Szukaj
KONTAKT
Gdy łożysko obraca się, bieżnie pierścienia wewnętrznego i zewnętrznego stykają się z elementami tocznymi. Skutkiem tego jest profil zużycia zarówno na elementach tocznych, jak i na bieżniach. Ślady pracy są użyteczne, ponieważ wskazują warunki obciążenia. Przy demontażu łożyska należy zwrócić na nie szczególną uwagę.

Jeżeli ślady pracy są wyraźne, można określić, czy łożysko przenosi  obciążenie promieniowe, obciążenie osiowe czy obciążenie momentem. Ponadto, ślady pracy mogą pomóc w określeniu dokładności okrągłości łożyska i rzucić światło na możliwe przyczyny uszkodzenia łożyska.

 

Pliki do pobrania

New Bearing Doctor - Diagnozowanie Problemów Łożyskowych

Obsługa i konserwacja łożysk, Wskaźniki pracy łożysk, Kontrola łożysk, Ślady pracy a stosowane obciążenia, Uszkodzenia łożysk oraz środki zaradcze

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik

Zgoda

NSK korzysta z usług stron trzecich, które pomagają nam ulepszać naszą stronę internetową i wyświetlać bardziej interesujące treści. Aby korzystać z tych usług, potrzebujemy Twojej zgody. Może ona zostać odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji można znaleźć tutaj Link do polityki prywatności.