Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Motoryzacja - 2017-04-25

NSK opracowała opatentowaną technologię formowania na zimno, która będzie stosowana w produkcji wałów układów kierowniczych ze wspomaganiem elektrycznym (EPS), oferowanych przez NSK. Nowy proces nie tylko zapewnia większe bezpieczeństwo wałów i ich większą niezawodność, ale także zmniejsza ciężar, co z kolei przyczynia się do mniejszego zużycia paliwa.

Gdy globalne ocieplenie coraz bardziej niepokoi cały świat, zużycie paliwa przez pojazdy, a szczególnie produkowane masowo kompaktowe i średniej wielkości samochody osobowe, wymaga nieustannego zmniejszania. W reakcji na to zapotrzebowanie NSK skupiła swoje wysiłki rozwojowe na układzie EPS, zdolnym do zapewnienia wysokiej przyjazności dla środowiska.

Wykorzystując zalety zaawansowanego procesu formowania na zimno, przenoszący moment wał w kolumnowym układzie EPS opracowanym przez NSK jest obecnie częściowo wydrążony w miejscach, w których wcześniej był pełny, co spowodowało znaczne zmniejszenie jego masy. Dodatkowo, odcinki wcześniej wydrążone mają obecnie cieńsze ścianki. Dzięki temu wał stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na coraz lżejsze części samochodowe.

Inne, oprócz zmniejszenia masy, co oznacza również większą moc, zalety produktów formowanych na zimno to większa wytrzymałość i sztywność oraz możliwość produkcji masowej. Dodatkowo, dzięki wyeliminowaniu z procesu produkcji spawania udało się zmniejszyć emisję CO2.

Nowa technologia jest kolejnym przykładem dążenia NSK do stosowania nowoczesnych technologii poprawiających bezpieczeństwo, przyjazność dla środowiska oraz komfort pojazdów.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik