Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Motoryzacja - 2016-08-25

NSK ProKIT

Firma NSK rozszerza działalność na niezależnym rynku części zamiennych i akcesoriów do samochodów, wykorzystując swój ugruntowany status spółki obsługującej producentów OEM z branży motoryzacyjnej, ułatwiającej pokonywanie wyzwań w silnie konkurencyjnym środowisku. NSK, oferując wiele kluczowych elementów wyróżniających, takich jak rozbudowana infrastruktura produkcyjna, udokumentowane rozwiązania zapewniające wartość dodaną dla klientów oraz sieć zaufanych dystrybutorów, oczekuje zdobycia optymalnego udziału rynkowego i szybkiego rozwoju biznesu.

«Widzimy możliwości uzyskania korzyści biznesowych na niezależnym rynku części zapasowych do samochodów, gdzie - jak jesteśmy przekonani - firma NSK jest w stanie zapewnić wartość dodaną», stwierdza Paul Cranston Dyrektor ds. Automotive Aftermarket.  « Naszym celem jest wpieranie partnerów z sektora warsztatowego i dystrybutorów części, tak by ich działalność stała się bardziej zyskowna, efektywna i wydajna.»

«Analizując nasz wszechstronny zakres produktów widać, że mamy wiele do zaoferowania klientom pod kątem przyszłych korzyści». Wśród nowo wprowadzanych produktów wspierających ofertę NSK znajduje się zestaw ProKIT, zawierający wyłącznie oryginalne produkty zgodne ze specyfikacją producentów OEM, wykorzystywane na pierwszym montażu. Pierwsza wprowadzona na rynek seria ProKIT skupia się na łożyskach piast kół (HUB) - produktach celowo wybranych pod kątem prezentacji sprawdzonych możliwości firmy.

«Firma NSK to światowy lider dostarczający na rynek już trzecią generację łożysk HUB», mówi Dyrektor Cranston «Niemal wszyscy producenci OEM wymagają produktów NSK, więc oferta tych łożysk na niezależnym motoryzacyjnym rynku części zamiennych jest kolejnym logicznym krokiem. Rynkowy debiut zestawu ProKIT jest w pełni zgodny z naszym najważniejszym celem zapewnienia jakości i obietnicy wartości dodanej dla klientów.»
Zestaw ProKIT podkreśla wprowadzenie produktów NSK na niezależny rynek części zamiennych do samochodów.

Dzięki wieloletniej tradycji handlowej - firma NSK świętuje w 2016 r. 100-lecie istnienia - spółka posiada wszechstronną wiedzę o branży produkcji samochodów, w pełni rozumiejąc jej różne aspekty, zarówno ze względu na ilość produktów NSK wykorzystywanych w samochodach, jak i liczbę samochodów wyposażonych w produkty NSK. Oczywiście każde państwo posiada odmienną charakterystykę branży części zamiennych do samochodów, co w rezultacie wymaga bardzo precyzyjnie ukierunkowanego podejścia rynkowego. Niemniej jednak, opierając się na dynamice rynkowej, firma NSK początkowo wprowadzi ProKIT w Europie Zachodniej i Rosji, obiecujących rynkach dla tego typu zestawów produktów.

W przypadku Europy Zachodniej firma skupi się na głównych rynkach, pomimo że są one mocno nasycone i charakteryzują się wysoko rozwiniętą konkurencją oraz licznymi, znaczącymi fuzjami i przejęciami. Rosja z kolei oferuje zupełnie inną dynamikę jako rynek wschodzący, charakteryzujący się szybkim rozwojem. Specyfika popytu i sposób prowadzenia biznesu w Rosji są całkowicie inne, co daje możliwości szybkiego wzrostu. Niemniej jednak we wszystkich krajach firma NSK pojawi się jako nowy podmiot rynkowy, szukający udziałów rynkowych kosztem uznanych konkurentów. W jaki więc sposób firma chce odnieść sukces?

«Ludzie płacą tylko za rzeczy, które cenią» mówi Dyrektor Cranston «Poświęciliśmy nasz czas, aby dobrze zrozumieć, czego naprawdę oczekują klienci z rynku wtórnego. Co więcej, długo rozwijaliśmy odpowiednie propozycje wartości dodanej i grupowaliśmy je w optymalne oferty poprzez wybór właściwej jakości produktu przy utrzymaniu dobrej ceny. Obecnie z sukcesem zaczynamy przekonywać do naszej oferty różne rynki krajowe.»

W odniesieniu do rynku francuskiego, firma NSK chce wprowadzić liczne strategie gwarantujące optymalną penetrację rynku. Przykładowo, dla dystrybutorów kluczowe jest utrzymywanie zapasów, budowa dobrych relacji z warsztatami i oferowanie usług lokalnych. Firma NSK przekonuje, że każdy dystrybutor jest wybierany po dokładnej analizie, a spółka zobowiązuje się do wspierania swoich partnerów tak bardzo, jak tylko jest to możliwe, w szczególności poprzez oferowanie dostępu do swojej rozległej wiedzy eksperckiej.

«NSK ceni sobie różnorodność, a prawie wszyscy członkowie zespołu ds. rynku części zapasowych do samochodów zostali zatrudnieni w oparciu o swoje wcześniejsze doświadczenie i wiedzę rynkową.» wyjaśnia Dyrektor Cranston. «Planujemy również dalsze inwestycje w te zasoby, tak aby być blisko naszych klientów.»

W kategoriach krótko- i średnioterminowych celem spółki jest osiągnięcie rozpoznawalności marki NSK oraz rozbudowa oferty na niezależnym europejskim rynku części zapasowych do samochodów. W realizacji tego celu ma pomóc nowy zestaw produktów ProKIT. Co więcej, w ciągu następnych 3 do 5 lat spółka chce dokonać skokowej zmiany na rynku i zbudować długoterminowe partnerstwo we wszystkich krajach, które leżą w gestii odpowiedzialności NSK Europe - od Władywostoku na Dalekim Wschodzie Rosji do Reykjaviku na Islandii.

«Dla firmy NSK istotna jest obecność na wszystkich rynkach: stwierdza Dyrektor Cranston: «Nasza pozycja w sektorze OE jest tylko warunkiem wstępnym zapewniającym niezbędny zakres produktów, który wesprze nasze wejście na rynek samochodowych części zamiennych. Ze względu na fakt, że producenci OEM i rynek wtórny znacznie się od siebie różnią, musimy być bardzo skoncentrowani na specyficznych wymaganiach klientów z niezależnego rynku części zapasowych i zamienników.»

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik