Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2021-06-28

Prowadnice liniowe NSK serii NH

Duży zakład motoryzacyjny w Meksyku, doświadczając w ciągu miesiąca średnio czterech awarii prowadnic liniowych w maszynach do mycia podzespołów o krytycznym znaczeniu dla procesu, odnotował znaczne oszczędności po zastosowaniu prowadnic liniowych z serii NH firmy NSK. Biorąc pod uwagę wcześniejsze koszty związane z przestojami w produkcji, wymianą części, robocizną i dodatkowym smarowaniem, zakład oszczędza 696.155 USD (ok. 577.314 EUR) rocznie. 

Dwie automatyczne myjki części pełnią istotną rolę w procesie budowy silników w zakładzie motoryzacyjnym. Jedna maszyna zmywa z bloków silników zanieczyszczenia po obróbce, natomiast druga wykonuje to samo zadanie w przypadku głowic silników. Krytyczną naturę procesu podkreśla fakt, że zakład montuje średnio 60 silników na minutę. Przeprowadzony przez ekspertów NSK pełny przegląd zastosowania w ramach Programu Wartości Dodanej AIP ujawnił, że dwie myjki komponentów były narażone na intensywne działanie korozji, wywołane przez roztwór myjący, stanowiący mieszaninę pozostałości metalu, chłodziwa i chemikaliów czyszczących. Proces utleniania spowodował przedwczesne uszkodzenia łożysk w czterech prowadnicach liniowych zamontowanych na spodzie maszyny, prowadząc do powstania zatarć. Zespół specjalistów NSK zarekomendował w tym przypadku zastosowanie prowadnic liniowych z serii NH.

Wysokiej jakości prowadnice liniowe NH/NS zapewniają dłuższą żywotność dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, takich jak specjalnie opracowana geometria rowków. Jednocześnie nawet o 30 % wyższa obciążalność dynamiczna zapewnia dwukrotnie większą trwałość zmęczeniową w porównaniu z produktami poprzedniej generacji przy wykorzystaniu kompaktowej i lekkiej konstrukcji.

Co ważne, seria NH jest dostępna z szeregiem innowacyjnych powłok zapewniających ochronę przed trudnymi warunkami pracy. W zakładzie motoryzacyjnym firma NSK zaleciła proces chromowania twardego, aby zapewnić zarówno odporność na korozję, jak i zwiększoną trwałość. Prowadnice liniowe NH, dostarczane w długości 360 mm, tak by pasowały do automatycznych myjek, zostały ponadto wyposażone w podwójne uszczelki, metalową osłonę i zespół smarujący K1 firmy NSK, zapewniający długotrwałą bezobsługową pracę.  Rozwiązanie K1 jest idealne do zastosowań, w których regularne uzupełnianie smaru jest trudne lub gdy może zostać łatwo wymyty.

Po udanym okresie próbnym bez żadnych uszkodzeń prowadnice liniowe serii NH zastosowane w myjkach podzespołów zapewniają znaczne oszczędności rok do roku.

Nowy film na temat prowadnic liniowych NH/NS jest dostępny na YouTube pod adresem: 
https://youtu.be/_62TERdoodU

 

Zdjęcie 1) Prowadnice liniowe NSK serii NH do myjek komponentów silników zostały poddane procesowi chromowania twardego, co chroni je przed wysoce korozyjnym środowiskiem pracy

Zdjęcie 2) Prowadnice liniowe NSK serii NH charakteryzują się wysoką obciążalnością dynamiczną, która zapewnia wyższą trwałość zmęczeniową

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik