Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2017-07-12

Łożyska kulkowe skośne SURSAVE

NSK wykorzysta nadchodzące targi EMO 2017 (Hanower, Niemcy, 18-23 sierpnia), aby przedstawić szereg nowych i najnowszych innowacji dla globalnego rynku obrabiarek. Innowacje te obejmować będą łożyska kulkowe skośne do wrzecion głównych, łożyska kulkowe poprzeczne do silników wrzecion oraz śruby kulowe o podwyższonej wytrzymałości zaprojektowane specjalnie do maszyn do formowania wtryskowego. Na stoisku NSK (hala 7, stoisko D12) zaprezentowane zostanie także innowacyjne urządzenie do diagnozowania drgań, będące w stanie oszacować uszkodzenie łożyska. Zademonstrowane zostanie także działanie Usługi Monitorowania Warunków Pracy (CMS) z wyświetlaniem na monitorze opracowywanej w czasie rzeczywistym analizy drgań.

NSK jest jedynym producentem z branży oferującym kompletną usługę obejmującą opracowanie i dostarczenie do obrabiarek precyzyjnych komponentów związanych z ruchem, takich jak łożyska, śruby kulowe i prowadnice liniowe. Wśród głównych punktów prezentacji na EMO 2017 znajdzie się „SURSAVE”, nowoopracowany, prowadzony na pierścieniu zewnętrznym koszyk przeznaczony do łożysk kulkowych skośnych NSK wykorzystywanych w zastosowaniach związanych z wrzecionem głównym obrabiarki. Rozwiązanie SURSAVE opracowano, aby pomóc w obniżeniu bicia niepowtarzalnego (NRRO) o 50% w porównaniu do łożysk standardowych. Rozwiązanie to obniża także moment o 20%, zmniejsza ilość generowanego ciepła, pozwala na pracę z wysokimi prędkościami i przyczynia się do osiągania dużej precyzji obróbki.

Konstruktorom maszyn szukającym najnowszych rozwiązań z zakresu śrub kulowych NSK przedstawi niedawno wprowadzoną na rynek serię S-HTF, charakteryzującą się ponad dwukrotnie większą trwałością serwisową i 1,3 razy większą obciążalnością dynamiczną w porównaniu do poprzedniej generacji śrub kulowych NSK. Taką charakterystykę produktu uzyskano dzięki zastosowaniu nowej stali (nazwanej Tough Steel  - TF), z której wykonano wał śruby, zapewniającej zoptymalizowane połączenie twardości i odporności. Śruby kulowe S-HTF są przeznaczone do zastosowań, w których występują duże obciążenia, jak w maszynach do wtryskowego formowania tworzyw sztucznych oraz prasach formujących.

Na targach EMO przedstawiona zostanie także całkiem nowa śruba kulowe do obrabiarek. Ta spełniająca normy DIN, przeznaczona do pracy z wysokimi prędkościami (dn na poziomie 160.000) śruba kulowa oferowana jest z wałami o średnicy od 32 do 63 mm oraz skokiem gwintu od 10 do 30 mm. Więcej informacji można będzie uzyskać na stoisku NSK. 

Oprócz innowacyjnych produktów przeznaczonych dla konstruktorów obrabiarek, NSK zaprezentuje na EMO 2017 korzyści, jakie zespoły zajmujące się konserwacją i serwisowaniem maszyn mogą uzyskać dzięki urządzeniu diagnostycznemu Bearing Doctor BD-2. Bearing Doctor BD-2 może ocenić stan łożyska dzięki monitorowaniu i analizie drgań. Urządzenie jest wyposażone w opatentowaną przez NSK technologię diagnostyczną Acous Navi, która porównuje rezultaty pomiarów z częstotliwościami drgań zapisanymi dla łożysk NSK znajdujących się w standardowym katalogu firmy, co pozwala na dobre oszacowanie poziomu uszkodzenia łożyska. Urządzenie jest przystosowane do pracy zdalnej z wykorzystaniem komunikacji bezprzewodowej.

Odwiedzający stoisko NSK będą także mogli przyjrzeć się pokazowi działania usługi CMS, dzięki której możliwe jest całkowite wyeliminowanie przestojów.  Trzy jednoosiowe stoły z zamontowanym łożyskiem normalnym, łożyskiem na wczesnym etapie uszkodzenia i z łożyskiem uszkodzonym połączone zostaną z czujnikami drgań. Odwiedzający będą w stanie zaobserwować przebiegającą w czasie rzeczywistym analizę drgań, wyświetlaną na monitorze, z wyraźnym zaznaczeniem różnic pomiędzy łożyskiem normalnym i uszkodzonym.

Możliwość zapoznania się z najnowszymi innowacjami NSK przeznaczonymi do następnej generacji obrabiarek sprawi, że wizyta na targach EMO 2017 będzie miała wyjątkową wartość dla dyrektorów, kierowników i inżynierów z firm produkujących obrabiarki lub korzystających z obrabiarek. NSK zapewni na stoisku profesjonalny zespół ekspertów, którzy z ochotą omówią każde konkretne zastosowanie.
Śruby kulowe NSK serii S-HTF przeznaczone do zastosowań związanych z dużymi obciążeniami                                          

 
Śruby kulowe spełniające normy DIN, przeznaczone do bardzo szybkich obrabiarek

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik