Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2019-09-05

Na targach EMO 2019 NSK zaprezentuje nowe serie śrub kulowych umożliwiające swobodne łączenie nakrętek i wałów. Taka konstrukcja ułatwia hurtownikom oraz użytkownikom końcowym magazynowanie i kupno wysokiej jakości śrub kulowych w małych partiach.

Jako wysoko precyzyjne elementy napędowe śruby kulowe zawsze są konstruowane według specyfikacji klienta i dostosowywane do konkretnego zadania. Producent następnie dostarcza poszczególne zespoły nakrętek i wałów, które zostały fabrycznie do siebie dopasowane w celu zapewnienia żądanego napięcia wstępnego.

Na targach EMO firma NSK, największy światowy producent precyzyjnych śrub kulowych, zaprezentuje nowe serie produktów, które nie wymagają indywidualnie dopasowanych kombinacji nakrętka-wał. Zamiast tego będzie można dowolnie wymieniać nakrętki i wały na zasadzie wzajemnej zamienności.

Nowe śruby kulowe NSK z zamiennymi elementami, oparte o szybkobieżne, niskoszumowe produkty z serii BSS, są dostępne w klasie precyzji C7.  Charakteryzują się zakresem średnic wałów od 15 mm do 32 mm i  skokiem roboczym od 5 mm do 20 mm. Wymiary kołnierza i otworów montażowych, jak również klasy tolerancji spełniają wymagania normy DIN 69051 (ISO 3408). Opcjonalnie korpus nakrętki może być wyposażony w jednostkę samosmarującą K1.

Dzięki swoistej konstrukcji zespoły śrub kulowych są standardowo dostarczane z bardzo małym luzem osiowym.  W razie potrzeby można wygenerować żądane napięcie wstępne, zmieniając wielkość kulek u dystrybutora firmy, bądź bezpośrednio w NSK.

Nowe serie to optymalne rozwiązanie do zastosowań obejmujących systemy typu «wybierz i umieść» oraz zautomatyzowane systemy przenoszenia do montażu, przeładunku i transportu wewnętrznego.

Swobodna możliwość wzajemnego dopasowania nakrętki i wału ma tę zaletę dla użytkowników,  że wymaganą śrubę kulową można po prostu pobrać lub zamówić z magazynu, a następnie przyciąć na długość we własnym zakresie albo u autoryzowanego dystrybutora NSK. W ten sposób użytkownik zyskuje większą elastyczność oraz szybką dostępność śrub kulowych w indywidulanych rozmiarach, np. gdy są potrzebne do specyficznych maszyn czy prototypów.
 

NSK na targach EMO 2019: hala 7, stoisko B34

 

Zdjęcie: W nowej serii śrub kulowych nakrętki i wały zostały zaprojektowane zgodnie z zasadą wzajemnej zamienności

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik