Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Urządzenia medyczne

Potrzeby współczesnego sektora ochrony zdrowia określa z jednej strony niezawodność, a z drugiej kwestie ekonomiczne.

Połączenie efektywności i właściwej opieki rodzi potrzebę stosowania urządzeń zapewniających bezpieczeństwo, prędkość i ciągłość diagnostyki i leczenia.

Rozwiązania NSK dla Ruchu zawsze zapewniają idealny produkt dla urządzeń medycznych, niezależnie od tego, czy chodzi o ruch obrotowy, czy liniowy.

NSK oferuje z jednego źródła wszystkie niezbędne komponenty do urządzeń stosowanych w pomieszczeniach czystych i w codziennej praktyce.

Medical imaging equipment

Aby sprostać wyzwaniom, takim jak te stwarzane przez diagnostykę obrazową, w tym sprzęt MRI (rezonans magnetyczny), CT (tomografia komputerowa) i PET (pozytonowa tomografia emisyjna), branża opieki zdrowotnej opiera się na własnym łańcuchu dostaw, aby promować wytwarzanie innowacyjnych, niezawodnych i nie wymagających konserwacji urządzeń.

Wśród zaufanych producentów urządzeń wykorzystywanych w medycznej diagnostyce obrazowej jest firma NSK, która dostarcza kompletne zespoły zawierające prowadnice liniowe, śruby kulowe i inne rozwiązania.

Wysokiej jakości zespoły ruchu liniowego są niezbędne w diagnostyce obrazowej i urządzeniach do rezonansu magnetycznego, ponieważ nierówne powierzchnie lub nierównomierne ruchy mogą dawać niewiarygodne wyniki lub informacje, które ostatecznie prowadzą do pogorszenia jakości leczenia pacjentów. Projektanci tych systemów muszą zatem brać pod lupę każdy element, w tym napędy ze śrubami kulowymi i prowadnice liniowe.

Systemy ruchu liniowego firmy NSK sprawdziły się pod względem dokładności i precyzji wymaganej przez sprzęt do obrazowania medycznego. Na przykład w skanerach MRI, jednym z najważniejszych elementów wymaganych do właściwego działania jest napędzana silnikiem śruba kulowa. Śruba kulowa wykorzystuje ruch rotacyjny do przesuwania sprzętu skanującego w jednej płaszczyźnie z niezwykłą równomiernością i precyzją. Ponieważ taki skaner jest urządzeniem dużym i skomplikowanym, to śruby kulowe muszą przenosić znaczne obciążenia i zapewniać ruch, który jest wystarczająco płynny i równomierny, aby można było generować wyraźne, wiarygodne wyniki.

Technologia MRI wymaga również stosowania silnego pola magnetycznego, więc śruby kulowe i inne komponenty muszą działać w tego typu środowisku nie powodując zakłóceń energetycznych w urządzeniu. Śruby kulowe firmy NSK są idealne do stosowania w skanerach MRI, zapewniając zarówno odpowiedni uciąg, jak i wymaganą płynność ruchu. Płynność ruchu
nie tylko przyczynia się do uzyskania dokładnych wyników – a tym samym zapobiega potencjalnie katastrofalnym błędom w diagnostyce – poprawia też komfort i bezpieczeństwo pacjenta podczas skanowania.

W przeciwieństwie do innych typów śrub kulowych z okrągłymi rowkami, w których kulki mogą się zakleszczać, NSK stosuje rowki z mimośrodowym łukiem gotyckim, aby uniknąć tego niekorzystnego zjawiska dzięki minimalizacji luzu występującego między kulkami i rowkami. Ponadto trwałość została zwiększona dzięki zastosowaniu stali stopowej wysokiej jakości, a możliwość wystąpienia luzów została wyeliminowana dzięki zastosowaniu obciążenia wstępnego.

Bogata gama wysokiej jakości prowadnic liniowych NSK znajduje szerokie zastosowanie również w urządzeniach medycznej diagnostyki obrazowej. Prowadnice liniowe zaprojektowane do przesuwania różnych elementów w jednej płaszczyźnie, muszą zapewniać płynność ruchu i niezawodną funkcjonalność. Ważne jest również, aby prowadnice liniowe zapewniały niezawodność działania przez dłuższy czas bez konieczności napraw, konserwacji lub pokrewnych czynności. Tego rodzaju zalety pozwolą zmniejszyć przestoje i koszty, a także zapewnić właściwe działanie sprzętu do diagnostyki obrazowej tak długo, jak to możliwe.

W prowadnicach liniowych firmy NSK wykorzystywane są precyzyjne rozwiązania technologiczne, zaawansowana obróbka powierzchni i wysokiej jakości smary, co oznacza, że są one lepiej dostosowane do przesuwania komponentów po płaszczyznach prostoliniowych bez niepotrzebnego tarcia. W dłuższej perspektywie te zalety ograniczają stopień zużycia, wydłużając okres sprawności i żywotność systemów obrazowania medycznego. Trwałość jest dodatkowo wzmacniana przez unikanie skomplikowanych rozwiązań konstrukcyjnych oraz stosowanie super czystych materiałów i zaawansowanej obróbki cieplnej.

Popularny wybór dla systemów obrazowania medycznego stanowią prowadnice liniowe NH firmy NSK, które zapewniają dwukrotnie dłuższą żywotność w porównaniu z konwencjonalnymi wyrobami dzięki zastosowaniu takich funkcji, jak specjalnie opracowana geometria rowków kulkowych. Kolejne ich zalety to wytrzymałość na wysokie obciążenia dynamiczne, długie okresy między obsługowe, niski poziom hałasu i prosty montaż.

Wszystkie prowadnice liniowe i śruby kulowe firmy NSK można dostosować do indywidualnych wymagań. Rozwiązania firmy zapewniają sprawdzoną niezawodność i trwałość – a przy tym cichą
i nie wymagającą czynności konserwacyjnych pracę – a zatem wszystko to co stanowi podstawowe wymagania stawiane systemom obrazowania medycznego na całym świecie.

 

Zdjęcie: Systemy ruchu liniowego firmy NSK okazały się idealne pod względem dokładności i precyzji wymaganej przez sprzęt do medycznej diagnostyki obrazowej.  Photo: KaliAntye/Shutterstock.com

 


Prowadnice liniowe

 • Od szczególnie ekonomicznych standardowych komponentów po rozwiązania zindywidualizowane
 • Duża trwałość serwisowa dzięki komponentom o wysokiej jakości
 • Płynność pracy i wysoka precyzja
 • Szeroki asortyment produktów o wyjątkowych osiągach połączonych z najwyższą precyzją i bardzo wysoką obciążalnością
 • Idealna współpraca z zespołem samosmarującym K1 zwiększającym bezobsługowość prowadnic

Śruby kulowe

Śruby kulowe

 • Wysoka niezawodność eksploatacyjna
 • Wyjątkowa trwałość i ekonomiczność
 • Od rozwiązań standardowych po specjalne śruby kulowe przeznaczone do indywidualnych zastosowań
 • Zindywidualizowane opcje smarowania oraz możliwość stosowania zespołu samosmarującego K1

Łożyska do podparcia śrub kulowych

 • Opracowane specjalnie do śrub kulowych
 • Wysoka precyzja i sztywność dzięki zastosowaniu kąta działania 60°
 • Wielostopniowy system uszczelnienia chroniący przed wnikaniem zanieczyszczeń oraz zapewniający dobre zatrzymywanie smaru, jak również niskie tarcie i generowanie małej ilości ciepła
 • Szybki montaż dzięki wcześniej określonemu napięciu wstępnemu i konstrukcji kołnierzowej (seria BSF) umożliwiającym dostarczanie łożysk gotowych do zamontowania
Łożyska do podparcia śrub kulowych

Seria Spacea

Seria Spacea

 • Opracowane specjalnie dla środowisk ekstremalnych i szczególnych, takich jak pomieszczenia czyste, próżnia i wysokie temperatury
 • Opracowane i produkowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta
 • Bogate doświadczenie zdobyte dzięki innym produktom do zastosowań specjalnych
 • Specjalna oferta materiałów (niemagnetyczne, odporne na korozję i działanie kwasów, nie wymagające stosowania smarów itp.)

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik