Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Usługi - 2019-05-23

Counterfeiting: Shelves filled with fake NSK bearing boxes

NSK kontynuuje działania mające na celu zatrzymanie produkcji fałszywych łożysk. Ostatnie przechwycenie podrobionych opakowań i etykiet marki NSK w prowincji Hebei (Chiny) ilustruje skalę problemu. W Xintai City (Linxi County) odkryto ponad 23.000 podrobionych pudełek i kartonów, które zostały następnie skonfiskowane w oczekiwaniu na dalsze dochodzenie i możliwe oskarżenie.

Koichi Uchida, kierownik działu GAM-IMBD w NSK i członek Japońskiego Stowarzyszenia Przemysłu Łożyskowego (JBIA, Japan Bearing Industry Association) oraz Światowego Stowarzyszenia Producentów Łożysk (WBA, World Bearing Association) ściśle współpracuje z lokalnymi władzami na całym świecie w celu egzekwowania prawa i przepisów wobec fałszerzy. Jego celem jest ochrona reputacji i marki NSK przed niewłaściwą reprezentacją na rynku łożysk.

Założona ponad 100 lat temu firma NSK jest powszechnie szanowana i doceniana na całym świecie za produkcję wysokiej jakości, niezawodnych produktów łożyskowych, które są wykorzystywane w wielu różnych branżach, włączając w to przemysł samochodowy.  Właśnie z tych powodów marka NSK stała się głównym celem fałszerzy.

Pozyskując i sprzedając łożyska gorszej jakości, nieuczciwi przedsiębiorcy handlujący fałszywymi łożyskami narażają nie tylko własne firmy, ale także użytkowników końcowych, którzy nieświadomie kupują te produkty w przekonaniu, że otrzymują »prawdziwą jakość» za niższą cenę. Oczywiście, takie łożyska cechują się wysoką podatnością na  przedwczesne, nawet katastrofalne uszkodzenia, co stanowi nieodłączne zagrożenie dla bezpieczeństwa.  To z kolei ma znaczący negatywny wpływ na wizerunek marki NSK.

Wyzwania związane z zatrzymywaniem fałszerzy, w szczególności w krajach, takich jak Chiny, pochłaniają dużo czasu i generują wysokie koszty.  Jednak NSK nie ustaje w dążeniu do ścigania tego typu nielegalnych działań. Ostatni sukces w Hebei był możliwy dzięki pomocy śledczego i chińskich urzędników państwowych. W nielegalnym sklepie znajdowała się duża ilość fałszywych opakowań łożysk ustawionych na półkach, w workach czy po prostu magazynowanych na  podłodze. Co więcej, na miejscu znaleziono drukarki i pracowników produkujących fałszywe kartony. Właściciel sklepu zapytany o przechwycone opakowania łożysk przyznał, że wszystkie były podrobione.

Chociaż konfiskata w Chinach była znaczącym uderzeniem w przemysł fałszywych łożysk, niestety jest to tylko wycinek małej części  nielegalnych produktów znajdujących się na globalnym rynku. NSK i zespół p.Uchidy będą kontynuować walkę  z fałszerzami, aby chronić  wizerunek i  integralność marki.

Więcej informacji o procederze fałszowania łożysk można znaleźć pod adresemt www.stopfakebearings.com, na stronie organizacji  WBA, działającej jako platforma  edukacyjna zwiększająca świadomość użytkowników łożysk, tak aby stawali się coraz lepiej poinformowanymi konsumentami. Witryna podkreśla znaczenie dokonywania zakupów tylko z autoryzowanych i zaufanych źródeł.

  • Close-up images of counterfeit NSK packaging
  • Close-up images of counterfeit NSK labels
  • Shelves filled with fake NSK bearing boxes
  • Fake, marked NSK cartons found piled on the floor
  • Fake, marked NSK carton found on the floor

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik