Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2017-08-14

Ponieważ maszyny wykorzystywane w przemyśle półprzewodnikowym pracują w cyklach pracy o długości jednej sekundy lub krótszych, jednostki typu pick-and-place muszą charakteryzować się bardzo dużą dynamiką. Przykładem jest jeden z producentów systemów do montażu układów scalonych, w przypadku którego NSK zaleciła zastosowanie kombinacji technologii śrub kulowych z miniaturowymi prowadnicami liniowymi w celu zastąpienia istniejącego napędu liniowego i znacznego zwiększenia dynamiki pracy.Maszyny montażowe w przemyśle produkcji półprzewodników stawiają wysokie wymagania jednostkom typu pick-and-place. (Zdjęcie: Arijit Modal/ Shutterstock)

Jeśli chodzi o sam proces, jednostka typu pick-and-place zespołu montażowego chwyta układ półprzewodnikowy i wkłada go do opakowania. Podczas tej operacji 40-milimetrowy skok jest wykonywany z prędkością 2,5 m/s.

Stosowany do tej pory napęd liniowy wykonywał to zadanie na granicy swoich możliwości, co skłoniło producenta OEM do zwrócenia się do NSK w celu znalezienia rozwiązania alternatywnego. Po wszechstronnej ocenie sytuacji inżynierowie NSK zaproponowali zastosowanie śruby kulowej serii BSS w połączeniu z miniaturowymi prowadnicami liniowymi serii PU.

Miniaturowe prowadnice liniowe NSK serii PU są przeznaczone do wymagających zastosowań, spotykanych w urządzeniach do produkcji półprzewodników czy w urządzeniach medycznych. Płynna recyrkulacja kulek umożliwia swobodny ruch, podczas gdy ulepszone uszczelnienie zapobiega przedostawaniu się z otoczenia pyłu zwiększającego tarcie. To sprawia, że miniaturowe prowadnice liniowe serii PU mogą być, gdy użyty zostanie odpowiedni środek smarny, stosowane w pomieszczeniach czystych.

Kolejną zaletą serii PU jest ich niski ciężar: wózek jest o około 20% lżejszy w porównaniu do porównywalnych systemów dostępnych na rynku, co powoduje znaczną różnicę w bardzo dynamicznych zastosowaniach. Jednostka napędowa systemu typu pick-and-place waży zaledwie 1 kg, podczas gdy jego prędkość robocza wynosi 2,5 m / s (przy przyspieszeniu 40 g). Ponadto oferuje 40-milimetrowy skok i maksymalną prędkość obrotową śruby kulowej wynoszącą 5000 obr./min.

Dzięki tak wysokim osiągom rozwiązanie NSK zapewnia znacznie większą dynamikę niż zastąpiony przez nią napęd liniowy. Co więcej, producent systemów do montażu układów scalonych podkreśla, że jest w pełni zadowolony z niezawodności i trwałości miniaturowych prowadnic liniowych serii PU i śruby kulowej serii BSS.

 
Miniaturowe prowadnice liniowe NSK serii PU są przeznaczone do wymagających zastosowań, spotykanych w urządzeniach do produkcji półprzewodników.
Śruby kulowe NSK serii BSS zapewniają dokładne pozycjonowanie również przy krótkich cyklach pracy.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik