Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2017-09-14

Śruby kulowe zgodne z normami DIN

NSK wykorzystała wystawę EMO 2017 (Hanower, Niemcy, 18-23 września) jako miejsce prezentacji dla licznych innowacyjnych produktów zaprojektowanych w celu poprawy wydajności obrabiarek. Wśród najważniejszych prezentowanych rozwiązań znalazła się nowa generacja śrub kulowych zgodna z normami DIN. Cichobieżne śruby kulowe o wysokiej prędkości pracy nie tylko w stanie sprostać specyficznym wymaganiom europejskich zastosowań obróbki skrawaniem, ale także w pełni zgodne z normą DIN 69051 (ISO 3408) w zakresie zarówno wymiarów, jak i klas tolerancji.

Produkowane w wersjach o średnicy wałka od 32 mm do 63 mm i zakresie skoku od 10 mm do 40 mm, nowe, przeznaczone do wysokich prędkości, cichobieżne śruby kulowe opracowane pod zastosowanie u europejskich producentów obrabiarek zapewniają współczynnik prędkości pracy rzędu 160 000 dn. Ten poziom parametrów oznacza, że śruby te mogą być wykorzystywane bez żadnych ograniczeń do zastosowań szybkiego skrawania HSM, gdzie wymagana jest także bardzo wysoka precyzja.

Płynna praca nowych śrub kulowych stanowi także nowy punkt odniesienia, ustalający optymalne warunki wstępne dla występowania najmniejszych możliwych wibracji w systemie liniowym, przy jednoczesnym ograniczeniu poziomu szumu. Jednym z głównych czynników, które przyczyniły się do powstania tak korzystnej kombinacji cech deflektory kulek, opracowane na nowo tak, aby były odpowiednie dla nowej serii.

NSK opracowuje śruby kulowe dla obrabiarek od 1960 r. Obecnie oferta produktów stale się poszerza, obejmując średnice wałków od 4 do 200 mm, jak również liczne typy produktów dla specyficznych wymagań, takich jak ekstremalnie niski poziom szumu, krótkie skoki i maksymalna precyzja pozycjonowania.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik