Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2020-10-12

NH/NS series linear guides

Stale wzrasta liczba konstruktorów maszyn i użytkowników, którzy wykorzystują prowadnice liniowe z serii NH/NS firmy NSK w nowych dziedzinach i obszarach zastosowań, głównie dzięki oferowanej przez nie długiej żywotności - nawet dwukrotnie większej niż w przypadku produktów standardowych. Tak długi okres eksploatacji stanowi główną zaletę w środowiskach przemysłowych, w których minimalizacja parametru TCO (całkowitego kosztu posiadania) ma kluczowe znaczenie. W przypadku stosowania prowadnic liniowych NH/NS wymagania konserwacyjne są znacznie zmniejszone, podobnie jak ryzyko kosztownych przestojów maszyn z powodu przedwczesnych awarii. Prowadnice liniowe NH/NS zapewniają dłuższą żywotność dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, takich jak specjalnie opracowana geometria rowków. Jednocześnie nawet o 30% większa obciążalność dynamiczna (w porównaniu z produktami poprzedniej generacji) zapewnia o 100% większą trwałość zmęczeniową przy zastosowaniu znacznie bardziej kompaktowej i lekkiej konstrukcji. W celu zapewnienia jeszcze większej wytrzymałości można zastosować obróbkę powierzchni Duralloy® i Raydent, natomiast wersji ze stali nierdzewnej można używać w środowiskach potencjalnie korozyjnych.

Wśród niezliczonych firm OEM korzystających z zalet prowadnic liniowych serii NH znajduje się wiodący producent maszyn do formowania z rozdmuchem. Firma otrzymywała skargi dotyczące słabej żywotności (12 miesięcy) wykazywanej przez poprzednio stosowane prowadnice liniowe, które służą do przesuwania płyt w formach wtryskowych. Dzięki większej nośności i długiej żywotności prowadnic serii NH firma korzysta obecnie ze znacznego ograniczenia tempa zużycia jednostek zaciskowych. Ponadto wyjątkowa czterorzędowa konstrukcja rowków umożliwia wytrzymywanie przez wózek obciążeń udarowych, których inne rozwiązania nie były w stanie przenieść.  Obecnie cała gama maszyn do formowania z rozdmuchem została wyposażona w prowadnice liniowe NH.

W innym przypadku uznany europejski producent szybkich maszyn SMT (technologia montażu powierzchniowego) typu pick-and-place doświadczał powtarzających się uszkodzeń prowadnic liniowych. Problem związany z prawidłowym wyosiowaniem został ponownie rozwiązany poprzez zastosowanie prowadnic liniowych serii NH, które są nie tylko specjalnie zaprojektowane do pracy z dużymi prędkościami, ale oferują także wysoki stopień samonastawności. Po wykonaniu kilku tysięcy instalacji prowadnice liniowe NH wykazują długą żywotność bez zgłaszanych problemów.

Nie tylko konstruktorzy maszyn korzystają z zalet prowadnic NH/NS - popularne są również modernizacje realizowane u użytkowników końcowych. Przykładem jest producent zespołów blaszanych, który zmagał się ostatnio z problemami związanymi z krótką żywotnością elementów napędowych i prowadzących, zamontowanych w  zautomatyzowanych systemach spawalniczych.  Ze względu na obecność oparów i odprysków spawalniczych firma NSK zaleciła zastosowanie powlekanych prowadnic liniowych serii NH w połączeniu z ochraniaczami i bezobsługowymi zespołami smarującymi K1. Obecnie systemy spawalnicze pracują bezawaryjnie od ponad trzech lat, co oznacza 10-krotnie dłuższą żywotność niż dotychczas.

Prowadnice liniowe serii NH/NS, zaprojektowane do każdego zastosowania, w którym wymagany jest dokładny, płynny i równomierny ruch liniowy, wykorzystywane są również w urządzeniach do obrazowania medycznego i w sprzęcie medycznym, maszynach pomiarowych, sprzęcie laboratoryjnym, maszynach pakujących oraz w automatyzacji i robotyce, systemach do transportu materiałów, a także w systemach produkcyjnych stosowanych w motoryzacji.

Żywotność produktów w tego typu zastosowaniach została dodatkowo zwiększona dzięki niedawno wprowadzonemu bezobsługowemu zespołowi smarującemu NSK K1-L, który jest przymocowany do obu końców wózka. Skuteczne smarowanie ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania wydajności prowadnicy przez dłuższy czas, a zespół K1-L został zaprojektowany w celu zapewnienia ciągłego dostarczania świeżego oleju smarnego do rowków szyny. W porównaniu z jednostką K1 poprzedniej generacji, K1-L oferuje 1,8 x dłuższą żywotność smarowania, 20% mniejsze tarcie dynamiczne wózka oraz nowo opracowaną osłonę ochronną, która pomaga zachować integralność strukturalną i dodatkowo utrudnia wnikanie/uwalnianie pyłu i innych cząstek zanieczyszczeń.

Poza długim okresem eksploatacji prowadnice serii NH/NS oferują inne zalety w postaci wysokiej wydajności (prędkość przesuwu od 150 do 300 m/min), niskiego poziomu szumu (3dB mniej w stosunku do poprzedniej generacji) i standardowej dokładności przewyższającej konwencjonalne rozwiązania.

Co ważne, firma NSK może zapewnić wysoki poziom obsługi produktu dzięki dobrze zarządzanym poziomom zapasów. W centralnym magazynie firmy znajduje się cały kompleksowy asortyment prowadnic liniowych serii NH/NS o standardowych wymiarach, co zapewnia partnerom i klientom korzyści, dzięki szybkim dostawom. Ponadto firma NSK może wytwarzać niestandardowe rozwiązania spełniające wszelkie specjalne wymagania (w tym określone długości).

Kolejną opcją oferowaną przez firmę NSK jest dostęp do poręcznego narzędzia online, za pomocą którego konstruktorzy maszyn mogą tworzyć indywidualnie dopasowane prowadnice liniowe w szybkim i łatwym w użyciu formacie. Narzędzie do projektowania prowadnic liniowych Click! Speedy firmy NSK jest w stanie wytwarzać elementy na zamówienie w oparciu o dane techniczne, takie jak typ, rozmiar i długość prowadnicy oraz rodzaj uszczelek, smaru i zespołu smarującego.

W każdym przypadku numer części, arkusz danych, rysunek PDF i dane CAD indywidualnie dostosowanej prowadnicy liniowej są udostępniane poprzez łącze pobierania lub e-mail.

Po dostarczeniu szczegółowych informacji o zastosowaniu firma NSK może szybko obliczyć wymagany rozmiar prowadnicy liniowej serii NH/NS wraz z jej przewidywaną żywotnością, ceną i czasem dostawy.

 

Zdjęcie 1)  Prowadnice liniowe serii NH/NS zapewniają dwukrotnie dłuższą żywotność niż
standardowe rozwiązania

Zdjęcie 2)  Zespół smarujący NSK K1-L do prowadnic liniowych, wymienny z poprzednią wersją K1, zapewnia długotrwałe smarowanie

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik