Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2019-04-29

Firma Automationware, z siedzibą w pobliżu Wenecji, została założona w 2002 r. w oparciu o doświadczenie inżynieryjne w zakresie kluczowych technologii ruchu i sterowania, stosowanych w zaawansowanych aplikacjach mechatronicznych.  Firmowe produkty liniowe i siłowniki elektryczne stanowią realną alternatywę dla systemów hydraulicznych i pneumatycznych.  Automationware, działając proaktywnie i progresywnie na rynku, inwestuje znaczne środki w opracowanie nowych rozwiązań, a ostatnio zwróciła się do firmy NSK o wsparcie przy specjalnym projekcie.

Firma Automationware była w trakcie procesu opracowania dużych siłowników elektrycznych do przesuwu ciężkich form stosowanych w prasach do formowania wtryskowego. Siłowniki przeznaczone do maszyn o wysokości ponad 6 m generują siłę do 80kN i zapewniają prędkość przesuwu do 1m/s.

Głównym założeniem konstrukcyjnym było zagwarantowanie dostępności wymaganej siły przez 24h każdego dnia roboczego przez okres przynajmniej dwóch lat. Skupiając się na tym celu, w marcu 2018 r.  NSK rozpoczęła proces opracowywania dwóch śrub kulowych opartych na technologii HTF zapewniającej dużą obciążalność.

Skrót HTF oznacza «High Tough» (duża siła i wytrzymałość), co doskonale odzwierciedla charakterystykę nowych napędów translacyjnych, opracowanych jako alternatywa dla napędów elektromechanicznych i hydraulicznych. Zaawansowane śruby kulowe zapewniają dużą prędkość przesuwu (i tym samym krótkie cykle pracy) w połączeniu z wysoką precyzją oraz ekstremalnie wysokimi siłami osiowymi.  Opatentowana geometria śrub umożliwia równomierne rozłożenie sił osiowych na wszystkie kulki, co wraz z technologią separacji kulek zapobiega przedwczesnemu zużyciu i gwarantuje wysoką niezawodność.

Pierwsze dwie śruby kulowe NSK HTF dla firmy Automationware (z których jedna mierzy ponad 1,8 m długości) zostały dostarczone w styczniu br. Spółka zamierza pokazać swoje nowe siłowniki elektryczne wyposażone w śruby kulowe na targach SPS Italia (28-30 maja, Parma), jednej z najważniejszych imprez dla automatyki przemysłowej i cyfryzacji przemysłu.

 

Gianpaolo Baracco, NSK Sales Engineer PSL, European Industrial Business Unit, with the two electro-cylinders featuring HTF ball screws

Gianpaolo Baracco, inżynier ds. sprzedaży NSK PSL European Industrial Business Unit wraz z dwoma siłownikami elektrycznymi wyposażonymi w śruby kulowe HTF

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik