Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Usługi - 2019-07-05

2)	Officials found fake NSK packaging while going through bags. Photo: Lingcheng

W następstwie wcześniejszego zajęcia 23.000 podrobionych opakowań i etykiet NSK w chińskiej prowincji Hebei, dalsze działania doprowadziły do odkrycia jeszcze większej ilości fałszywych wyrobów NSK.  W innej fabryce należącej do tego samego sprawcy znaleziono ponad 90.000  podrobionych opakowań  łożysk oraz 10 płyt drukarskich z imitacjami projektów czterech głównych producentów łożysk (w tym NSK).

Po odkryciu cała partia opakowań została skonfiskowana i zabrana do magazynu Market Supervisory Board (MSB), lokalnego biura ds. naruszeń znaków towarowych prowadzącego sprawę w oczekiwaniu na ostateczną decyzję karną. W międzyczasie urzędnicy MSB, którzy przeprowadzili akcję zajęcia podróbek, przesłuchali sprawcę zatrzymanego na gorącym uczynku. Przyznał się do wykroczenia i wskazał przedsiębiorcę, który zamówił sfałszowane opakowania.

Liczba maszyn i rodzaj wyposażenia znalezione na terenie fabryki wskazują, jakim poziomem możliwości  dysponuje wielu fałszerzy - odkryto kilka maszyn do drukowania, laminowania, sztancowania, bigowania i cięcia. Poza 90.000 fałszywych pudełek urzędnicy znaleźli także kilka stosów nie pociętych jeszcze opakowań, głównie z logo NSK.

Marka NSK stała się głównym celem fałszerzy, ponieważ od ponad 100 lat jest doceniana na całym świecie za produkcję wysokiej jakości produktów łożyskowych. Departament NSK ds. globalnego rynku wtórnego stale proaktywnie chroni wizerunek marki, ściśle współpracując z lokalnymi władzami na całym świecie. Prawo i przepisy muszą być egzekwowane wobec fałszerzy, aby chronić firmę NSK przed utratą dobrego imienia i reputacji na globalnym rynku łożysk. Kupno sfałszowanych łożysk nie tylko wprowadza w błąd użytkowników, którzy naiwnie sądzą, że otrzymują produkt wysokiej jakości za niższą cenę  -  stanowi także ryzyko przedwczesnych i potencjalnie niebezpiecznych uszkodzeń.

Więcej informacji o procederze fałszowania łożysk można znaleźć pod adresem: 

www.stopfakebearings.com.

Strona działa jako platforma  edukacyjna zwiększająca świadomość użytkowników łożysk, tak aby stawali się coraz lepiej poinformowanymi konsumentami.


Zdjęcie 1)  Fałszywe opakowania NSK znalezione przez urzędników podczas przeszukania.  Fot. Lingcheng

Zdjęcie 2)  Maszyna drukarska odkryta w warsztacie.  Photo: Lingcheng

 

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik