Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

O Firmie - 2016-10-16

Seria KVS NSK - Łożyska stożkowe z czterema rzędami o zwiększonej pojemności

NSK zaprezentuje kilka ze swoich najnowszych rozwiązań łożyskowych dla przemysłu stalowego na targach Metal-Expo 2016, które odbędą się w Moskwie w dniach 8-11 listopada. Przemysł stalowy wykorzystuje łożyska w bardzo wielu instalacjach i urządzeniach technologicznych: od składowisk surowców po wytapianie, walcowanie i rafinację.  Na Metal-Expo odwiedzający będą mogli zapoznać się osobiście z korzyściami płynącymi ze stosowania łożysk NSK, opartych na 100 latach doświadczenia z projektowaniu i produkcji rozwiązań dla wymagających sektorów, takich jak przemysł stalowy.

Produkcja metalu jest unikatowa, ponieważ w środowisku pracy występuje zazwyczaj pył metalowy, wilgoć i wysoka temperatura. Dodatkowo, łożyska będą musiały wytrzymywać duże obciążenia i drgania, obracać się albo z bardzo niskimi, albo bardzo wysokimi prędkościami i znosić gwałtowne przyspieszanie i zwalnianie. Mając na uwadze te czynniki, NSK opracowała wszechstronny asortyment łożysk dla przemysłu stalowego, od standardowych łożysk spełniających normy ISO po samodzielnie opracowane łożyska specjalne o dużej obciążalności.

Na stoisku 2E19 (hala 75) NSK zaprezentuje serię RUB łożysk walcowych z pierścieniami samonastawnymi do końca swobodnego rolek pojedynczych i segmentowych stosowanych w maszynach do odlewania ciągłego. Łożyska RUB zostały zaprojektowane tak, aby wyeliminować szereg problemów napotykanych przez użytkowników tych ciężkich maszyn pracujących z gorącym metalem. Na przykład, takie czynniki jak brak poślizgu różnicowego oraz samonastawność łożysk oznaczają minimalizację zużywania się łożysk. Dalsze korzyści związane z łożyskami serii RUB obejmują zapewnianie płynnego uwalniania rozszerzania się rolek na skutek zmian temperatury, również dzięki zastosowaniu łatwego w obsłudze koszyka o dużej obciążalności z pełną liczbą elementów tocznych.

Do walców roboczych walcarek do walcowania na zimno, NSK przedstawi łożyska stożkowe czterorzędowe uszczelnione Sealed-Clean o bardzo dużej nośności KVS 355.  Łożyska te oferują o 15-35% większą nośność w porównaniu do standardowych łożysk uszczelnionych i zapewniają od 1,6 do 2,7 razy większą szacowaną trwałość. Ponadto, łożyska te wykonywane są standardowo są z opracowanej przez NSK wyjątkowo wytrzymałej stali Super-TF, zaś ich odporność na zanieczyszczenia jest lepsza dzięki zastosowaniu uszczelnień z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur i wody.

Kolejną z innowacji prezentowanych na stoisku NSK będą łożyska Molded-Oil, zaprojektowane jako bezobsługowe, ponieważ olej jest w nich uwalniany zgodnie z potrzebami przez wewnętrzny system Molded-Oil, bez konieczności uzupełniania środka smarnego. Łożyska te zapewniają znakomite osiągi w środowiskach zanieczyszczonych wodą i pyłem.

Odwiedzający targi Metal-Expo będą mogli się także zapoznać z bogatą ofertą łożysk baryłkowych. Na przykład, łożyska serii HPS (High Performance Standard) to łożyska dwurzędowe, przenoszące duże obciążenia promieniowe i umiarkowane obciążenia osiowe działające w obu kierunkach. Dodatkowo, profil powierzchni wałeczków oraz bieżni pierścienia wewnętrznego umożliwia samonastawność, zapewniającą pełną obciążalność łożysk. Seria HPS oferuje dłuższą trwałość serwisową i wyższe prędkości graniczne w porównaniu do łożysk standardowych.

Oprócz łożysk, NSK zwróci uwagę profesjonalistów z przemysłu stalowego na swój Program Wartości Dodanej AIP+, którego celem jest pomoc w zapewnieniu zoptymalizowanej i rentownej pracy maszyn i wyposażenia. NSK przedstawi narzędzia służące do prawidłowego montażu łożysk oraz monitorowania ich stanu.

Łożyska wałeczkowe walcowe NSK z serii RUB z pierścieniami wyrównującymi

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik