Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

O Firmie - 2017-03-17

Seria prowadnic liniowych NH/NS firmy NSK zdobyła nagrodę Cho Monozukuri Innovative Parts and Components. To prestiżowe wyróżnienie, ustanowione przez japoński rząd w 2004 r., honoruje wartościowy wkład sektora produkcyjnego zarówno na rzecz przemysłu, jak i społeczeństwa. Prowadnice liniowe NSK z serii NH/NS mają dwukrotnie większą żywotność niż standardowe produkty, dzięki specjalnie opracowanym rozwiązaniom, takim jak nowa konstrukcja bieżni kulek. Jury stwierdziło, że prowadnice liniowe i zastosowana w nich technologia zasługują na wyróżnienie ze względu na zapewnienie dłuższego okresu eksploatacji produktów i zmniejszenie wielkości systemu.
 

Souichirou Katou (po lewej, dyrektor generalny) i Jun Matsumoto (po prawej, dyrektor) z Działu Technologii LG japońskiego Centrum Technologii Liniowych NSK prezentują nagrodę Cho Monozukuri Innovative Parts and Components Award.
 

Zastosowania prowadnic liniowych NSK obejmują, między innymi, obrabiarki, roboty, automatykę laboratoryjną, sprzęt do obrazowania medycznego, wyposażenie do produkcji ciekłych kryształów i półprzewodników, systemy do produkcji samochodów, automatykę zakładową oraz wyposażenie medyczne. Najnowsze serie NH/NS oferują znaczące zalety w porównaniu do poprzedniej generacji prowadnic liniowych, takie jak poprawiona wydajność i dłuższe okresy konserwacyjne. Przykładowo, do 1,3 razy większa nośność dynamiczna ma pomóc w osiągnięciu o 100% większej trwałości zmęczeniowej. Wartość obciążenia dynamicznego stanowi wskaźnik dla oceny wydajności nośnej prowadnic liniowych, przy czym większa wartość oznacza większą trwałość.

Kolejnymi zaletami prowadnic liniowych NH/NS firmy NSK są: zwiększona od 1,5 do 3 razy prędkość w zależności od wielkości, redukcja szumu o 3dB oraz poprawiona płynność ruchu. Dodatkowo wymiary instalacyjne nowych prowadnic są takie same jak standardowych serii LH/LS, co pozwala na ich stosowanie bez modyfikowania wyposażenia. Serie NH/NS umożliwiają również użytkowanie kombinacji szyn i wózków.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik