Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Motoryzacja - 2017-01-04

NSK Wheel

Decyzja NSK o wejściu na niezależny rynek części samochodowych (IAM) została podjęta w oparciu o stuletnią tradycję projektowania i produkcji komponentów dla motoryzacyjnego rynku OEM. Chociaż powszechną praktyką w branży jest zlecanie produkcji części zamiennych na dalekowschodnich rynkach nisko kosztowych, NSK gwarantuje, że wszystkie produkty oferowane dla sektora IAM pochodzą wyłącznie ze źródeł OE, sprawdzonych i zaaprobowanych przez największych światowych producentów samochodów.

Korzystanie z oryginalnych części zamiennych przeznaczonych na rynek niezależny stanowi gwarancję bezpieczeństwa dla hurtowników poszukujących silnego partnera na tym rosnącym rynku. W skrócie, NSK zamierza wspierać swoje partnerskie hurtownie i warsztaty, tak aby ich działalność była bardziej zyskowna, efektywna i wydajna. Części OE zapewniają również spokój właścicielom samochodów dbającym o bezpieczeństwo, którzy wymagają od warsztatów instalowania wyłącznie oryginalnych części zamiennych. I chociaż marka NSK może być nowością dla niektórych w niezależnym sektorze części samochodowych, reputacja firmy jako rozpoznawalnego dostawcy wysokiej jakości części dla producentów OE oznacza sprawdzoną podstawę sukcesu.

Rozbudowany zakres produkcji i sprawdzone doświadczenie w zakresie rozwiązań o wartości dodanej należą do głównych wyróżników oferty NSK, nie wspominając o wszechstronnym portfolio rozwiązań dla trzech głównych obszarów produktowych OE: podwozi, układów przeniesienia napędu i silników.

W przypadku łożysk kół stosowanych w podwoziach obserwuje się obecnie coraz większe wymagania w zakresie redukcji wagi i zwiększania wytrzymałości na obciążenia. W tym zakresie NSK jest globalnym liderem rynkowym produkującym trzecią już generację łożysk kół OE.

Pierwsza generacja łożysk kół NSK przeznaczona dla producentów samochodów OE charakteryzowała się dwoma oddzielnymi rzędami kulek lub wałeczków stożkowych (dla pojazdów ciężarowych). Te fabrycznie nasmarowane łożyska oferowały również wysoko wydajne uszczelnienia zapewniające przedłużony okres eksploatacji. Wiele łożysk kół pierwszej generacji posiadało w obrębie uszczelki zintegrowany enkoder magnetyczny, który przekazywał informację do systemów ABS i stabilizacji toru jazdy. Łożyska wyposażone były także w zintegrowane elementy zmniejszające wartość momentu sił tarcia, co przekładało się na mniejsze zużycie paliwa.

Druga generacja łożysk kół produkowana przez NSK, oferując identyczne zalety jak poprzednia wersja pod względem niskiego zużycia paliwa i technologii enkoderów magnetycznych, wyróżniała się dodaniem zintegrowanego kołnierza na pierścieniu zewnętrznym, co ułatwiało montaż.

Najnowsza, trzecia generacja (powszechnie znana jako Hub III), która znajduje zastosowanie w produkcji europejskich, azjatyckich i amerykańskich samochodów, jest najbardziej zaawansowana technologicznie i wszechstronna. NSK produkuje więcej łożysk kół trzeciej generacji niż jakikolwiek inny producent na świecie. Prezentując swoje innowacyjne podejście, NSK wprowadziła techniki obróbki na zimno w celu uzyskania bardziej wydajnej produkcji oraz ograniczenia masy i wielkości łożysk.

Z perspektywy technologicznej, trzecia generacja łożysk kół jest zwykle wyposażona w czujniki, które dostarczają kluczowych informacji do różnych dynamicznych systemów w samochodzie. Łożyska są również wyposażone w najbardziej zaawansowane uszczelnienia i smarowanie, co zapewnia maksymalną wydajność i wytrzymałość, a jednocześnie sprawia, że instalacja jest uproszczona dzięki podzespołom montażowym.W zakresie przekładni oferta rozwiązań OE NSK obejmuje innowacyjne produkty dla manualnych i automatycznych skrzyń biegów oraz mechanizmów różnicowych. Obecne trendy rozwojowe wymagają, aby zmiany prędkości w trakcie przyspieszania i hamowania były coraz bardziej płynne w celu maksymalizacji przyjemności z jazdy, ograniczenia zużycia paliwa i redukcji strat energii. W odniesieniu do tego ostatniego aspektu NSK wyznaczyła sobie dodatkowe wyzwanie – zmniejszenie o połowę strat energii związanych ze zmianą biegów.

NSK jest jedynym producentem OE, który dostarcza wszystkie części do przekładni automatycznych – od łożysk do elementów sprzęgieł jednokierunkowych, co gwarantuje, że każdy komponent jest tak wysokiej jakości, lekki i wydajny, jak tylko jest to możliwe.

Do specjalnych rozwiązań dla przekładni automatycznych należą łożyska stożkowe posiadające zintegrowaną z pierścieniem zewnętrznym piastę o dużej żywotności, co pozwala na zmniejszenie ilości elementów i uproszczenie montażu skrzyni biegów. Ponadto łożyska igiełkowe NSK są w pełni zgodne z wymaganiami w zakresie wielkości i specyfikacją najnowszych przekładni automatycznych. Dzięki użyciu w konstrukcji koszyka różnych polimerów, NSK była w stanie również zredukować wagę, zapewnić lepsze smarowanie i poprawić odporność cieplną łożysk, zapewniając jednocześnie wysokie prędkości obrotowe.

W zakresie manualnych skrzyni biegów i najnowszych technologii dwusprzęgłowych, NSK oferuje szeroki wybór rozwiązań OE – od łożysk wyciskowych sprzęgieł do łożysk głównego wałka (dostępnych zarówno jako łożyska kulkowe i wałeczkowe).

Przykładowo, uszczelnione łożyska NSK są zabezpieczone przed zanieczyszczeniem środkiem smarnym ze skrzyni biegów, natomiast łożyska stożkowe, przeznaczone do szybkiego montażu, oferują zarówno stabilność jak i większą sztywność. Co więcej, łożyska ze zintegrowanymi płytami montażowymi zostały zoptymalizowane pod kątem operacji montażu skrzyni biegów. Doskonała współosiowość pomiędzy otworami na płycie, a tymi na obudowie skrzyni jest uzyskiwana dzięki możliwości obracania płyty wokół pierścienia zewnętrznego łożyska. Ta specyficzna technologia przytrzymywania umożliwia lepsze osiowanie podczas montażu w porównaniu do rozwiązań standardowych.

Oczywiście stałym wyzwaniem technologicznym jest oferowanie klientom coraz lżejszych komponentów bez pogarszania ich wydajności lub możliwości zmniejszania tarcia. Niemniej jednak unikatowa obróbka cieplna opracowana przez NSK wydłuża okres eksploatacji, a najnowsze łożyska stożkowe zmniejszają tarcie o 20% w porównaniu do standardowych produktów.W przypadku łożysk i akcesoriów tocznych przeznaczonych do aplikacji silnikowych niezmiennym wymaganiem jest coraz lepsza praca i wyższa wydajność. Łożyska i części silnikowe NSK są znane ze swej wydajności w ekstremalnie ciężkich warunkach, zwłaszcza tam, gdzie występują wysokie temperatury, zmiany prędkości, wibracje, nagłe zmiany obciążenia lub możliwość wystawienia na działanie wody bądź zanieczyszczeń.

Materiały, konstrukcja i technologie smarowania stosowane w tych produktach, bez względu na to czy są to łożyska, rolki lub koła pasowe napinające, pomagają zmniejszać tarcie i zużycie pasków, a jednocześnie zwiększają wytrzymałość i niezawodność, dzięki czemu wspomagają ograniczanie zużycia paliwa i hałasu generowanego przez silnik.

Jako uznana firma OE specjalizująca się w zakresie łożysk kulkowych i akcesoriów dla silników, NSK ma pełną świadomość czynników wpływających na, przykładowo, wydłużenie okresu eksploatacji i poprawę wydajności alternatorów. W tym wypadku połączenie zastosowania innowacyjnych stali łożyskowych i zaawansowanych uszczelnień oraz środków smarnych zwiększa wydajność i żywotność alternatora, nawet w przypadku pracy w wysokich temperaturach i przy dużych prędkościach. Ponadto, poprzez zintegrowanie sprzęgła jednokierunkowego z kołem pasowym alternatora można wydłużyć żywotność paska dzięki zniwelowaniu fluktuacji prędkości przenoszonych z koła pasowego wału korbowego.

Kolejny przykład zastosowań produktów NSK odnosi się do sprężarek napędzanych paskiem, stosowanych w systemach klimatyzacji samochodowej. W tym przypadku NSK opracowała dwurzędowe łożyska kulkowe skośne o cienkim przekroju. Znane również jako „łożyska do sprzęgieł elektromagnetycznych”, produkty te posiadają bardzo skuteczne uszczelnienia i oferują wysoką sztywność, co sprawia, że nadają się idealnie nie tylko do sprężarek klimatyzacji samochodowej, ale także do pomp wody i kół pasowych.

Dodatkowo w celu dostosowania produktów do specyfikacji sprężarek układów klimatyzacji, które działają z nowymi, wolnymi od freonu czynnikami chłodniczymi, NSK opracowała kompaktowe łożyska igiełkowe, aby sprostać wyzwaniom tego specyficznego środowiska pracy.

Jest jasne, że pozycja NSK w sektorze producentów OE jest tylko warunkiem wstępnym i zapewnia konieczny wybór produktów, który pomoże spółce w debiucie na niezależnym rynku części samochodowych IAM. Niemniej jednak, celem NSK jest spełnienie specyficznych wymagań rynku IAM w zakresie usług, wsparcia i wartości dodanej dla klientów.

Pierwszym produktem wprowadzonym w celu wsparcia debiutu firmy NSK na rynku IAM jest zestaw ProKIT. Zestaw ten obejmuje w 100% oryginalne produkty, takie jak łożyska, uszczelki i nakrętki, które są używane przez producentów samochodów na pierwszym montażu.

Niemal wszyscy światowi producenci samochodów OE wymagają i używają produktów NSK, dlatego opracowanie oferty dla klientów z rynku IAM stanowiło następny, logiczny krok w rozwoju.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik