Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2019-11-22

K1 lubrication units extended operating life by 12 months at the cereal plant

Wprowadzenie prowadnic liniowych NSK wyposażonych w zespoły smarujące K1 pomogło producentowi płatków zbożowych przezwyciężyć problem zanieczyszczeń w maszynach napełniających worki, co pozwoliło zaoszczędzić spółce niemal 65.000 € w ciągu roku. W następstwie regularnych awarii czterech maszyn pakujących worki zakład produkcji płatków zbożowych postanowił skontaktować się z NSK i wykorzystać doświadczenie firmy w diagnozowaniu tego typu problemów. Przegląd aplikacji dokonany przez ekspercki zespół inżynierów NSK wykazał, że problem jest związany z  wnikaniem pyłu i cząstek płatków do wózków prowadnic, co zanieczyszcza środek smarujący i prowadzi do przedwczesnych uszkodzeń.

W związku z regularnie powtarzającymi się co miesiąc awariami oraz wysokimi kosztami konserwacji i stratami związanymi z przerwami w produkcji producent płatków zbożowych poprosił NSK o propozycję rozwiązania problemu.

Firma NSK zarekomendowała zastosowanie jednostek samosmarujących K1 wraz z nowymi  zespołami prowadnic liniowych i szyn, które według firmy mogą wydłużyć okres eksploatacji aż do 12 miesięcy. Dodatkowo producent  płatków  będzie w  stanie zredukować koszty związane z konserwacją i przestojami, znacząco zwiększając oszczędności.

Aby zastosować tę teorię w praktyce, przeprowadzono testy rozwiązania NSK w instalacji produkcji płatków, które wykazały możliwość osiągnięcia co najmniej rocznego bezobsługowego działania.

Smar zastosowany w zespołach K1 składa się  w 70% z oleju mineralnego i w 30% z żywicy poliolefinowej, zapewniając długi okres eksploatacji w ciężkich warunkach pracy. Oprócz poprawionej wydajności ta czysta metoda smarowania ma znacznie mniejszy negatywny wpływ na środowisko niż systemy standardowe.

Rozwiązanie NSK zainstalowane obecnie we wszystkich czterech maszynach zapewniło producentowi płatków roczne  oszczędności  szacowane na 64.625 €, licząc tylko zmniejszone nakłady na konserwację wyposażenia w instalacji.

 

Zdjęcie 1) Zespoły smarujące K1 wydłużyły do 12 miesięcy okres eksploatacji w zakładzie produkcji płatków zbożowych

Cereal manufacturing creates dust that can penetrate linear guides and cause failures. Photo: hjschneider – stock.adobe.com

Zdjęcie 2) Produkcja płatków generuje pył i kurz, które wnikają do prowadnic liniowych i powodują awarie.
Photo: hjschneider – stock.adobe.com  

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik