Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2016-01-19

NSK DIN-Standard ball screws

NSK opracowała nowe serie standardowych śrub kulowych w pełni spełniających międzynarodową normę DIN. Śruby te będą dostępne od ręki po oficjalnym ogłoszeniu wprowadzenia ich na rynek europejski w lutym 2016 r., co zminimalizuje czas realizacji zamówień dla wielu klientów OEM. NSK, oferująca wykonywane na zamówienie śruby kulowe spełniające różne żądania klientów, była także jedną z pierwszych firm, które wprowadziły na rynek standardowe śruby kulowe, dostępne od ręki.

Zaprojektowane tak, aby zapewnić kompaktowość i zgodność wymiarową, nakrętki kulowe nowego asortymentu mają wymiary zgodne z normą DIN69051-5. Potencjalne zastosowania tych śrub kulowych są bardzo szerokie i obejmują takie aplikacje, jak obrabiarki, maszyny produkcyjne w przemyśle motoryzacyjnym oraz wyposażenie do produkcji półprzewodników.

NSK oferuje od ręki łącznie 11 różnych modeli i 33 typy śrub kulowych zgodnych z normą DIN, do wałków o średnicach od 20 do 50 mm, skoku gwintu od 5 do 20 mm i długościach całkowitych od 700 do 2800 mm. W zależności od specyfikacji, śruby kulowe NSK zgodne z normą DIN oferują wartość maksymalną DN 150.000 i 160.000, klasę precyzji JIS Cp5 (lepszą niż ISO P5), rodzaj napięcia wstępnego P (kulka o powiększonych wymiarach) oraz sposoby nawracania kulek z wykorzystaniem deflektora końcowego lub deflektora typu mostkowego.

Dla producentów OEM główną zaletą bezpośredniej dostępności z magazynu jest krótki czas realizacji dostaw. Dzięki pozostawieniu nieobrobionej końcówki wału, NSK ma możliwość wykończenia jej na miejscu zgodnie ze konkretnymi wymaganiami klienta. Aby jeszcze bardziej pomóc producentom OEM w skracaniu czasu wprowadzania produktu na rynek, NSK zapewnia jako części opcjonalne wysoko wydajne uszczelnienie X1, które stanowi popularne rozwiązanie w przypadku obrabiarek oraz zespołem samosmarujący NSK K1. W ten sposób NSK jest w stanie zapewnić dodatkową funkcjonalność śrub kulowych w celu spełnienia wymagań aplikacji klientów. Wysokowydajne uszczelnienie X1: podwójna funkcjonalność dzięki wysokiej pyłoszczelności i doskonałej zdolności zatrzymywania smaru; zespół samosmarujący NSK K1: samosmarowanie i dłuższa bezobsługowa eksploatacja. NSK może również zaoferować szeroki wybór wysoko precyzyjnych łożysk do podparcia śrub kulowych oraz prowadnic liniowych dostępnych od ręki wraz z innymi opcjonalnymi komponentami, takimi jak uszczelki czy zespoły samosmarujące.

 

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik