Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2019-06-21

NSK DIN-standard ball screws for machine tools

NSK opublikowała nowy katalog informujący o możliwościach, właściwościach i specyfikacjach najnowszej serii śrub kulowych zgodnej ze standardem DIN opracowanej dla obrabiarek. Inżynierowie i konstruktorzy mogą pobierać katalog ze strony:
www.nsk-literature.com.

Opierając się na ponad stuletnim doświadczeniu i rozbudowanym portfolio produktów, firma NSK zobowiązała się zapewniać klientom dostęp do informacji wymaganych dla każdego projektu. Śruby kulowe stosowane w obrabiarkach to komponenty o znaczeniu krytycznym, umożliwiające ruch i pozycjonowanie konieczne do realizacji obróbki precyzyjnej. Katalog NSK przedstawiający najnowszą generację śrub kulowych standardu DIN oferuje konstruktorom obrabiarek błyskawiczny dostęp do kluczowych informacji.

Publikacja prezentuje liczne użyteczne wskazówki projektowe. Przykładowo przedstawiono różnice pomiędzy dwoma dostępnymi typami systemu recyrkulacji kulek: śrubą kulową z deflektorem końcowym i nowo opracowanym deflektorem wewnętrznym.

Śruby kulowe standardu DIN zostały specjalnie zaprojektowane pod kątem zapewnienia wysokiej prędkości, dużej obciążalności i cichej pracy. Dzięki zastosowaniu zastrzeżonej przez NSK  stali łożyskowej TF osiągnięto wyższą o 40% wartość obciążenia dynamicznego - szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć we wspomnianym katalogu.

Najnowsza generacja śrub kulowych NSK jest zgodna z normą DIN 69051 (ISO 3408) zarówno pod względem wymiarów nominalnych, jak i klas dokładności wykonania. Śruby kulowe, wyprodukowane w zakresie  średnic wałków od 32 do 63 mm i skoku gwintu od 10 do 40 mm, oferują współczynnik prędkości pracy rzędu 160.000 dn (średnica wału d x prędkość obrotowa n) . Ten poziom wydajności zapewnia przydatność do zastosowań szybkiej obróbki maszynowej, gdzie wymagane jest także bardzo precyzyjne pozycjonowanie.

Pełny zestaw specyfikacji nowych produktów znajduje się w katalogu, obejmując maksymalne dopuszczalne prędkości posuwu i wymiary produktów. Informator jest już dostępny w j. angielskim, a w najbliższym czasie publikacja będzie dostępna w j. niemieckim, włoskim i hiszpańskim.

 

Zdjęcie: Śruby kulowe NSK zgodne ze standardem DIN przeznaczone dla obrabiarek

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik