Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Usługi - 2020-05-25

Akademia NSK portal szkoleniowy - Rozwiązania łożyskowe w branży spożywczej

Popularna i stale rozwijająca się platforma szkoleniowa Akademia NSK - www.nskacademy.com - oferuje uzupełnioną ofertę kursów. Nowy moduł szkoleniowy, opracowany pod kątem zwiększenia wiedzy osób związanych z rozwojem i specyfikacją maszyn dla sektora produkcji żywności i napojów, zawiera kompleksowy przegląd wszystkich czynników związanych z zastosowaniem łożysk w tego typu warunkach środowiska produkcyjnego.

Jak w przypadku każdego szkolenia dostępnego na platformie NSK, aby ukończyć kurs należy odpowiedzieć na serię pytań sprawdzających wiedzę. Uczestnicy, którzy osiągną 80% poprawnych odpowiedzi, otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia. Warunki charakterystyczne dla większości środowisk roboczych występujących w branży spożywczej są wyjątkowo wymagające, zwłaszcza dla wyposażenia ruchomego i obrotowego. Mają one negatywny wpływ na wiele komponentów (w tym na łożyska), który może doprowadzić do powtarzających się awarii oraz powstawania niebezpiecznych warunków pracy i kosztownych przestojów.

Nowy internetowy moduł szkoleniowy, dostępny już w Akademii NSK, został zaprojektowany w celu zapewnienia użytkownikom lepszego zrozumienia specyfikacji i zasad użytkowania łożysk w wymagających aplikacjach sektora produkcji żywności i napojów.  W kursie zawarto wprowadzenie do branży, przegląd kluczowych charakterystyk środowiska produkcyjnego oraz typowe maszyny i wyposażenie wykorzystujące technologię łożyskową. Systemy te obejmują przenośniki, myjki/maszyny myjące, miksery, urządzenia do napełniania, maszyny do panierowania, maszyny do obierania, młynki, frytkownice, piekarniki, parowary, zamrażarki i inne.

Kurs dokładnie pokazuje, co dzieje się z łożyskami w różnych warunkach roboczych, identyfikując wiele potencjalnych sytuacji prowadzących do awarii.  Nowy moduł e-learning analizuje następujące warunki mogące wystąpić na produkcyjnej linii spożywczej: mokro/czysto, zanieczyszczenie/zapiaszczenie, wysoka/niska temperatura. Dla każdego z nich uczestnicy kursu otrzymują przegląd rozwiązań opartych na technologiach łożyskowych NSK, opracowanych w celu przezwyciężania tego typu problemów.

Moduł szkoleniowy prezentuje również łożyska do ogólnego stosowania w zakładach spożywczych i produkcji napojów, takie jak łożyska do skrzyni biegów, silników elektrycznych, pomp i maszyn pakujących.

Uczestnicy kursu zdobywają poszerzoną wiedzę na temat ciężkich warunków pracy w branży produkcji żywności i napojów oraz możliwości maksymalizowania okresu eksploatacji łożysk. Założenie to pozostaje w zgodzie z podstawową zasadą Akademii NSK, którą jest pomoc dla użytkowników w rozszerzaniu ich wiedzy stosowanej na co dzień i wykorzystaniu najnowszych rozwiązań łożyskowych NSK dla maksymalizacji żywotności maszyn. Wszystkie kursy szkoleniowe mają na celu podniesienie poziomu umiejętności personelu i wsparcie producentów OEM w zwiększaniu rentowności, dzięki ograniczeniu wymagań związanych z konserwacją.

 

Zdjęcie: Więcej informacji o łożyskach do zastosowań w sektorze spożywczym można znaleźć na portalu Akademia NSK – www.nskacademy.com

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik