Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2020-06-15

Czterorzędowe łożyska stożkowe NSK w konfiguracji Sealed-Clean oferują od 2 do 4 razy dłuższy okres eksploatacji

Wykorzystując w walcarce łożyska KVS w wersji Sealed-Clean, polski producent stali oszczędza rocznie niemal 3 mln euro. Doskonała wydajność tych czterorzędowych łożysk stożkowych skłoniła spółkę do zastosowania rozwiązania NSK we wszystkich walcarkach tandem do walcowania na zimno. Huta stali rozpoczęła produkcję w Polsce w latach 70-tych XX wieku. Po wielu latach działania zakładu kadra zarządzająca zdecydowała, że konieczna jest modernizacja instalacji. W celu ograniczenia kosztów spółka skontaktowała się z lokalną uczelnią techniczną w zakresie możliwości zmiany smarowania łożysk walcarki za pomocą mgły olejowej, na smarowanie w kąpieli olejowej. Smarowanie mgłą olejową było postrzegane jako problematyczne, jednak zastosowanie kąpieli olejowej nie przyniosło oczekiwanej poprawy i walcownia pozostała z poważnym problemem.

Zespół zarządzający, chcąc ostatecznie rozwiązać problem, zwrócił się do ekspertów NSK wykorzystujących Program Wartości Dodanej AIP. Zespół inżynierów NSK dokonał przeglądu konstrukcji walcarki i zaproponował zastosowanie uszczelnionych łożysk KVS ze smarowaniem smarem stałym. Czterorzędowe łożyska stożkowe zostały starannie zainstalowane zgodnie z rekomendacją NSK i po roku działania nadal zapewniały doskonałą wydajność i produktywność.

W rezultacie klient zastosował te łożyska we wszystkich walcarkach tandem do walcowania na zimno, gdzie obecnie zapewniają one wyjątkowo długi okres eksploatacji i ograniczenie kosztów konserwacji w porównaniu do poprzedniego rozwiązania.

Łożyska KVS firmy NSK oferują od 2 do 4 razy dłuższy okres eksploatacji w porównaniu do łożysk standardowych.  Na ten podwyższony poziom wydajności składa się wiele elementów.  Przykładowo specjalny typ uszczelnienia otworu zapobiega wzrostowi podciśnienia, który mógłby doprowadzić do wnikania wody poprzez główne uszczelki. Innym rozwiązaniem konstrukcyjnym jest specjalny spiralny rowek zapobiegający zjawisku pełzania na wale czopu walca. Innowacyjna geometria wewnętrzna łożyska i specjalne uszczelnienie zapewniają z kolei wyższą obciążalność.

Łożyska KVS, fabrycznie nasmarowane opracowanym niedawno  wodoodpornym smarem AQGRD, są dostępne jako konstrukcje otwarte lub uszczelnione oraz w różnych wersjach materiałowych.

Dzięki ograniczeniu liczby wymaganych łożysk, nieplanowanych przestojów, nakładu prac konserwacyjnych i wyeliminowaniu oleju smarującego (łożyska NSK KVS są fabrycznie wypełnione smarem stałym), polski producent stali oszczędza rocznie 2.997. 568 €.

 

 

Zdjęcie: Czterorzędowe łożyska stożkowe NSK w konfiguracji Sealed-Clean oferują od 2 do 4 razy dłuższy okres eksploatacji

 

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik