Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2017-12-13

Aplikacja NSK dla łożysk precyzyjnych

NSK opracowała nową aplikację mobilną pomagającą uprościć dobór łożysk precyzyjnych i powiązany z łożyskami proces integracji projektowej. Aplikacja pomaga także chronić klientów przed produktami podrabianymi, umożliwiając weryfikację autentyczności produktu w oparciu o szereg cech.

Premiera nowej aplikacji zbiegnie się z wysyłką pierwszych partii łożysk precyzyjnych NSK w opakowaniach oznakowanych unikatowymi kodami kreskowymi 2D. Dla produktów wyprodukowanych w zakładach NSK w Newark w Wielkiej Brytanii, aplikacja zostanie udostępniona w styczniu 2019 r. Posiadając smartfon wyposażony w aplikację będzie można zeskanować kod kreskowy i uzyskać natychmiastowy dostęp do użytecznych informacji, takich jak indywidualny numer identyfikacyjny, data produkcji, rejestr kontroli łożysk, tolerancje wymiarowe, dokładność obrotu, typ smaru i inne dane techniczne.

Dane mogą być eksportowane do formatów CSV i PDF, umożliwiając łatwe przesyłanie do systemów klienta. Pozwala to na zwiększenie efektywności całości procesu montażu łożysk na wrzecionach i pomaga poprawić możliwości śledzenia produktu w bardziej zautomatyzowanych, zinformatyzowanych systemach zarządzania.

NSK opracowała aplikację podążając za rozwojem inteligentnych fabryk i zgodnie z inicjatywami Industry 4.0, przyspieszającymi digitalizację przemysłu wytwórczego. Ponieważ maszyny są coraz bardziej zintegrowane z systemami komputerowymi i wyposażone w coraz więcej możliwość bezprzewodowej komunikacji, łatwy i szybki dostęp do cyfrowej informacji staje się istotnym elementem wydajnych operacji.

Jeżeli chodzi o ochronę klientów, unikatowy kod 2D i powiązany z nim system chmury NSK chronią przed produktami podrobionymi. Skanowanie kodu kreskowego pozwala na stwierdzenie, czy produkt może być podrobiony, dzięki porównaniu go z bazą danych NSK. Ponadto, śledzone są połączenia z unikatową dla każdego łożyska witryną i aplikacja pokazuje ich liczbę, co umożliwia klientom stwierdzenie, czy produkt jest masowo wytwarzaną imitacją umieszczoną w bezprawnie skopiowanym opakowaniu NSK.

Nowa aplikacja daje także łatwy dostęp do szeregu usług webowych NSK, ułatwiając szybsze odpowiadanie na pytania techniczne, zapewnianie błyskawicznej obsługi klienta oraz szybszy, uproszczony proces zamawiania produktów poprzez oddziały sprzedażowe i dystrybutorów NSK. Co więcej, aplikacja jest w stanie pokazać użytkownikom szereg narzędzi technicznych i praktycznych informacji, takich jak cyfrowe katalogi, techniczne kalkulatory łożysk oraz instrukcje obsługi i konserwacji łożysk.

Kompatybilna z urządzeniami z systemem iOS i Android, aplikacja będzie dostępna w języku angielskim, japońskim i chińskim.

Aplikacja obejmuje obecnie łożyska precyzyjne (klasa ISO 5 i wyższe) o średnicach otworu powyżej 30 mm oraz łożyska używane w obrabiarkach następujących typów: łożyska kulkowe skośne, łożyska walcowe i łożyska kulkowe skośne wzdłużne. W przyszłości usługa zostanie rozszerzona na inne produkty NSK.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik