Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2016-12-16

Łożyska Molded-Oil są bezobsługowe, ponieważ olej jest uwalniany z systemu wewnętrznego na żądanie bez konieczności uzupełniania

Przejście na rozwiązanie NSK po powtarzających się uszkodzeniach łożysk w jednym z głównych przenośników pozwoliło brytyjskiej mleczarni uzyskać roczne oszczędności w kwocie 10.000 £.

Mleczarnia odnotowywała regularne uszkodzenia wielu łożysk przenośnika, a ponieważ łożyska znajdowały się w niedostępnym miejscu, dosmarowywanie ich było niemożliwe. W rezultacie, klient zmuszony był wymieniać łożyska co 10 tygodni, zatrzymując przenośnik na 3 godziny, co było bardzo kosztowne. Inżynierów NSK poproszono o przyjrzenie się aplikacji i po wszechstronnej i profesjonalnej analizie przeprowadzonej w ramach Programu Wartości Dodanej AIP oferowanego przez NSK, zaproponowali oni w celu zwiększenia trwałości łożysk zastosowanie wkładek łożyskowych ze stali nierdzewnej, wykorzystujących technologię Molded-Oil – opatentowany przez NSK materiał impregnowany olejem.

Molded-Oil to rozwiązanie eliminujące smar i konieczność uzupełniania oleju, ponieważ olej jest powoli uwalniany z materiału, zapewniając właściwe smarowanie łożyska przez długi czas. Pomaga to w zwiększaniu trwałości łożyska przy jednoczesnym zachowaniu czystości środowiska.

NSK zaleciła także zastosowanie odpornych na korozję polimerowych opraw Silver-Lube®, idealnych w zastosowaniach, w których wymagane jest częste spłukiwanie i optymalne warunki higieniczne. Oprawa z żywicy termoplastycznej PTB nie jest malowana, co eliminuje niebezpieczeństwo odpyskiwania lub łuszczenia się farby. Oprawy Silver-Lube® wyposażone są w uszczelki z gumy nitrylowej, posiadają aprobatę NSF i są dostępne w czterech różnych odmianach. Nadają się do pracy w temperaturach od -20°C do +90°C i charakteryzują się dużą trwałością i niskim kosztem utrzymania.

NSK oferuje wygodne połączenie odpornych na korozję opraw Silver-Lube® oraz znakomitego uszczelnienia i właściwości smarnych wkładek Molded-Oil w postaci serii Life-Lube, zapewniając większą trwałość serwisową (bez potrzeby dosmarowywania) w postaci jednego zespołu. Zespoły Life-Lube®, zaprojektowane specjalnie do aplikacji, w których występuje kontakt z cieczami technologicznymi, są dostępne w rozmiarach z otworami 20-40 mm oraz z oprawami dzielonymi, z kołnierzami na dwie lub cztery śruby lub z oprawami stojącymi.

Próby z zespołami Life-Lube® przeprowadzone na przenośniku w mleczarni pokazały, że trwałość łożysk uległa zwiększeniu z 10 tygodni do ponad 1 roku. Dodatkowo wyeliminowano konieczność wymiany wału po każdym uszkodzeniu łożyska. Koszt ten, wraz z kosztami robocizny związanymi z pracą dwóch techników utrzymania ruchu, jak również z kosztem utraconej produkcji, dał roczne oszczędności w kwocie przekraczającej 10.000 £.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik