Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

O Firmie - 2016-07-14

Łożyska walcowe

NSK zaprezentuje wybór swoich produktów, obejmujących łożyska wirnika głównego, przekładni głównej oraz  przekładni kierunkowej i regulującej ustawienie kąta natarcia łopat na targach WindEnergy 2016 (Hamburg, Niemcy, 27-30 września), aby zademonstrować ekspercką wiedzę firmy oraz jej wieloletnie doświadczenie dotyczące tego rozwijającego się segmentu rynku.

Ponieważ większość turbin wiatrowych nie jest łatwo dostępna, a ich projekt zakłada długą trwałość serwisową, sięgającą około 20 lat, wszystkim elementom turbin stawiane są wyjątkowo wysokie wymagania. Dotyczy to w szczególności łożysk, które muszą wytrzymać stałe obciążenia dynamiczne przez długi czas, nawet przy wysokich prędkościach.

Na stoisku B.417 w hali B5, NSK zaprezentuje łożyska baryłkowe przeznaczone do wirników głównych turbin. Wirniki generują ciężkie obciążenia osiowe i promieniowe, działające na łożyska główne. Obciążenia te mają charakter zarówno statyczny, jak i dynamiczny. Z tego względu łożyska muszą zapewniać dużą sztywność. W zastosowaniu tym wyjątkowo dobrze sprawdzają się łożyska baryłkowe, walcowe i stożkowe montowane w konwencjonalnym układzie z łożyskiem ustalającym i swobodnym lub w układzie pływającym.

Innym z produktów, któremu poświęcona zostanie szczególna uwaga, jest zestaw dopasowanych zintegrowanych łożysk przekładni planetarnej, zapewniający równy rozkład obciążeń. NSK oferuje zestawy łożysk dopasowanych charakteryzujące się ciasną tolerancją otworów oraz średnic kół zataczanych dla każdego rzędu łożysk walcowych przekładni. Pomaga to znacząco w uzyskaniu równego rozkładu obciążeń, a przez to długiej trwałości serwisowej.

Dopasowany zestaw łożysk prezentowany na targach WindEnergy 2016 będzie się składał z czterech kół obiegowych, z których każde wyposażone będzie w cztery rzędy łożysk. Na całej długości 1568 mm, różnica pomiędzy średnicą koła zataczanego przez każde koło obiegowe oferowane przez NSK jest mniejsza niż 18µm.

Łożyska NSK zyskały globalne uznanie ze względu na swoją jakość, opartą na długiej trwałości, niezawodności i zoptymalizowanej, sprawdzonej budowie. Od 2008 roku firma stosuje wewnętrzną normę dotyczącą łożysk wykorzystywanych w turbinach wiatrowych: Wind Standard U303. Norma ta pozwala na 100% śledzenie komponentów każdego pojedynczego łożyska począwszy od partii surowca oraz wszystkich głównych zmiennych technologicznych. Definiuje także metody badań nieniszczących, pozwalających na unikanie przypaleń przy szlifowaniu, pęknięć powierzchniowych i wad strukturalnych materiału.

Na targach WindEnergy 2016 odwiedzający stoisko NSK będą mogli zapoznać się z jakością każdego łożyska produkowanego dla energetyki wiatrowej. Na miejscu dostępni będą eksperci firmy, z którymi będzie można omówić każdy konkretny aspekt związany z wymaganiami zastosowania i sposoby obniżania całościowych kosztów utrzymania dzięki minimalizacji kosztów konserwacji, napraw i remontów, możliwe dzięki łożyskom NSK.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik