według branży >>

  • Rozwiązywanie problemów

    Zwiększenie trwałości zmęczeniowej łożysk tocznych oznacza niższe koszty i mniej kłopotów. Poznaj narzędzia do rozwiązywania problemów z prowadnicami liniowymi i śrubami z nakrętką kulkową. >>

Przykłady sukcesów - animacje

Zmień problemy w sukces, zobacz nasze animowane przykłady sukcesów!

Go

Success Stories Animations

Pliki do pobrania

Przewodnik Doboru i Montażu Łożysk Wrzecion Obrabiarek

Dobór łożysk, Czynności przed montażem, Montaż, Kontrola po montażu, Modernizacja

Łożyska do Podparcia Śrub Kulowych

NSKHPS - Seria BSBD

High-Precision Angular Contact Ball Bearings

(wersja angielska)

NSK Motion Solutions - Precisely Forward

Kompletna oferta produktów dla branży obrabiarek, maszyn do formowania wtryskowego, urządzeń pomiarowych

Linear Motion Solutions - Standard Range

(wersja angielska)

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik