Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

O Firmie - 2019-10-16

NSK offers a broad programme of bearing solutions designed from the ground up for agriculture applications. Photo: Kverneland AS

Na targach Agritechnica 2019 organizowanej w Hanowerze w dniach od 10 do 16 listopada br. NSK zaprezentuje serie łożysk tocznych opracowanych od podstaw pod kątem zastosowania w maszynach rolniczych. Produkty te obejmują wytrzymałe zespoły łożyskowe z serii J-Line, gotowe do instalacji zespoły piast Agro (Agri Disc Hub) dla maszyn uprawowych i liczne przykłady niestandardowych łożysk tocznych opracowanych we współpracy z producentami OEM obsługującymi sektor rolniczy.

Maszyny rolnicze stanowią tradycyjnie jedną z najważniejszych branż przemysłu dla NSK. Łożyska toczne używane w tego typu zastosowaniach są narażone na ekstremalne warunki pracy, gdzie powszechnie występuje pył, wilgoć, żrące nawozy oraz wysokie obciążenia mechaniczne. Łożyska dla tego sektora zostały odpowiednio opracowane przez NSK w oparciu o dekady  doświadczenia i wiedzy technicznej firmy.

Na tegorocznej wystawie Agritechnica w centrum uwagi znajdzie się seria J-Line, która została wprowadzona na rynek na początku 2019 r.  Te zespoły łożyskowe Self-Lube® są zgodne ze standardem JIS (Japanese Industrial Standard) i są dostępne w sześciu popularnych typach opraw ze średnicami otworów od 12 do 90 mm. Dzięki  swojej solidnej konstrukcji i doskonałej charakterystyce uszczelnienia łożyska J-Line są stosowane przez coraz większą liczbę producentów maszyn rolniczych.

Kolejnym wyróżnionym produktem będą zespoły piast Agro  (Agri Disc Hubs): dwurzędowe łożyska kulkowe skośne z dzielonym pierścieniem wewnętrznym, który przenosi wysokie siły osiowe i boczne. Piasty Agro są umieszczone w gotowych do montażu solidnych oprawach o indywidualnie określonych przez odbiorców wymiarach przyłączeniowych. Wyposażono je również w specjalne uszczelki odporne na ciężkie warunki pracy.  Głównym obszarem zastosowań tych produktów są maszyny uprawowe, takie jak krótkie brony talerzowe, jak również siewniki i maszyny do nawożenia.

Firma NSK wykorzysta ponadto wystawę do prezentacji swoich możliwości produkcyjnych.  Zakład NSK w Munderkingen (Niemcy) został założony w 1954 r. jako instalacja produkcyjna łożysk tocznych dla wiodącego producenta maszyn rolniczych. W następstwie przejęcia zakładu przez NSK w 1990 r. wprowadzono bardzo elastyczne instalacje produkcyjne, które umożliwiły wytwarzanie nawet niedużych partii indywidualnie dopasowanych łożysk tocznych o dużej wydajności - przykłady tych produktów zostaną pokazane na targach.

Na stoisku  pojawią się również maszyny wyposażone w łożyska NSK lub eksponaty podkreślające instalację łożysk - np. krótkie brony talerzowe.

NSK na targach Agritechnica: hala 15, stoisko E44.

 

Zdjęcie 1): NSK oferuje szeroki program rozwiązań łożyskowych zaprojektowanych od podstaw do zastosowań rolniczych
Fot. Kverneland AS

Zdjęcie 2)  Nowe zespoły łożyskowe J-Line są produkowane w różnych rozmiarach, typach opraw i z różnymi wkładkami łożyskowymi

Zdjęcie 3)  Piasty Agro są wyposażone w duże łożyska kulkowe skośne do przenoszenia wysokich sił osiowych i bocznych oraz efektywne uszczelnienie i połączenie kołnierzowe  do bezpośredniego montażu na maszynie

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik