Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2020-11-09

NSK bearings with ceramic coating

Firma NSK opracowała serię łożysk kulkowych poprzecznych ze zoptymalizowaną powłoką ceramiczną, która zapewnia liczne korzyści dla użytkowników napędów o zmiennej prędkości (VSD) i silników elektrycznych. Izolacyjne działanie powłoki zapobiega błądzeniu prądów, co nie tylko wydłuża żywotność łożysk, ale zapobiega uszkodzeniom  elementów  sąsiadujących z napędem. 

Energooszczędne napędy VSD stają się coraz bardziej popularne w wielu maszynach, systemach i urządzeniach przemysłowych. Ich zastosowanie ma  szczególne uzasadnienie ekonomiczne w przypadkach, gdy wymagane są różne poziomy mocy w odpowiedzi na zmienne zapotrzebowanie. Jednak regulacja częstotliwości wymaga łożysk, które spełniają specyficzne  wymagania, głównie dlatego, że zawsze istnieje ryzyko dotarcia prądu szkodliwego do elementów napędzanych poprzez wał silnika i łożyska. Prąd ten może spowodować uszkodzenie łożysk w wyniku takich zjawisk, jak tworzenie się tętnień i stopienie powierzchni tocznych.  W wyniku przepływu prądu funkcjonowanie i żywotność napędzanych elementów  również może ulec pogorszeniu.

Konstruktorzy są w stanie przeciwdziałać tym stosunkowo powszechnym problemom, stosując łożyska kulkowe poprzeczne z powłoką ceramiczną na pierścieniu zewnętrznym. Izolacyjne działanie powłoki zatrzymuje przepływ prądu, a tym samym zapobiega uszkodzeniu łożyska.

Kolejną korzyść stanowi fakt, że zoptymalizowana powłoka ceramiczna zapewnia lepsze odprowadzanie ciepła wytwarzanego w łożysku podczas pracy,  co także przyczynia się do wydłużenia żywotności.

Asortyment łożysk kulkowych poprzecznych z powłoką ceramiczną został zaprezentowany w nowym katalogu «Łożyska do przemysłowych silników elektrycznych», który jest dostępny w formie drukowanej lub w formacie PDF do pobrania pod adresem:
www.nsk-literature.com/pl/industrial-motor-bearings

 

Zdjęcie: Firma NSK zoptymalizowała powłokę ceramiczną  łożysk kulkowych poprzecznych, która eliminuje problemy związane z prądami szkodliwymi podczas korzystania z  napędów o zmiennej prędkości VSD

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik