Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2020-10-26

WBA App

Jako szanowany producent wysokiej klasy łożysk poszukiwanych na rynku, NSK pada od dawna ofiarą działalności fałszerzy pozbawionych skrupułów. Oszukując zarówno producenta OEM, jak i użytkownika, producenci podrabianych łożysk nie ustają w wysiłkach, aby wprowadzić w błąd kupujących i zwiększyć rentowność swoich nielegalnych działań. Jednak NSK przeciwstawia się im za pomocą szeregu środków, które mają na celu wyeliminowanie tej korupcyjnej praktyki.

Skalę zjawiska pomaga unaocznić fakt, że około 23.000 podrobionych opakowań i etykiet NSK zostało niedawno ujawnionych w prowincji Hebei w Chinach, podczas gdy kolejny nalot w innej fabryce należącej do tego samego sprawcy ujawnił ponad 90.000 podrobionych opakowań łożysk i 10 matryc drukarskich do podrabiania nadruków czterech głównych firm produkujących łożyska, w tym NSK.

Po zbadaniu lokalu, odkryty na miejscu park maszynowy i sprzęt ukazał poziom możliwości, jakie ma do dyspozycji wielu fałszerzy. Ujawnionych zostało kilka maszyn do drukowania, laminowania, sztancowania, bigowania i cięcia. Oprócz fałszywych pudeł, urzędnicy znaleźli również wiele stosów niepociętych opakowań, większość z nich z nadrukiem NSK.

Wszystkie produkty zostały skonfiskowane i przewiezione do Rady Nadzorczej Rynku (MSB), lokalnego biura ds. naruszeń znaków towarowych.


Pokazujemy prawdziwy koszt

Nabycie podrobionych łożysk nie jest opłacalne. Chociaż takie produkty mogą mieć niższą cenę, to ze względu na kwestie takie jak kiepska jakość obróbki skrawaniem i stosowanie materiałów niższej jakości, prawie na pewno zawiodą one przedwcześnie. Przedwczesne uszkodzenie łożysk wpływa na niezawodność produktu/układu, wymuszając nieplanowane koszty konserwacji i napraw, które z kolei zwiększają TCO (całkowity koszt posiadania). Należy mieć też świadomość dużych kosztów związanych z późniejszą utratą reputacji firmy / marki producenta.

NSK pragnie chronić klientów poprzez wykluczanie z rynku nielegalnych graczy i produktów, które mogą przedwcześnie ulec uszkodzeniu, a co najważniejsze, stwarzać immanentne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Naszym celem jest wyeliminowanie fałszywych syndykatów, likwidacja produkcji podrabianych wyrobów i kanałów ich dystrybucji oraz podjęcie kroków prawnych przeciwko sprawcom nadużyć.

Duża część tego wysiłku wiąże się ze współpracą z władzami w Chinach. Na przykład, współpraca z organami celnymi i granicznymi służy ochronie przed eksportem podrobionych łożysk. Aby uzupełnić te działania, organizacje rządowe i lokalne prowadzą również akcje w formie niezapowiedzianych nalotów.

 

Pozwólmy działać aplikacjom 

Technologia odgrywa ważną rolę w walce z podróbkami łożysk. Dobrym przykładem jest niedawno opracowana bezpłatna aplikacja pn. „NSK Verify”, która umożliwia klientom ustalenie autentyczności łożysk do obrabiarek za pomocą smartfonów, po zeskanowaniu unikalnego kodu kreskowego 2D znajdującego się na pudełku.

Najnowszy krok w eliminowaniu podróbek łożysk, to połączenie sił NSK oraz WBA (Światowe Stowarzyszenie Łożysk) i stworzenie nowej aplikacji pn. „WBA Bearing Authenticator: WBA Check”, która ma zastosowanie do łożysk wielu producentów. WBA działa na całym świecie, aby egzekwować przepisy dotyczące fałszerzy i eliminować podrabiane łożyska – w tym poprzez tworzenie takich aplikacji. To niekomercyjne stowarzyszenie przemysłowe, nieposiadające osobowości prawnej, promuje wspólne, zgodne z prawem interesy światowego przemysłu łożysk, takie jak jawność działalności gospodarczej, zrównoważony rozwój i ochrona praw. NSK jest aktywnym członkiem stowarzyszenia.

Podobnie jak funkcja NSK Verify, aplikacja WBA Check pozwala ustalić autentyczność łożysk firm członkowskich WBA, po zeskanowaniu kompatybilnego kodu kreskowego 2D, co ułatwia życie klientom, którzy używają łożysk od wielu producentów. Ponadto, jeśli zostanie wykryte niezarejestrowane łożysko, aplikacja automatycznie powiadamia NSK.


Korzystajmy z autoryzowanych dostawców

Podczas gdy aplikacje są niezastąpione przy rozpoznawaniu podrabianych łożysk, które już dotarły do użytkownika końcowego, bardziej prewencyjnym sposobem zwalczania fałszerzy jest kupowanie wyłącznie od autoryzowanych dystrybutorów i dealerów NSK. Takie punkty sprzedaży otrzymują oryginalne produkty NSK bezpośrednio od grupy NSK i oferują dodatkową wartość w postaci doradztwa, obsługi posprzedażnej i gwarancji.

Równolegle z tymi wszystkimi wysiłkami, NSK regularnie promuje wartość swojej marki na rynku poprzez działania związane z jej ochroną, a także zapewnianie programów szkoleniowych dla dystrybutorów i współpracowników.

NSK jest zdeterminowana, aby położyć kres podróbkom i pomóc klientom czerpać korzyści z oryginalnych, niezawodnych łożysk o wysokiej jakości.

Aplikację WBA Check można pobrać z oficjalnej strony internetowej WBA pod adresem:

www.stopfakebearings.com/#buysafely Zdjęcie1)  NSK połączyła siły z WBA, aby stworzyć aplikację przeciwdziałającą fałszerstwom na szkodę wielu producentów 

 Zdjęcie 2)  Aplikacja „NSK Verify” umożliwia klientom sprawdzenie autentyczności łożysk do obrabiarekZdjęcie 3)  Korzystanie z autoryzowanych dystrybutorów NSK gwarantuje klientom zakup oryginalnych wyrobów

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik