Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Przeładunek materiałów / Transport bliski

Od układów przenośnikowych przenoszących ciężkie materiały masowe oraz przenośników taśmowych do bagaży po urządzenia do przenoszenia materiałów dla przemysłu spożywczego – wszędzie tam potrzebne jest właściwe łożysko, zabezpieczające przepływ materiałów.

Inżynierowie aplikacyjni NSK znają różne sfery zastosowania i współpracują z klientami w celu opracowania optymalnego rozwiązania łożyskowego, skutecznie obniżającego koszty i zwiększającego produktywność.

Nasze łożyska są w stanie obsługiwać obciążenia od średnich po ciężkie i pracować w środowiskach o dużym zapyleniu i zanieczyszczeniu. Rozwiązania NSK przeznaczone do urządzeń do przenoszenia materiałów obejmują same łożyska oraz uszczelki, koszyki i układy smarujące.

Warunki robocze: pył, woda, ciężkie obciążenia, systemy obsługowe/transportowe pracujące często na zewnątrz

Powszechnie spotykane materiały sypkie i masowe, takie jak materiały budowlane, żwir, ruda lub granulaty są normalnie transportowane za pomocą przenośników taśmowych lub śrubowych z jednym napędem. Systemy, które pracują na dużych odległościach lub na kilku poziomach wymagają drugiego napędu. W takich przypadkach, kluczowe jest stosowanie wytrzymałych łożysk, które gładko transportują i dystrybuują materiały sypkie i masowe oraz zapewniają niezawodną ochronę przed zanieczyszczeniami.

Cechy łożysk kulkowych poprzecznych firmy NSK obejmują opatentowane uszczelki, które oferują niezawodną ochronę przed zanieczyszczeniami – nawet w najtrudniejszych warunkach – i wytrzymują zmiany temperatury. Innym z czynników zapewniających niezawodną pracę jest smarowanie. Zespoły łożyskowe, w których zapewniono długookresowe smarowanie, przyczyniają się w ogromnym stopniu do zmniejszenia kosztów serwisowania i wymiany w trakcie użytkowania urządzeń.

Oprawy dzielone serii SNN

Seria SNN opraw dzielonych firmy NSK obejmuje łącznie pięć różnych typów uszczelek dostosowanych do różnych wymagań. Poszczególne komponenty są łatwe do zamontowania, demontażu i serwisowania. Ponieważ oferują one także zalety takie, jak duża sztywność i dobre odprowadzanie ciepła, oprawy dzielone serii SNN pomagają ciąć koszty.

Nasze innowacje:
Łożyska baryłkowe NSKHPS
Łożyska Sealed-Clean (uszczelnione-czyste) do wózków linii spiekalniczych

Materiały sypkie

Warunki pracy: wnikanie wody i agresywne warunki środowiskowe

Systemy przenośników taśmowych, używane w przemyśle spożywczym, do transportu produktów chemicznych lub w fabrykach samochodów, mogą pracować w różnych środowiskach, ale jedna rzecz pozostaje wspólna: rolki taśm muszą być odporne na pył, ciecze technologiczne i detergenty.

Większość opraw zespołów łożyskowych wykonywana jest z różnego rodzaju tworzyw sztucznych, które są odporne na agresywne warunki środowiskowe. Jednym z materiałów stosowanych przez NSK na oprawy jest termoplastyczny poliester (PBT), wysoce odporny na korozję. W połączeniu z wkładkami łożyskowymi Molded-Oil oraz uszczelkami z gumy nitrylowej gwarantuje to dobrą odporność chemiczną i dużą trwałość eksploatacyjną.

Seria Life-Lube®

Seria Life-Lube® jest odporna na korozję dzięki termoplastycznej oprawie. W połączeniu ze specjalnymi uszczelkami z gumy nitrylowej, łożyskami ze stali nierdzewnej i środkami smarnymi Molded-Oil, seria Life-Lube® jest idealna do aplikacji, w których kontakt z wodą i cieczami technologicznymi jest nie do uniknięcia.

Nasze innowacje:
Zespoły ze stali nierdzewnej
Łożyska Molded-Oil

Oprawy dzielone serii SNN

Modułowe obudowy serii SNN - łatwe w montażu, demontażu i konserwacji.  >>

Zespoły łożyskowe Self-Lube®

Wszechstronny wybór obudów i wkładek, odpowiednich dla szerokiej gamy zastosowań przemysłowych.  >>

Wkładki Self-Lube® z odrzutnikami

Specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić wkładkom dodatkową ochronę przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi.  >>

Łożyska wałeczkowe serii NSKHPS

Seria NSKHPS o wysokich osiągach (ang. High Performance Standard) to łożyska o nowoczesnej technologii materiałowej oferujące wysokie prędkości i wskaźniki obciążalności.  >>

Łożyska Molded-Oil

Nasmarowane własnym, impregnowanym olejem środkiem smarnym NSK, Molded-Oil nadają się świetnie do środowisk, gdzie występuje korozja lub które są zanieczyszczone pyłem.  >>

  • Narzędzia techniczne - łożyska

    Dbaj o dobry stan łożysk, korzystając narzędzi technicznych NSK, w tym narzędzi NSK do wykonywania obliczeń oraz rysunków CAD. >>

  • Rozwiązywanie problemów

    Nie dopuść do przedwczesnego lub nieoczekiwanego uszkodzenia łożysk. Zaoszczędź czas i pieniądze, korzystając z narzędzi NSK do rozwiązywania problemów. >>

  • Pytanie techniczne

    Szukasz nowego rozwiązania? Wypełnij formularz zapytania technicznego, a jeden z członków zespołu technicznego NSK udzieli wsparcia w najszybszym możliwym terminie. >>

Pliki do pobrania

Rolling Bearings PL E1102 H

PDF

5.3 MB

Łożyska Toczne

Łożyska toczne, Łożyska walcowe, Łożyska stożkowe, Łożyska baryłkowe

Guide to RHP Self-Lube

(wersja angielska)

Oprawy Dzielone i Akcesoria

Seria SNN i Seria SD

Łożyska dla Przemysłu Wydobywczego

Wał transmisyjny, Kruszarka szczękowa, Kruszarka stożkowa, Przesiewacz wibracyjny, Kruszarka udarowa, Przenośnik

Rozwiązania dla Przemysłu Spożywczego i Napojów

Zespoły łożyskowe, Wkładki z uszczelkami trójwargowym, Łożyska kulkowe poprzeczne jednorzędowe NSKHPS, Life-Lube, Silver-Lube, Łożyska Molded-Oil, Łożyska ze stali nierdzewnej, Prowadnice liniowe, Śruby kulowe, SPACEA

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik