Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Usługi - 2020-03-10

Moduł szkoleniowy poświęcony sitom wibracyjnym już dostępny na Portalu Akademia NSK

Coraz bardziej popularna internetowa platforma szkoleniowa Akademia NSK została wzbogacona o  nowy moduł  dedykowany sitom wibracyjnym. Będzie on szczególnie przydatny dla wszystkich użytkowników zajmujących się doborem łożysk, które muszą wytrzymywać ciężkie warunki pracy charakteryzujące kopalnie, kamieniołomy, żwirownie i budownictwo. Tak jak w przypadku wszystkich już dostępnych szkoleń, zarejestrowani użytkownicy muszą uzyskać co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi, aby ukończyć kurs z powodzeniem i otrzymać certyfikat. 

Sita i przesiewacze o wysokiej częstotliwości wibracji należą do najważniejszych maszyn używanych do segregacji (sortowania i klasyfikacji) różnych materiałów w cementowaniach, kamieniołomach i kopalniach na całym świecie. Ze względu na wibracje właściwe w takich maszynach, używane tam komponenty muszą być solidne i niezawodne, tak samo jak łożyska.

Poprawnie dobrane i zamontowane łożyska zapewniają większą wytrzymałość zmęczeniową, ograniczając skutki wibracji i obciążeń udarowych. Przykładowo, specjalna konstrukcja koszyka minimalizuje rezonans indukowany przez wibracje, zapewniając jednocześnie odporność na efekty cieplne. Co więcej, ulepszone wykończenie powierzchni wałeczków i pierścieni redukuje możliwość uszkodzeń, spowodowanych przez poślizg elementów tocznych oraz łuszczenie lub zmęczenie powierzchniowe materiału.

Najnowszy moduł szkoleniowy został opracowany w celu pomocy producentom OEM w zrozumieniu podstawowych zasad doboru łożysk do sit wibracyjnych. Prezentowane treści zawierają charakterystykę funkcji sit wibracyjnych, a także często spotykane typy urządzeń, terminologię i kluczowe parametry operacyjne. Dużo uwagi poświęcono również łożyskom stosowanym w tych urządzeniach, omawiając ich główne cechy, specyfikacje i zalety.

Z nowego modułu szkoleniowego skorzysta każdy z użytkowników związany ze sprzedażą, wsparciem technicznym, konserwacją, projektowaniem oraz badaniami i rozwojem sit wibracyjnych OEM. Kurs jest dostępny pod adresem www.nskacademy.com (w przypadku nowych użytkowników wymagany jest szybki i łatwy proces rejestracji). 

Podstawową zasadą Akademii NSK jest pomoc dla użytkowników w rozszerzaniu ich wiedzy stosowanej na co dzień i wykorzystaniu najnowszych rozwiązań łożyskowych NSK dla maksymalizacji żywotności maszyn. Każde szkolenie ma na celu podniesienie poziomu umiejętności personelu i wsparcie producentów OEM w zwiększaniu rentowności, dzięki ograniczeniu czasu poświęcanego na konserwację.

Uzupełnieniem portalu internetowego są różne programy szkoleniowe, które zostały opracowane, aby pomóc osobom związanym z doborem, użytkowaniem i konserwacją łożysk. Dostępne obecnie kursy obejmują wprowadzenie do łożysk, specjalny kurs obsługi i konserwacji łożysk czy inny zorientowany na precyzyjne łożyska do zastosowań w obrabiarkach. Chociaż oferowane są w dwóch dedykowanych centrach - Guyancourt (Francja) i Tilburg (Holandia) - szkolenia mogą być prowadzone w dowolnej lokalizacji NSK w Europie lub w siedzibie indywidualnego klienta.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik