Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2021-09-13

NSK Ball Screws

Nowa seria szybkobieżnych, miniaturowych śrub kulowych o dużym skoku firmy NSK Linear Motion Control oferuje użytkownikom wiele istotnych korzyści, w tym skrócenie czasu realizacji (taktu) produktu, możliwość zmniejszenia rozmiaru wyposażenia (downsizing) i ograniczenie zużycia energii.

Produkty te najlepiej sprawdzą się w takich zastosowaniach, jak montaż układów półprzewodnikowych czy wyposażenie do osiowania części.Wydajność nowych śrub kulowych, ściśle związana z dużym skokiem i małą średnicą wału sprawia, że produkty te stanowią optymalne rozwiązanie dla sprzętu stosowanego w przemyśle półprzewodnikowym, gdzie wymagana jest wyjątkowo wysoka przepustowość i dokładność montażu chipów.

Firma NSK z powodzeniem ograniczyła obciążenie silników, zmniejszając do minimum średnicę wału śruby kulowej (aby zredukować bezwładność) i jednocześnie zwiększając skok dzięki wprowadzeniu nowych technologii produkcyjnych. Ponadto stosując firmowy system recyrkulacji oparty o deflektor końcowy, który zapewnia wysoką prędkość i niski poziom szumu, firmie NSK udało się w przypadku nowych śrub kulowych osiągnąć prędkość obrotową rzędu 5000 obr./min.

Tego typu zaawansowane możliwości robocze to idealne rozwiązanie dla maszyn montujących chipy i innych tego typu urządzeń, które wymagają stosunkowo krótkiego suwu, co umożliwia pracę z nagłym przyspieszeniem/hamowaniem, a także prędkościami przesuwu przekraczającymi 1,25 m/s.  Prędkość ta przewyższa osiągi silników liniowych, co zapewnia łatwe skrócenie czasu taktu.

Miniaturowe śruby kulowe o dużym skoku, stanowiące część serii Compact-FA firmy NSK, są dostępne z krótkim czasem realizacji i mogą również zastępować małe siłowniki pneumatyczne, ponieważ oferują zarówno szybkie, jak i bardzo precyzyjne pozycjonowanie wielopunktowe. Warto podkreślić, że oferowany asortyment jest przyjazny dla środowiska i wolny od jakichkolwiek niebezpiecznych substancji, co pomaga wspierać zrównoważony rozwój klientów NSK.

Produkty są dostępne z wałami o średnicy 6 i 8 mm i z zakresem skoków: 8, 10, 12 i 15 mm, który stanowi największe oferowane wartości w tej klasie rozwiązań.  Niskoprofilowa konstrukcja zmniejszająca wysokość kołnierza i nakrętki nawet o 33 % w porównaniu do standardowych śrub kulowych, umożliwia downsizing maszyn, a tym samym ogranicza zużycie energii.

Wśród dostępnych opcji znajduje się zespół smarujący K1 firmy NSK, który charakteryzuje się powolnym wydzielaniem oleju smarującego z komponentu żywicznego, co zapewnia długotrwałą i bezobsługową pracę.

 

Więcej informacji można znaleźć na stroniet: www.nsk-literature.com/en/compact-fa-ball-screws


Zdjęcie:  Miniaturowe, szybkobieżne i niskoszumowe śruby kulowe o dużym skoku najlepiej sprawdzają się w takich zastosowaniach, jak montaż układów półprzewodnikowych czy wyposażenie do osiowania części

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik