Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2017-02-09

Piasty Agro NSK montowane w bronach talerzowych

Galucho, największy producent maszyn rolniczych w Portugalii i Hiszpanii, rozpoczął montaż piast Agro (Agri Disc Hubs) NSK w wytwarzanych przez siebie bronach talerzowych. Uruchomienie produkcji nastąpiło po dwóch latach współpracy firm i testowaniu produktów na 700 ha ziemi uprawnej w pobliżu Sewilli – zakończonego sukcesem procesu, który oznacza, że  NSK uzyskała pełną aprobatę dla montażu swoich piast Agro w bronach talerzowych produkowanych przez Galucho.

Najnowsza technologia bron talerzowych wymaga stosowania niezawodnych rozwiązań łożyskowych w celu zwiększenia wydajności, obniżenia kosztów i ochrony środowiska. Ze względu na ciężkie warunki pracy, którym muszą sprostać maszyny stosowane w gospodarstwach, pracujące na twardej, suchej i ściernej glebie i stale wystawione na działanie pyłu, wilgoci, drgania oraz uderzenia, szanse na uzyskanie dużej trwałości łożysk bron talerzowych są niezbyt wysokie. Niemniej jednak piasty Agro NSK zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem zastosowań rolniczych.

Piasta Agro to wyjątkowo solidny zespół dla bron talerzowych, spełniający wymagania aplikacji rolniczych w zakresie większej produktywności, zmniejszonych kosztów i ochrony środowiska. Zespoły Agro składają się z łożysk kulkowych skośnych dwurzędowych, które są w stanie przenosić bardzo wysokie obciążenia osiowe i promieniowe. Na przykład, wszelkie nagłe uderzenia spowodowane przez kamienie w glebie generują wysokie obciążenia osiowe ze względu na kąt, pod jakim sprzęt uprawowy jest umieszczony w stosunku do kierunku ruchu. Co więcej, znanymi przyczynami problemów w przypadku stosowania łożysk standardowych są materiał ścierny, taki jak pył, oraz korozja powodowana obecnością wody i nawozów.

W przeciwieństwie do standardowych rozwiązań, piasty Agro oferują wyjątkowo wysoką trwałość serwisową, bez konieczności konserwacji (co oszczędza czas), nawet gdy są wystawione na działanie silnych obciążeń mechanicznych spotykanych w aplikacjach rolniczych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wartych odnotowania rozwiązań, takich jak bardzo efektywny, zoptymalizowany system uszczelniający, który zabezpiecza łożyska przed wnikaniem do wnętrza pyłu ściernego i wilgoci, nawet jeśli maszyny mają kontakt z takimi substancjami, jak obornik lub są czyszczone strumieniami wody pod wysokim ciśnieniem. Należy także podkreślić, że z tego typu zespołów łożysk smar nie może wyciekać na glebę, ponieważ piasty Agro nie wymagają uzupełniania środka smarnego, co z kolei pomaga chronić środowisko.

Piasty Agro produkowane przez NSK można łatwo zamontować bezpośrednio do dowolnej brony talerzowej dzięki kołnierzowi.

Zespoły piast Agro produkcji NSK składają się z łożysk kulkowych skośnych dwurzędowych, które są w stanie przenosić bardzo wysokie obciążenia osiowe i promieniowe.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik