Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Usługi - 2019-10-02

Dave Balocco, Managing Director at DELBA Electrical with Tim Cains, European AIP Services Manager at NSK Europe

DELBA Electrical, wiodąca spółka w Afryce Południowej, specjalizująca się w przeróbce i naprawach silników oraz generatorów, została pierwszą na świecie firmą, która uzyskała nowo opracowany status Certyfikowanego  Warsztatu NSK. Wszechstronny audyt i pogłębione programy szkoleniowe stanowiły cześć intensywnego procesu, dzięki któremu DELBA Electrical oficjalnie wykorzystuje najlepsze w klasie standardy  montażu i zastosowań produktów NSK.

DELBA Electrical to międzynarodowa firma specjalizująca się w naprawach, usługach konserwacyjnych, sprzedaży i przewijaniu napędów oraz generatorów elektrycznych AC i DC dla branży górniczej, stalowej, petrochemicznej, energetycznej, papierniczej i cukrowniczej.  Spółka założona w 1963 r. oferuje  wzorcową obsługę na terenie Afryki Południowej i całego kontynentu afrykańskiego. Wykwalifikowane i wyszkolone technicznie terenowe zespoły  serwisowe firmy zapewniają usługi obejmujące osiowanie laserowe, analizę wibracji, testy diagnostyczne, konserwację i  naprawy awaryjne. Chociaż działania te są wspierane przez bardzo doświadczony i dedykowany personel działający we w pełni wyposażonych i dobrze zorganizowanych warsztatach, DELBA Electrical ma świadomość, że jej oferta  zostanie dodatkowo wzmocniona poprzez ubieganie się o status Certyfikowanego Warsztatu NSK.

Program Certyfikowanych Warsztatów NSK, przygotowany specjalnie przez NSK Europe, został zaprojektowany dla zakładów naprawiających i przebudowujących obrotowe wyposażenie elektryczne -  nie tylko silniki i generatory, ale także przekładnie, kompresory, dmuchawy i pompy. Tytuł Certyfikowanego Warsztatu zapewnia,  że w każdej sytuacji naprawy czy przebudowy standardowo montowane są fabrycznie nowe, oryginalne łożyska NSK (chyba, że użytkownik końcowy określi inaczej), a  procesy warsztatowe  spełniają surowe standardy najlepszych praktyk NSK w zakresie obsługi i montażu łożysk. Dodatkowo osiągnięcie statusu oznacza, że wszystkie naprawy są dokumentowane i w pełni identyfikowalne.

W siedzibie głównej DELBA Electrical  (Springs in the Gauteng Provence of South Africa), proces certyfikacji objął  dwudniowy audyt wszystkich praktyk roboczych firmy, zwłaszcza tych dotyczących zastosowania i montażu łożysk wraz z powiązanymi programami szkoleniowymi. Firma  skorzystała również z okazji - jako części programu - i  unowocześniła swoje narzędzia konserwacyjne oraz wyposażenie testowe w celu dalszej poprawy możliwości monitorowania stanu produktów przez terenowe zespoły serwisowe.  Około 10 techników DELBA uzyskało wsparcie i szkolenie  od ekspertów NSK w zakresie oferty CMS (usług monitorowania stanu maszyn i wyposażenia), osiowania laserowego i wyważania dynamicznego.

DELBA Electrical, która jest jedną z największych firm  naprawiających i przerabiających silniki oraz generatory w Afryce Południowej,  zyskała wiele korzyści związanych z uzyskaniem statusu Certyfikowanego Warsztatu NSK. Przykładowo, DELBA  podkreśla teraz fakt akredytacji zgodnie ze standardami NSK - uznanej globalnie marki ze względu na jakość i najlepsze w klasie praktyki - co zapewnia  wyróżnienie się na rynku. Po zatwierdzeniu, wszystkie naprawione lub przebudowane jednostki są oznaczane wspólną markową tabliczką naprawy Certyfikowanego Warsztatu, podkreślając fakt wyboru i  montażu produktów zgodnie z zalecanymi standardami NSK.

Status Certyfikowanego Warsztatu podkreśla jakość naprawy wspieranej przez produkty NSK.  Firma NSK potwierdza, że wiele innych firm pracuje nad uzyskaniem Certyfikatu, a informacje na ten temat zostaną  ogłoszone w odpowiednim czasie.

 

Zdjęcie: Dave Balocco, dyrektor zarządzający w DELBA Electrical oraz Tim Cains European AIP Services Manager w firmie NSK Europe

 

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik