Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

O Firmie - 2020-06-02

NSK is among those pledging open access to its IP for those combatting COVID-19

Firma NSK, jeden z wiodących światowych producentów łożysk oraz dostawców technologii ruchu liniowego i systemów wspomagania układów kierowniczych, podpisała nową deklarację «Open COVID-19 Declaration», sygnalizując swoje zaangażowanie w globalne wysiłki zmierzające do szybkiego zakończenia rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19). Dzięki tej bezprecedensowej deklaracji NSK zobowiązuje się do swobodnego udostępniania swojej własności intelektualnej (IP, ang. Intellectual Property) na potrzeby badań i rozwoju, produkcji i innych działań mających kluczowe znaczenie dla powstrzymania przenoszenia wirusa. 

Powstrzymanie rozwoju COVID-19 wymaga szybkiego opracowania, produkcji oraz dystrybucji leków i środków terapeutycznych, szczepionek, urządzeń medycznych i produktów zapobiegających infekcji. Deklaracja «Open COVID-19 Declaration» wzywa właścicieli IP do swobodnego udostępniania patentów, modeli użytkowych, patentów projektowych i praw autorskich na rzecz walki z pandemią. Jak najszybsze zakończenie globalnej epidemii wymaga nowego rodzaju kooperacji pomiędzy przemysłem, rządami a środowiskiem akademickim, który przełamie tradycyjne modele działania.

Firma NSK w pełni popiera tę strategię i podpisała deklarację bez żadnych ograniczeń co do warunków, zgadzając się nie dochodzić praw własności intelektualnej wobec jakichkolwiek przedsięwzięć mających na celu zwalczanie COVID-19, obejmujących zapobieganie, powstrzymywanie i leczenie choroby. Firma nie będzie dochodzić żadnej formy rekompensaty za wykorzystanie swojej własności intelektualnej w tego typu działaniach.

W normalnych okolicznościach korzystanie z własności intelektualnej wiąże się z procesem negocjacji i licencjonowania, jednak w ramach przyjętej deklaracji zrezygnowano z tych formalności, przyspieszając w ten sposób rozwój i wdrażanie rozwiązań zapobiegających rozprzestrzenianiu się COVID-19. Oficjalne sformułowanie deklaracji «Open COVID-19 Declaration» podpisanej przez NSK można znaleźć na stronie www.gckyoto.com/covid-2.

W celu szybkiego zakończeniu epidemii COVID-19 w najbliższym czasie NSK będzie kontynuować współpracę z firmami, które podpisały deklarację oraz z innymi podmiotami. To działanie jest częścią ciągłych wysiłków firmy wspierających zdrowy i zrównoważony rozwój społeczności na całym świecie.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik