Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2017-04-10

NSK uzupełnia serię łożysk kulkowych poprzecznych o długiej żywotności serwisowej BNEQARTET o nowe warianty o średnicy zewnętrznej do 120 mm

Prawie dwa lata po wprowadzeniu na rynek łożysk kulkowych poprzecznych o długiej żywotności serwisowej BNEQARTET, NSK uzupełnia serię o nowe warianty o średnicy zewnętrznej do 120 mm. Łożyska produkowane ze specjalnego stopu stalowego zapewniają dwa razy dłuższą żywotność serwisową w porównaniu do produktów standardowych.

Seria NSK BNEQARTET została pierwotnie opracowana jako wytrzymałe łożyska bębnów w pralkach ładowanych od przodu, które podlegają niewyrównoważonym obciążeniom. Obecnie coraz wyższy popyt na pralki o zwiększonych wymiarach bębnów generuje większe zapotrzebowanie na łożyska o poprawionej obciążalności i osiągach.

Specjaliści ds. materiałów w NSK opracowali specjalną stal o poprawionym składzie stopowym, która skutecznie zabezpiecza przed powstawaniem i propagacją pęknięć oraz wgłębień na bieżniach łożysk.

Szczególną uwagę zwrócono również na zmęczenie toczne objawiające się podpowierzchniowymi uszkodzeniami mikrostruktury, mogącymi prowadzić do łuszczenia powierzchni. Aby wyeliminować ten problem wykorzystano do produkcji wyjątkowo czysty stop stali.

Oprócz pralek ładowanych od przodu, łożyska poprzeczne BNEQARTET szczególnie dobrze sprawdzają się we wszystkich maszynach przemysłowych i systemach poddawanych ciężkim obciążeniom oraz działających w zanieczyszczonych lub wilgotnych środowiskach.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik