Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

O Firmie - 2016-12-16

NSK EDC w Tilburg

NSK rozpoczęła budowę nowego Europejskiego Centrum Dystrybucyjnego (EDC) zaledwie 4 km od funkcjonującego obecnie magazynu w Tilburgu (Holandia). Nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni 17.357 m²  będzie oferować o 72% więcej powierzchni magazynowej i pomieści 51% więcej palet, a powierzchnia półek i miejsc do składowania zostanie podwojona. Nowa inwestycja NSK zapewni klientom firmy jeszcze większą niezawodność i szybkość dostaw .

Obecne centrum dystrybucyjne funkcjonuje w Tilburgu od 14 lat, ale stale wzrastający popyt na produkty firmy sprawił, że NSK podjęła decyzję o przeniesieniu magazynu do dzielnicy Vossenberg, gdzie nowa instalacja ułatwi rozszerzenie możliwości logistycznych. Prace ziemne zostały zakończone, a budowa magazynu oferującego 1900 m² powierzchni na antresoli już się rozpoczęła. Zakończenie prac jest przewidziane na lipiec 2017 r., natomiast dostawy do klientów powinny rozpocząć się pod koniec sierpnia

„Nowa lokalizacja będzie zautomatyzowana w wyższym stopniu, co w połączeniu z dodatkową przestrzenią i optymalizacją istniejących procesów sprawi, że nasze działania będą bardziej wydajne i poprawią obsługę klienta” -  wyjaśnia Michel van Nispen, dyrektor ds. łańcucha dostaw NSK Europe. „Nowe Europejskie Centrum Dystrybucyjne zostało zaprojektowane w celu zapewnienia krótszych czasów dostaw, jak również zwiększenia dostępności zapasów i produktów dla wszystkich klientów”.

Nowy magazyn będzie zaopatrywał w łożyska przemysłowe i samochodowe klientów z Europy, w tym z Rosji i Turcji, jak również z Bliskiego Wschodu. 

„Dzięki tej znaczącej inwestycji o wartości blisko 17,5 mln € odpowiadamy na wymagania rynku, który żąda wysokiej jakości produktów przy zachowaniu krótkiego czasu realizacji dostaw” - mówi van Nispen.

„Dalsze inwestycje w rozwiązania IT usprawniające zarządzanie magazynem i aktywnościami łańcucha dostaw nastąpią po przeniesieniu centrum. W nowym miejscu czasy obsługi zamówień będą krótsze ze względu na większą elastyczność w zakresie utrzymywania zapasów, co będzie szczególnie pomocne w realizacji dostaw dla sektorów, w których zakładamy wzrost, takich jak niezależny rynek części zapasowych dla przemysłu i motoryzacji. Poszerzenie naszej oferty dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej, wszechstronnej infrastruktury logistycznej sprawi, że wszyscy klienci NSK będą korzystać z lepszych usług i kompetentnego wsparcia”.


NSK Europe posiada 18 lokalizacji w 11 krajach w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka), włączając w to 5 zakładów produkcyjnych i trzy technologiczne centra badawczo-rozwojowe. Ta sieć zakładów zapewnia dynamiczną reakcję na popyt i trendy w przemyśle oraz umożliwia szybkie podejmowanie decyzji.


Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik