Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2017-01-04

Znacznie zwiększone współczynniki obciążenia są główną zaletą łożysk NSKHPS BSBD dla napędów śrubowych.

NSK oferuje obecnie sprawdzoną serię BSBD łożysk kulkowych skośnych przenoszących obciążenia osiowe, wytwarzaną zgodnie z zastrzeżonym firmowym standardem HPS dla łożysk o wysokiej precyzji. Technologia HPS (High Performance Standard, Standard Wysokich Osiągów) oznacza, że te nowe łożyska oferują dużą obciążalność oraz są szczególnie przydatne jako łożyska podpierające napędzane śruby kulowe. Głównymi obszarami zastosowań produktów z serii NSKHPS BSBD będą obrabiarki i zautomatyzowane systemy obsługowe.

Śruby kulowe firmy NSK zapewniają możliwość uzyskania bardzo precyzyjnego ruchu liniowego - jak pozycjonowanie elementów obrabianych czy posuw osi narzędzi obróbczych – wielu wiodącym producentom obrabiarek. Łożyska kulkowe skośne BSBD stanowią idealne rozwiązanie w zakresie łożyskowania dla napędów śrubowych. Osiągnięto to dzięki ich dwurzędowej konfiguracji i kątowi działania 60° umożliwiającemu wytrzymywanie dużych obciążeń osiowych w obu kierunkach. Jednocześnie łożyska z serii BSBD zapewniają sztywność i precyzję, jakie wymagane są od nowoczesnych maszyn precyzyjnych.

Wraz z wprowadzeniem na rynek łożysk NSKHPS BSBD znacznie zwiększona została obciążalność łożysk w porównaniu do standardowych łożysk BSBD, dzięki czemu nowe produkty są bardziej wytrzymałe niż poprzednio. Do serii zostały włączone dodatkowe wielkości i obecnie obejmuje ona średnice otworów od 12 mm do 60 mm w dwóch różnych wariantach: z otworami montażowymi do instalacji przy pomocy kołnierza (BSF) lub bez otworów montażowych (BSN, do stosowania w połączeniu z oddzielną oprawą).

Nowe łożyska są fabrycznie nasmarowane na cały okres eksploatacji i gwarantują skuteczne uszczelnienie, wykorzystując uszczelkę wielowargową charakteryzującą się niskim tarciem. Zapewnia to doskonałe utrzymywanie smaru w obrębie łożyska i dużą odporność na wnikanie pyłu, jak również zdolność do pracy z wysokimi prędkościami. W przypadkach, w których użytkownicy konkurencyjnych łożysk muszą wybierać pomiędzy różnymi opcjami uszczelnienia w celu zapewnienia wysokich prędkości pracy, NSK spełnia wszystkie wymagania oferując jedną wersję produktu. Jeśli jakaś specyficzna aplikacja wymaga łożysk o jeszcze większej obciążalności osiowej i/lub większej sztywności, istnieje możliwość wybrania łożysk pojedynczych dobranych w pary.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik