Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2017-03-27

NSK wprowadziła na rynek kompletną serię łożysk walcowych przeznaczonych dla bardzo wymagających aplikacji w przemyśle stalowym. Łożyska z serii NUB zaprojektowano pod kątem szczególnej efektywności w użytkowaniu po stronie nienapędowej rolek prowadzących pasmo stali, np. w sekcjach prostujących instalacji ciągłego odlewania.


 

Zlokalizowana bezpośrednio po sekcji gnącej, sekcja prostująca instalacji ciągłego odlewania ułatwia przesuwanie do stołów walcowniczych nowo odlanych wlewków płaskich, gdzie są chłodzone przed dodatkowymi procesami obróbki. Podstawową zasadą maszyny do odlewania ciągłego jest stałe bycie w ruchu tak, aby maksymalizować wydajność, produktywność i opłacalność. Z tego powodu przenośnik nieustannie przesuwa pasmo stali, a kluczową rolę dla procesu technologicznego odgrywają łożyska.

W większości podobnych aplikacji spotykanych w przemyśle stalowym występują trudne i wymagające warunki środowiska pracy. Na przykład, łożyska nie tylko są poddawane zwiększonym obciążeniom mechanicznym, ale muszą być także w stanie wytrzymać chłodzenie wodą w postaci ciekłej, jak również w formie mgły. Dodatkowo, bardzo niskie prędkości (mniej niż 10 obr./min.) napędów stołów walcowniczych mogą być problematyczne dla standardowych łożysk baryłkowych, ponieważ ich konstrukcja wymusza bardzo surowe wymagania w zakresie smarowania. W takim przypadku, gdy prędkości spadną poniżej pewnego progu, można spodziewać się zwiększonego zużycia elementów tocznych.

Pomimo tych wyzwań zakłady metalurgiczne wymagają długiego okresu eksploatacji bez nieplanowanych przestojów oraz minimalnych kosztów konserwacji. Mając to na uwadze NSK rozpoczęła opracowywanie bezkoszykowych łożysk walcowych z serii NUB. Aby zmaksymalizować trwałość serwisową, łożyska te charakteryzują się niskim tarciem i doskonałą samonastawność. Co więcej, możliwe jest skompensowanie wpływu rozszerzalności cieplnej rolek prowadzących pasmo , ponieważ niewspółosiowość o wartości do 12 minut kątowych nie wpływa na sprawne działanie czy trwałość serwisową łożysk serii NUB.

W przeciwieństwie do standardowych łożysk baryłkowych, w łożyskach NUB występuje wyłącznie tarcie toczne dzięki dominującemu na bieżni stykowi liniowemu. Z tego powodu tarcie jest niższe, a zużycie ograniczone. Prostota montażu to kolejna zaleta łożysk – do mocowania pierścienia wewnętrznego wykorzystywany jest prosty sprężynujący pierścień osadczy.

W porównaniu do poprzednich produktów, seria NUB charakteryzuje się nawet trzykrotnie większą trwałością serwisową, również w przypadku ciężkich warunków środowiska pracy występujących w rolkach prowadzących pasmo w instalacjach odlewania ciągłego. Dzięki temu nowe łożyska pomagają w realizacji ekonomicznego, ciągłego i wysokowydajnego procesu wytwarzania stali.

W przypadku nowej serii łożysk jako początek oznaczenia NSK wykorzystywana jest wielkość średnicy wewnętrznej. Przykładowo, łożysko NUB o średnicy 130 mm będzie identyfikowane przez oznaczenie NSK jako 130NUB40V .

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik