Szukaj
KONTAKT

Obrabiarki

Wiercenie, frezowanie, szlifowanie i toczenie wymagają rozwiązań wykorzystujących profile o wysokiej wydajności i najwyższej jakości. Dlatego też najwięksi producenci obrabiarek już od wielu lat ufają wiedzy i doświadczeniu technicznemu NSK.

Posiadamy odpowiednie rozwiązanie techniczne do zastosowania w Twojej obrabiarce.
Nasza specjalistyczna wiedza inżynieryjna i wiedza technologiczna opierają się na czterech podstawowych technologiach NSK: trybologii, inżynierii materiałowej, technologii analizy i mechatronice, co zapewnia nam zintegrowaną platformę technologiczną, która stanowi podstawę opracowywania przyszłościowych rozwiązań dla branży obrabiarek. 

Dodatkowo, oprócz naszych produktów, oferujemy odpowiednie usługi – takie jak Analiza Zastosowania, uwzględniająca szczególne parametry Klienta, takie jak prędkość, wielkość wrzeciona i obciążenia zewnętrzne, co pozwala NSK obliczyć parametry wyjściowe typu żywotność łożyska i smaru, sztywność wrzeciona i wiele innych, aby pomóc osiągnąć optymalną wydajność, precyzję i efektywność maszyny.

Cięcie - Zwiększona wydajność energetyczna obrabiarek

Toczenie, frezowanie i szlifowanie to podstawowe technologie cięcia w branży obrabiarek i budownictwie. Do produkcji elementów mechanicznych potrzeba szerokiego zakresu koncepcji i różnych typów obrabiarek. Takie szczególne wymogi mają również zastosowanie w przypadku komponentów używanych w obrabiarkach.

Jako dostawca systemów, NSK oferuje dla takich zastosowań rozwiązania, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o Twoich potrzebach. Na naszą ofertę produktową składają się z prowadnice liniowe, śruby kulowe i łożyska, które nadają się do obróbki różnych materiałów, takich jak stal, aluminium, tytan i stopy – zarówno w trybie pracy jednozmianowej, jak i wielozmianowej.

Choć zaspokajamy bardzo różne wymagania, zawsze przyświeca nam jeden cel: pomóc znacznie zwiększyć efektywność energetyczną obrabiarek i tym samym zwiększyć wydajność za pomocą naszych komponentów.
Nasi doświadczeni inżynierowie chętnie doradzą na etapie projektowania, pomogą wybrać komponenty i rozwiążą problemy trybologiczne.

Liniowe prowadnice wałeczkowe Seria RA  
Śruby kulowe z chłodzonymi nakrętkami      
Koncepcja uszczelnienia X1 dla śrub kulowych 
Liniowe prowadnice wałeczkowe z uszczelnieniem V1     
Śruby kulowe serii BSS   

Obrabiarka - cięcieFrezarki - Optymalna jakość obróbki nawet przy wyższych prędkościach

Warunki eksploatacyjne: wysoki poziom zanieczyszczenia ściernego, prędkość przesuwu, prędkość obrotowa, praca wielozmianowa lub w trybie stop/start, wykorzystanie chłodziw i smarów.

Zastosowania takie jak szybkie centra obróbcze i frezarki często narażają łożyska na ekstremalne warunki eksploatacyjne. Należą do nich wysokie poziomy zanieczyszczenia ściernego z towarzyszącymi wysokimi prędkościami przesuwu i prędkościami obrotowymi. Do tego wszystkiego praca wielozmianowa lub przerywana, naprawdę może odbić się na łożyskach, prowadnicach liniowych i śrubach tocznych.

Wysoce precyzyjne produkty NSK wyróżniają się niezrównaną dokładnością wykończenia, nawet w takich warunkach. Pozwalają na osiąganie bardzo wysokich prędkości, pracują niezwykle solidnie, a są przy tym ciche, co oznacza, że spełniają wszystkie kryteria optymalnej jakości obróbki i opłacalnych rozwiązań.

Kompleksowe rozwiązanie jakościowe:
Chłodzenie nakrętek w śrubach kulowych z myślą o niższej temperaturze pracy

Istnieje kilka istotnych argumentów przemawiających za utrzymywaniem stałej temperatury poniżej 40°C w śrubach kulowych, aby zagwarantować najwyższą precyzję. Jest tak dlatego, że szybki ruch nakrętki podnosi temperaturę roboczą, a tym samym prowadzi do zmian w zachowaniu w czasie działania. Jest to czynnik, którego nie należy lekceważyć. Wzrost temperatury tylko o 10°C powoduje rozciągnięcie 1-metrowego wrzeciona o 120 µm, co oznacza, że obrabiarka może nie mieć już wtedy wymaganej dokładności. Nasz specjalnie opracowany system chłodzenia nakrętek znacznie zmniejsza emisję ciepła, gwarantując spójne rezultaty obróbki. Oznacza to, że wymagana temperatura pracy może być utrzymana.

FrezarkaSzlifierki - Zero tolerancji dla zanieczyszczeń

Warunki eksploatacyjne: praca wielozmianowa, wysoki poziom zanieczyszczenia, smary i chłodziwa, poważne zużycie ścierne

Nowoczesne szlifierki cylindryczne, powierzchniowe, narzędziowe i szlifierki koordynatowe są używane do obróbki szerokiego zakresu przedmiotów. Muszą zachować bardzo rygorystyczne wartości tolerancji i chropowatości. Z biegiem czasu używane smary i chłodziwa zostają zanieczyszczone. Powoduje to zużycie ścierne elementów urządzenia.

Kompaktowe, wytrzymałe śruby kulowe serii BSS wraz z innowacyjnymi uszczelnieniami NSK według koncepcji X1 zapewniają ruchy niskotarciowe i gwarantują, że szlifierki działają stabilnie. W rezultacie można znacznie przedłużyć okresy między serwisowaniem, obniżając koszty konserwacji.


Kompleksowe rozwiązanie jakościowe:
Doskonałe właściwości uszczelnienia: koncepcja X1   
Koncpecja X1 oferuje idealne uszczelnienie zewnętrzne i wewnętrzne dla śrub kulowych. Wnętrze uszczelnienia zapobiega wypłynięciu smaru, natomiast strona zewnętrzna zapobiega przenikaniu zanieczyszczeń do korpusu nakrętki. Zwiększa to dopuszczalną nośność i sztywność prowadnic kulkowych. Co najważniejsze, nakrętka gwintu tocznego chłodzona płynem zwiększa gęstość mocy. 

SzlifierkaTokarki - Dla zapewnienia większej wydajności

Warunki eksploatacyjne: praca wielozmianowa, wysoki poziom zanieczyszczenia, smary i chłodziwa, poważne zużycie ścierne z powodu wiórów

Niezawodne, wysoce precyzyjne elementy mechaniczne w tokarkach są niezbędne do osiągnięcia możliwie najwyższej przepustowości materiału bez przestojów. Należą do nich łożyska kulkowe skośne dla wrzecion silnikowych, prowadnic liniowych i śrub kulowych w mechanizmach podawania.

NSK oferuje idealne produkty w tym zakresie, które również działają niezawodnie w trybie pracy wielozmianowej i zapobiegają poważnemu zużyciu ściernemu z powodu wiórów. Dzięki naszej innowacyjnej koncepcji uszczelnienia X1 zanieczyszczenia spowodowane przez smary i chłodziwa są już przeszłością.

Wysoka sztywność i dopuszczalna nośność prowadnic kulkowych i prowadnic liniowych wałeczkowych NSK gwarantują długą żywotność, co prowadzi do zwiększenia wydajności maszyn tokarskich.

Kompleksowe rozwiązanie jakościowe
Śruby kulowe serii BSS – kompaktowe i ciche

Powyższe śruby kulowe NSK są zaprojektowane specjalnie do zastosowań w narzędziach maszynowych. Pracują cicho nawet przy wysokich prędkościach. Ich zwarta konstrukcja przyczyna się do większej gęstości mocy.

Tokarka


Obróbka elektroerozyjna (EDM/EWM) – Większa precyzja i bezpieczeństwo

Obrabiarki elektroerozyjne do zastosowań o wysokiej precyzyjności wymagają niezwykle dokładnych komponentów mechanicznych. Śruby kulowe NSK i liniowe prowadnice wałeczkowe pomagają zapewnić, iż proces elektroiskrowy jest bezpieczny oraz nadają się również do zastosowania przy wysokich wskaźnikach przemieszczeń. Dzięki kompaktowej budowie idealnie nadają się do zapewnienia precyzji w ograniczonych przestrzeniach.

Kompleksowe rozwiązanie jakościowe
Bardzo wysoka dopuszczalna nośność, unikalna sztywność – liniowe prowadnice wałeczkowe serii RA  

W najnowszej generacji prowadnic wałeczkowych serii RA NSK zapewnia wyjątkową precyzję ruchu osiąganą dzięki dużym elementom tocznym, bardzo wysokiej dopuszczalnej nośności i sztywności.  Tymczasem opatentowany układ smarowania K1 umożliwia długą bezobsługową pracę. Prowadnice rolkowe z serii RA charakteryzuje również bardzo niski poziom drgań dzięki specjalnie skonstruowanym elementom zabezpieczającym i rozdzielającym. Zapobiega to wypaczaniu prowadnic.

Obróbka elektroerozyjna

Zapotrzebowanie na coraz bardziej efektywne przetwarzanie energii prowadzi do koncepcji napędu elektromechanicznego w różnych gałęziach przemysłu. Proces manipulowania metalem – tj. tłoczenie, formowanie i gięcie – ma ogromny wpływ na to, jak projektowane są komponenty mechaniczne.

Prowadnice liniowe, śruby kulowe i łożyska zastępują hydrauliczne rozwiązania napędowe, ponieważ uruchamiają rezerwy mocy i pomagają znacznie ograniczyć osie napędowe. Chłodzone śruby kulowe NSK również zwiększają ilość ciepła, które jest przekazywane.

Inżynierowie NSK ściśle współpracują z różnymi branżami w celu opracowania rozwiązań, które są dokładnie dostosowane do potrzeb odnośnych użytkowników.

Formowanie

Wrzeciona - Zwiększona wydajność energetyczna obrabiarek

Wrzeciona są centralną częścią każdej obrabiarki. Technika obróbki i dane zastosowanie mają duży wpływ na konstrukcję wrzecion. To samo dotyczy zakresu prędkości, które zależą od takich czynników, jak wielkość narzędzia i materiał poddawany obróbce. Jednakże wszystkie zastosowania mają takie same wymagania dotyczące wysokiej gęstości mocy, kompaktowa konstrukcjai są łatwe w obsłudze.

Rozumiemy Twój biznes: bez względu na to, czy potrzebujesz wrzecion silnikowych czy wrzecion o napędach paskowych do toczenia, frezowania czy szlifowania, NSK od lat pracuje w tym zakresie z uznanymi producentami wrzecion z całego świata. Nasi inżynierowie zajmujący się badaniami i rozwojem regularnie dostarczają nowe bodźce dla przemysłu. Wyniki obejmują łożyska wrzecion do obrabiarek, które pracują precyzyjnie nawet przy bardzo wysokich prędkościach i chłodzone, niskoszumowe wrzeciona silnikowe gwarantujące ponad 20.000 godzin bezobsługowej pracy z niezwykle dużą stabilizacją temperatury dzięki bardzo efektywnemu transferowi ciepła.

Nasi inżynierowie z przyjemnością pomogą Ci wybrać optymalne łożysko i rozwiązanie w zakresie smarowania, które spełni potrzeby Twojego zastosowania. 
Dlaczego by nas nie sprawdzić?

Jednorzędowe łożyska wałeczkowe serii ROBUST   
Łożyska kulkowe skośne serii BER i BNR ROBUST     
Stal SHX     
Smarowanie olejowo-powietrzne

Wrzeciono

 

Frezarki - Dla wysokich prędkości i długiej żywotności

Warunki eksploatacyjne: wysoki poziom zanieczyszczenia ściernego, prędkość, prędkość obrotowa, praca wielozmianowa lub w trybie stop/start, chłodziwa i smary.

Wysokie prędkości wrzeciona, silne zanieczyszczenie spowodowane przez stosowanie chłodziw, praca wielozmianowa lub w trybie stop/start i szeroka gama materiałów –łożyska walcowe i łożyska kulkowe skośne NSK są idealnie dostosowane do tego rodzaju warunków i wymogów.

Nasze ulepszone konstrukcje są napędzane przez takie składniki, jak łożyska wrzecion z naszej serii ROBUST, które wyznaczają standardy dzięki swojej precyzyjności, wysokim prędkościom i żywotności. Wysokowydajne smarowanie olejowo-powietrzne i opatentowana, wyjątkowo odporna na ścieranie stal SHX produkcji NSK służą dalszej poprawie wydajności wrzecion w różnych zastosowaniach.

Kompleksowe rozwiązanie jakościowe:
Łożyska kulkowe skośne z serii ROBUST dla bardzo wysokich prędkości   
Seria ROBUST jest wykorzystywana przede wszystkim w przypadku bardzo wysokich prędkości w głównych wrzecionach obrabiarek. Łożyska te charakteryzują się duża sztywnością, ulepszoną charakterystyką termiczną, niskim poziomem suwu i niską emisją ciepła. Dostępna jest również wersja wykonana z opatentowanej stali SHX, która nadaje się do prędkości ponad 90% wyższych niż w przypadku standardowego wrzeciona. 

Szlifierki - Zero tolerancji dla zanieczyszczeń

Warunki eksploatacyjne: praca wielozmianowa, wysoki poziom zanieczyszczenia, smary i chłodziwa, poważne zużycie ścierne.

Nowoczesne szlifierki są używane do obróbki różnych przedmiotów i muszą utrzymywać bardzo wysokie wartości tolerancji i chropowatości. Komponenty są zanieczyszczane przez smary i chłodziwa zarówno podczas szlifowania z wysoką prędkością, jak i szlifowania torowego. Oprócz tego większość zastosowań jest związanych z poważnym ścieraniem spowodowanym przez mikroskopijny pył ścierny.

Łożyska wrzecion serii ROBUST NSK wyznaczają standardy dzięki swojej precyzyjności, wysokim prędkościom i żywotności. Wysokowydajne smarowanie olejowo-powietrzne i opatentowana, wyjątkowo odporna na ścieranie stal SHX produkcji NSK służą dalszej poprawie wydajności Twoich wrzecion w różnych zastosowaniach.


Kompleksowe rozwiązanie jakościowe:
Łożyska walcowe z wyjątkową współśrodkowością z serii ROBUST
Ponieważ obrabiarki są coraz bardziej skomplikowane i szybkie, potrzebują również odpowiednich łożysk, aby w pełni wykorzystać swój potencjał wydajności. Łożyska NSK serii ROBUST mogą osiągać prędkości do 30% wyższe niż w przypadku konwencjonalnych precyzyjnych łożysk kulkowych. Jest to możliwe dzięki połączeniu materiału SHX produkcji NSK ze zoptymalizowaną geometrią bieżni. Również idealna okrągłość pierścieni i wykorzystanie najnowocześniejszych polimerów w klatkach zapewnia, że łożyska pracują bardzo płynnie.

Łożyska walcowe serii ROBUST

Tokarki - Wydajne i bezpieczne

Warunki eksploatacyjne: praca wielozmianowa, wysoki poziom zanieczyszczenia, smary i chłodziwa, poważne zużycie ścierne z powodu wiórów.

Wrzeciona tokarek są narażane na różnego rodzaju naprężenia. Należą do nich praca wielozmianowa, wysoki stopień zanieczyszczenia spowodowany przez chłodziwa i poważne zużycie ścierne z powodu wiórów. Prędkości wahają się od 6.000 do 12.000 obrotów na minutę w zależności od materiału, który ma być obrabiany.

NSK oferuje łożyska do wrzecion tokarek wytrzymujące ciężkie obciążenia wzdłużne przy wysokich prędkościach. Innowacyjne konstrukcje, materiały i smary zapewniają maksymalną efektywność, łącząc długą żywotność, dokładność, bezpieczeństwo i wydajność – nawet w trudnych warunkach.
      
Kompleksowe rozwiązanie jakościowe
Smarowanie olejowo-powietrzne dla znacznej poprawy wydajności
Mocne, ale bezpieczne i przyjazne dla środowiska: system zaopatrzenia w smar (rowek w zewnętrznym pierścieniu) bezpieczne wstrzykuje smar do łożyska przy wysokich prędkościach. Otwór olejowy tego systemu ogranicza ilość części, umożliwiając bardziej zwartą konstrukcję wrzeciona. Smarowanie olejowo-powietrzne poprawia żywotność łożysk i pomaga zapobiegać przenikaniu zanieczyszczeń ze względu na dodatnie ciśnienie powietrza.                        

Smarowanie olejowo-powietrzne

Wprawiamy maszyny w ruch – również narzędzia napędzane występujące w nowoczesnych tokarkach (tokarki konwencjonalne, tokarki CNC, tokarki rewolwerowe i inne) lub w centrach frezarskich. Poprawia to wydajność maszyny i zmniejsza ogólny koszt jej posiadania.

NSK posiada własne zaplecze badawczo-rozwojowe. Bazując na wiedzy naszych inżynierów w zakresie konkretnych zastosowań, wspomniane centra badawczo-rozwojowe działają na rzecz stałych ulepszeń efektywności energetycznej i maksymalnej gęstości mocy naszych produktów. Łożyska NSK są wyposażone w dożywotnie smarowanie, aby zapewnić, że nie będzie konieczna konserwacja – coś, co jest absolutnie niezbędne w tym kontekście.

Narzędzia napędzane

Uchwyty do narzędzi napędzanych

Skomplikowane zadania, ciężkie obciążenia

Coraz częściej widoczna jest tendencja do przeprowadzania kilku procesów za pomocą jednego uchwytu, tak aby maksymalnie zwiększyć wydajność w obróbce.
W niektórych przypadkach takie czynności jak toczenie, frezowanie i wiercenie są łączone.

Zdania te są wykonywane przez uchwyty do narzędzi napędzanych. Specyfikacje dla łożysk używanych w tych zastosowaniach są niezwykle rygorystyczne. Oprócz tego, że są w stanie wchłonąć siły promieniowe i osiowe, muszą pracować z absolutną precyzją przy różnych prędkościach i przy różnych materiałach. Zakres zastosowań jest bardzo szeroki, a niektórzy klienci opracowali własne narzędzia ze zintegrowanymi napędami. Jedna rzecz jednak ma jednak zastosowanie w całej rozciągłości: ciężkie obciążenia w ograniczonej przestrzeni montażowej.

NSK ugruntowało swoją pozycję dostawcy łożysk dla narzędzi napędzanych i współpracuje z wieloma wiodącymi na rynku firmami. Łożyska z NSK – np. uszczelnione łożyska kulkowe skośne uszczelnione, łożyska stożkowe i łożyska kulkowe poprzeczne – cechują się niezawodnością i trwałością, nawet jeśli są wykorzystywane do bardzo dynamicznych zastosowań. Generują również bardzo niski poziom szumu, co jest ważnym czynnikiem, ponieważ ciche napędy są coraz częściej priorytetem dla producentów narzędzi.

Uszczelnione łożyska kulkowe skośne
W uszczelnianych łożyskach kulkowych skośnych NSK cząsteczki brudu nie mogą przenikać przez łożysko. Bezdotykowe uszczelnienia można zamontować do czterech razy szybciej i zmniejszyć zużycie bieżni i powierzchni kulki, co gwarantuje optymalną żywotność. Uszczelnione łożyska zapobiegają również migracji smaru we wrzecionach pionowych, umożliwiając bardziej precyzyjną obróbkę.

Uchwyty do narzędzi napędzanych

Głowice rewolwerowe narzędzi

Głowice rewolwerowe tarczowe, wierzchołkowe, czołowe i bębnowe są oczywiście związane z wysokimi przyspieszeniami i znacznymi prędkościami. Łożyska muszą wytrzymać takie obciążenia, jak również radzić sobie z zanieczyszczeniami, wysokimi temperaturami, zastosowaniem chłodziw i smarów, pracą wielozmianową lub pracą w trybie stop/start. Łożyska kulkowe skośne NSK są idealnym rozwiązaniem dla głowic rewolwerowych obrabiarek. Radząc sobie z wszystkich powyższymi wymaganiami, ich kompaktowe wymiary czynią je wysoce oszczędną opcją, która pozwala na optymalne wykorzystanie pomieszczenia maszynowego.

Łożyska NSK spełniają wiele funkcji napędu:

 • Napęd central, bardzo dynamiczny, bardzo szybkie przełączanie
 • Napęd narzędziowy z pozycjonowaniem wrzeciona
 • Indywidualnie napędzane narzędzia

Kompleksowe rozwiązanie jakościowe:
Standardowe łożyska wrzeciona, łożyska kulkowe skośne NSKHPS, łożyska stożkowe oraz łożyska walcowe

Głowice rewolwerowe narzędzi

Śruby kulowe z chłodzoną nakrętką

Chłodzenie nakrętek może uprościć chłodzenie śrub kulowych, umożliwiając pracę maszyn z większą prędkością i większą precyzją. Chłodzenie nakrętki może być wprowadzone bez zmiany konstrukcji maszyny.  >>

Łożyska do podparcia śrub kulowych serii NSKTAC-SHR o wysokiej obciążalności

Opracowane jako łożyska do podparcia śrub kulowych, przenoszące duże obciążenia. Seria NSKTAC-SHR pozwala użytkownikom zwiększyć zdolność do przenoszenia dużych obciążeń, przy jednoczesnym zmniejszeniu średnicy końca śruby.  >>

 

Prowadnice liniowe wałeczkowe z serii RA

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na prowadnice o dużej obciążalności, sztywności, prędkości, precyzji oraz wysokiej jakości, jak również uwzględniając potrzebę łatwości utrzymania, prowadnice rolkowe o powyższych cechach stały się bardzo popularne. Aby spełnić te wymagania firma NSK opracowała nowe prowadnice liniowe wałeczkowe, które zastosowano powszechnie w wielu najnowszych maszynach.  >>

Skuteczne uszczelnienie śrub kulowych

Koncepcja uszczelnienia X1 zapewnia bardzo skuteczne uszczelnienie wewnętrzne i zewnętrzne śrub kulowych.  >>

Seria śrub kulowych BSS

Szybko- i  cichobieżne śruby kulowe z serii BSS. Ciche i kompaktowe, oferujące niespotykaną prędkość działania. Cichobieżna seria śrub kulowych BSS świetnie nadaje się do różnych zastosowań, od sprzętu transportowego po obrabiarki.  >>

Seria BSBD - łożyska do podparcia śrub kulowych

Łożyska podpierające śruby kulowe - zaprojektowane jako kompaktowe, gotowe do łatwego i dokładnego montażu, fabrycznie nasmarowane, ze stykowym uszczelnieniem wargowe o niskim współczynniku tarcia.  >>

Koncepcja uszczelnienia V1

Seria V1 z wielowarstwową strukturą uszczelki zapewnia wysoką odporność na pył w prowadnicach wałeczkowych i śrubach kulowych. >>

Seria ROBUSTSHOT

Mocne, ale przyjazne dla środowiska i bezpieczne. Wysoce precyzyjne łożyska kulkowe skośne ze smarowaniem olejowo-powietrznym.

Seria ROBUST - łożyska walcowe

Super gładki obrót przy wysokich prędkościach.  >>

Seria ROBUST - łożyska kulkowe skośne

Najlepsza opcja do wrzecion głównych obrabiarek, które wymagają ultra-wysokich prędkości.  >>

Obrabiarki, wrzeciona i NSK

 • AIP - Added Value Programme

  AIP jest wszechstronnym programem pomagającym obniżać koszty naszych klientów , ale nie tylko... >>

 • Skontaktuj się z nami

  >>

 • Przykłady Sukcesów NSK

  Oszczędności Klienta to dla nas najlepsza rekomendacja sukcesu. Lista Przykładów Sukcesów wg przemysłu. >>

 • Przewodnik o łożyskach do wrzecion obrabiarek

  Superprecyzyjne łożyska do wrzecion obrabiarek - przewodnik nt. doboru oraz montażu łożysk. >>

 • Wsparcie techniczne

  Z myślą o naszych klientach NSK opracowała następujące narzędzia wsparcia technicznego: >>

 • Wykrywanie i usuwanie problemów

  Aby pomóc klientom, firma NSK opracowała następujące narzędzia techniczne: rysunki CAD, Navi Focus - Narzędzie do obliczeń, Techniczną stronę web. >>

 • Aktualności

  Artykuły NSK z ostatnich kilku lat >>

Pliki do pobrania

Przewodnik Doboru i Montażu Łożysk Wrzecion Obrabiarek

Dobór łożysk, Czynności przed montażem, Montaż, Kontrola po montażu, Modernizacja

Łożyska do Podparcia Śrub Kulowych

NSKHPS - Seria BSBD

High-Precision Angular Contact Ball Bearings

(wersja angielska)

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik

Zgoda

NSK korzysta z usług stron trzecich, które pomagają nam ulepszać naszą stronę internetową i wyświetlać bardziej interesujące treści. Aby korzystać z tych usług, potrzebujemy Twojej zgody. Może ona zostać odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji można znaleźć tutaj Link do polityki prywatności.