Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Cement plant

NSK wierzy, że nieplanowany przestój nie jest koniecznością – Niech twoje maszyny pracują nieprzerwanie!

Poprzez współpracę z przemysłem cementowym oraz gotowych mieszanek betonu i kruszywa poszerzamy nasze doświadczenie i wiedzę na temat procesów przemysłowych, zastosowań oraz problemów z nim związanych. Dzięki ścisłej współpracy z producentami sprzętu i użytkownikami końcowymi inżynierowie NSK rozumieją wymagania klienta, środowisko pracy i aplikacje, w rezultacie czego mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów i zapewnić niezawodne rozwiązania. Nasze produkty tworzone są po to, by wyeliminować nieplanowane przestoje i znaleźć rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i drganiami.

NSK oferuje łożyska, usługi oraz rozwiązania uwzględniające takie krytyczne czynniki jak niezawodność, jakość i ograniczona potrzeba konserwacji – poprawa czasu sprawności i wyniku końcowego.

Czy zanieczyszczenia stanowią największy problem?

Niezawodność pracy zakładu jest kluczowa dla osiągnięcia celów produkcyjnych.

Poprawa żywotności oraz wydajności niezależnie od warunków pracy - wilgoć, wysoka temperatura, kurz, drgania lub obciążenie. 
 
Zanieczyszczenia są wszędzie i mogą w ostateczności negatywnie wpływać na skuteczność łożysk, powodując często niezaplanowane przestoje - 80% przedwczesnych uszkodzeń łożysk jest w dalszym ciągu wynikiem słabego lub niedostatecznego smarowania oraz wysokich poziomów zanieczyszczeń. NSK dzięki naszym czterem podstawowym technologiom wspiera innowacyjność w projektowaniu materiałów, środków smarnych, uszczelnień i łożysk - tworząc łożyska, które są odporne na odpryskiwanie, łuszczenie się, zużycie i zatarcia spowodowane przez substancje zanieczyszczające.


Dzięki współpracy z NSK uzyskasz rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb, wykorzystujące doświadczenie przemysłowe i wiedzę inżynierską, dzięki którym uzyskiwać będziesz ciągłą poprawę swojej efektywności. 

Cementownia

Co może pomóc w wyeliminowaniu awarii?

Najczęstszym miejscem awarii w przenośnikach są łożyska w kołach pasowych przed łożyskami w silniku i skrzyni przekładniowej, aczkolwiek łożyska nie stanowią zawsze głównej przyczyny problemu. Wydłużenie trwałości łożysk jest niezbędne do wydłużenia trwałości taśmy przenośnika.

NSK NSKHPS wysokiej klasy łożyska baryłkowe zostały zaprojektowane dokładnie w tym celu. Zmniejszają wskaźniki awaryjności i wydłużają trwałość.
NSK TF wytrzymałe łożyska stalowe  zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia zużycia wywoływanego przez zanieczyszczenia, tak by wydłużały cykl produkcyjny w ciężkich warunkach pracy.
NSK Molded-Oil łożyska te pomagają przezwyciężyć problemy związane ze smarowaniem, oraz związaną z tym faktem liczbę awarii, jak również zminimalizować konieczność powtórnego smarowania łożysk.
NSK seria o długiej żywotności VS łożyska baryłkowe oferują wysoką niezawodność działania przy niewielkich wymaganiach związanych z konserwacją. Zostały zaprojektowane do pracy przy największych naprężeniach i przy niewspółosiowości.

Przy takim wyborze łożysk problemy są ograniczane do minimum. Inżynierowie NSK służą radą w doborze najbardziej odpowiednich łożysk do maszyn, zastosowań, procesów i warunków pracy, gwarantując uzyskanie maksymalnej wydajności Państwa maszyn.

Przenośniki

Co można zrobić, by pompy nie zużywały się?

Nic nie trwa wiecznie, ale możesz wydłużyć czas pracy pomp!

Większość firm nie przywiązuje wagi do pracy pomp do czasu ich awarii. Wtedy głównym ich zmartwieniem staje się to, by jak najszybciej przywrócić je do pracy. Pompy są podstawowymi elementami w maszynach i procesach przemysłu cementowego i pokrewnego, dlatego decydujące znaczenie ma ich wydajna i skuteczna praca. Przy prawidłowej konserwacji i smarowaniu mogą pracować dłużej.

Najczęstsze awarie w pompach odśrodkowych (najczęściej używana pompa przemysłowa na świecie) są związane z uszczelkami, środkiem smarnym i łożyskami. Wszystkie trzy czynniki są ze sobą powiązane. Jeśli uszczelki są uszkodzone, uszkodzone zostaje łożysko. Jeśli nie ma wystarczająco dużo środka smarnego, łożysko ulega uszkodzeniu w dość krótkim czasie.


Konsultacje z inżynierami NSK mogą przynieść korzyści w postaci wydłużenia trwałości łożysk - inżynierowie pomogą Państwu zrozumieć i przezwyciężyć część problemów, zrozumieć kwestie związane z konserwacją oraz postępować tak, aby zapewnić uzyskanie maksymalnej wydajności łożysk, a zatem i pomp.

Pompy

Prawdziwe odpowiedzi na Twoje problemy!

Współpraca z klientem celem utrzymania jego konkurencyjności na rynku.

Skupiająca swą uwagę bezpośrednio na rozwiązywaniu problemów związanych z kosztami oraz czasem klienta struktura NSK AIP pomaga klientom osiągnąć wyższą niezawodność, jak również podnieść skuteczność. Oferujemy naszym klientom sukces w branży na każdym lub dowolnym etapie procesu produkcji.

Zobacz jak firma NSK pomogła swoim klientom, oferując realne korzyści i pomyślny wynik końcowy poprzez zastosowanie strukturalnego Programu Wartości Dodanej AIP.

Przegląd

Łożyska z serii TF

Zaprojektowane z myślą o wyjątkowej wytrzymałości w trudnych warunkach, łączą w sobie dłuższą żywotność oraz najwyższą odporność na zużycie, zatarcie i wysoką temperaturę.  >>

Łożyska kulkowe skośne NSKHPS z koszykiem mosiężnym

Zaprojektowane  do maszyn i urządzeń przemysłowych oraz pomp i sprężarek: łatwe w obsłudze, o długiej żywotności, niskich drganiach i cichej pracy.  >>

Łożyska Molded-Oil

Nasmarowane własnym, impregnowanym olejem środkiem smarnym NSK, Molded-Oil nadają się świetnie do środowisk, gdzie występuje korozja lub które są zanieczyszczone pyłem.  >>

Łożyska baryłkowe o długiej żywotności do przesiewaczy wibracyjnych

Seria łożysk o długiej żywotności do przesiewaczy wibracyjnych została opracowana specjalnie do zastosowań w ciężkich warunkach i przy częstych drganiach.  >>

Zintegrowane złożenia łożyskowe

Obudowy na zamówienie dla producentów ekranów wibracyjnych.  >>

  • Przykłady Sukcesów NSK

    Oszczędności Klienta to dla nas najlepsza rekomendacja sukcesu. Lista Przykładów Sukcesów wg przemysłu. >>

  • Pytanie techniczne

    Szukasz nowego rozwiązania? Wypełnij formularz zapytania technicznego, a jeden z członków zespołu technicznego NSK udzieli wsparcia w najszybszym możliwym terminie. >>

  • Rozwiązywanie problemów

    Nie dopuść do przedwczesnego lub nieoczekiwanego uszkodzenia łożysk. Zaoszczędź czas i pieniądze, korzystając z narzędzi NSK do rozwiązywania problemów. >>

Przykłady sukcesów - animacje

Zmień problemy w sukces, zobacz nasze animowane przykłady sukcesów!

Go

Success Stories Animations

Pliki do pobrania

Łożyska dla przemysłu Cementowego

Wydobycie surowca, Kruszenie, rozdrabnianie, mieszanie, Przygotowanie materiału, Przygotowanie materiału, Prehomogenizacja, Magazynowanie, Rozdrabnianie klinkieru, Transport

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik