Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2021-04-19

NWG series double row ball bearing

Zakład NSK w Munderkingen (Niemcy) specjalizuje się w produkcji pełnego asortymentu firmowych, dwurzędowych łożysk kulkowych, z których ok. 30 % nosi oznaczenie NWG (Neuweg). Dwurzędowe łożyska kulkowe doskonale sprawdzają się we wszystkich rodzajach zastosowań przemysłowych - od motocykli i pomp próżniowych, po elektronarzędzia chirurgiczne i sprzęt do realizacji filmów. Europejscy producenci poszukujący rozwiązań łożyskowych o wartości dodanej od dawna polegają na marce Neuweg w zakresie wydajności i jakości, ponieważ od 1990 r. należy ona do grupy NSK.

W rezultacie użytkownicy łożysk sygnowanych marką NWG zyskują nie tylko dzięki produktom wytwarzanym zgodnie ze standardami NSK, lecz także korzystają z innowacyjnych rozwiązań i możliwości indywidualizacji oferty globalnej firmy bazującej na ponad stuletnim doświadczeniu oraz ogromnej wiedzy technicznej.

Dwurzędowe łożyska kulkowe produkowane w zakładzie obejmują typy wahliwe (samonastawne), skośne i poprzeczne. Zakład, poza standardowym asortymentem, specjalizuje się w zakresie wykonywania projektów wariantowych o krótkich terminach realizacji.

Możliwości indywidualnego dostosowania oferty

W przypadku pierścienia zewnętrznego klienci mogą wybierać spośród określonych średnic i szerokości, a także określić wymagania dotyczące rowka lub otworu gwintowanego. Możliwe jest również wybranie specjalnych profili o zarysie sferycznym, łuku gotyckiego, litery V i rowkowym.
W przypadku opcji dostosowania otworu pierścienia wewnętrznego dostępne są określone średnice, stożki, zęby, rowki i gwinty.  Dostępne są także różne specjalne opcje uszczelnienia, takie jak rozwiązania wielowargowe, labiryntowe i trzyczęściowe oraz kilka opcji powłok. Nowe możliwości oferuje diamentopodobna powłoka DLC (Diamond-like Carbon) - ultracienka warstwa (1-3 µm), która zapewnia doskonałą odporność na zużycie, dzięki wysokiej twardości (70 HRC).

Do głównych obszarów kompetencji niemieckiego zakładu NSK należy przemysł rolniczy, który charakteryzuje się specyficznymi wymaganiami w zakresie ochrony przed pyłem, brudem i obciążeniami udarowymi. Firma NSK opracowała rozwiązania optymalnie przystosowane do tych trudnych warunków, które obejmują nie tylko łożyska, ale i kompletne zespoły, takie jak Piasty Agro (Agri Disc Hubs). Te gotowe do montażu zespoły łożyskowe oferują wysoką wydajność i solidny system uszczelnienia, zapewniając wydajną i bezproblemową pracę maszyn, takich jak kompaktowe brony talerzowe.

 

Firma NSK przez lata opracowała wiele specjalnych łożysk dla wymagającego sektora rolniczego. Przykładem jest specjalne dwurzędowe łożysko kulkowe serii NWG (ze zintegrowanym kołnierzem) do siewnika pneumatycznego o dużej wydajności zamówione przez głównego producenta OEM maszyn rolniczych. Oprócz innowacji projektowych, głównymi czynnikami decydującymi o wyborze były wysoka wydajność i niezawodność.

Pompy i sprężarki stanowią kolejny ważny rynek dla zakładu Neuweg. W przypadku tych maszyn niemiecki zakład opracowuje i produkuje dwurzędowe łożyska kulkowe skośne, zarówno w formacie standardowym, jak i specjalnym, a także łożyska QJ (czteropunktowe) w szerokiej gamie wariantów.

Dalszy przykład stanowi wiodący producent maszyn do obróbki drewna, wykorzystujący specjalne dwurzędowe skośne łożysko kulkowe do szeregu pił formatowych. Łożysko charakteryzuje się rowkiem V-kształtnym na pierścieniu zewnętrznym oraz niestandardowymi wymiarami i luzem osiowym.  Zakład w Munderkingen wytwarza ponadto rolki nośne i koła pasowe, które wykorzystywane są np. w piecach wysokotemperaturowych w przemyśle stalowym.

Bezpieczeństwo łańcucha dostaw

Rozwiązania produkowane w Munderkingen zapewniają europejskim klientom kluczową korzyść w postaci szybkich dostaw. Zlokalizowany na południu Niemiec zakład ma doskonały dostęp do szerokiej sieci transportowej Europy, zmniejszając ryzyko przerwania łańcucha dostaw.

Doświadczenie produkcyjne firmy NSK miało ogromny wpływ na markę Neuweg. Dzięki wprowadzeniu nowoczesnych strategii i procesów produkcyjnych fabryka w Munderkingen może zaoferować wysoki poziom elastyczności operacyjnej. Możliwe jest wytwarzanie szerokiej gamy produktów nawet w małych i średnich partiach (od 1000 sztuk), co stanowi kolejną korzyść dla klientów poszukujących indywidualnych rozwiązań. W przypadku projektów specjalnych przejście od fazy koncepcji do fazy produkcji trwa zaledwie od 2 do 5 miesięcy, dzięki wykorzystaniu wiedzy NSK w zakresie inżynierii i innowacji.

Firma NSK może przytoczyć wiele przykładów niestandardowych rozwiązań łożyskowych, które zostały opracowane i wyprodukowane w zakładzie Munderkingen. Produkty te obejmują m.in w pełni zintegrowane łożysko kołnierzowe do przekładni windy oraz podwójne czteropunktowe łożysko kulkowe z dzielonym pierścieniem wewnętrznym do żurawia samojezdnego. Dalsze przykłady wykonanych na zamówienie dwurzędowych łożysk kulkowych skośnych obejmują łożyska o kącie działania 35° i dzielonym pierścieniu wewnętrznym do sprężarek klimatyzacji stosowanych w pojazdach użytkowych; inne oferujące kąt pracy 25° i wydłużony pierścień wewnętrzny do elektronarzędzi chirurgicznych; kolejne z w pełni zintegrowanym kołnierzem i specjalnym uszczelnieniem do pompy próżniowej oraz łożyska z uszczelnieniem TM o niskim współczynniku tarcia i z plastikowym koszykiem odpornym na wysokie temperatury, przeznaczone do skrzyni  biegów w motocyklach. Zakład wyprodukował nawet rolki nośne do tzw. kamer «sky cams», zawieszanych nad powierzchnią stadionów i boisk podczas ważnych wydarzeń sportowych.

Dla odbiorców rynkowych istotne jest dostrzeżenie możliwości oferowania i wytwarzania łożysk o wysokiej wartości dodanej w ramach grupy NSK, które pomagają klientom zaoszczędzić pieniądze dzięki dostarczaniu rozwiązań uwzględniających całkowite koszty użytkowania. 

 

Zdjęcie1) Firma NSK opracowała specjalne dwurzędowe łożysko kulkowe serii NWG (ze zintegrowanym kołnierzem) do zastosowania w siewnikach.

Zdjęcie 2)  To niestandardowe dwurzędowe łożysko kulkowe skośne stanowi idealne rozwiązanie do pił formatowych stosowanych w obróbce drewna.

Zdjęcie 3)  Około 30 % produktów wytwarzanych w fabryce NSK w Munderkingen posiada oznakowanie NWG.

Zdjęcie 4)  Dwurzędowe łożyska kulkowe skośne znajdują zastosowanie w pompach i sprężarkach.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik