Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2021-03-08

NSK Agri Disc Hub housing with double-row angular-contact ball bearings

Łożyska stosowane w rolnictwie są narażone na wiele potencjalnych zagrożeń, w tym na działanie wilgoci, pyłu z gleby, nawozów powodujących korozję i bardzo dużych obciążeń udarowych (np. powstających w wyniku odpryskiwania kamieni). Jednak solidna konstrukcja łożysk i bardzo skuteczne uszczelnienie piast Agro NSK sprawiają, że stanowią one sprawdzony wybór w ekstremalnych warunkach pracy. Te innowacyjne zespoły łożyskowe produkowane w Niemczech stanowią częsty wybór w przypadku typowych maszyn rolniczych, takich jak krótkie brony talerzowe, siewniki i kosiarki bijakowe. 

Ekstremalnie trudne warunki pracy oraz regularne procesy mycia pod wysokim ciśnieniem sprawiają, że łożyska i uszczelki stosowane w osprzęcie i maszynach rolniczych muszą spełnić szereg rygorystycznych wymagań. Łożyska niskiej jakości nie będą wystarczająco wytrzymałe konstrukcyjnie lub nie osiągną takiego poziomu wydajności, aby zapewnić czas sprawności niezbędny do niezawodnej i produktywnej pracy, czego prawdopodobnym skutkiem będą częste przestoje i kosztowne awarie.

Odpowiedzią NSK na te wyzwania są zespoły piast Agro - ekonomiczne, samosmarujące jednostki łożyskowe, które zapewniają użytkownikom maszyn rolniczych szereg istotnych korzyści. Wysokowydajne piasty Agro są wyposażone w dwurzędowe łożyska kulkowe skośne, przenoszące duże obciążenia osiowe i promieniowe, umieszczone w starannie opracowanej, solidnej obudowie, którą można bezpośrednio (i łatwo) połączyć z maszyną za pomocą zintegrowanego kołnierza.

Co istotne, firma NSK zapewnia szybką, ogólnoeuropejską dostępność piast Agro dzięki zakładowi Munderkingen w Niemczech, który może pochwalić się prawie 70-letnim doświadczeniem
w produkcji wysokiej jakości komponentów łożyskowych.

Oprócz wysokowydajnej technologii łożysk piasty Agro charakteryzują się również bardzo skutecznym uszczelnieniem, które zapewnia solidną ochronę przed ekstremalnymi warunkami pracy. To kompleksowe rozwiązanie stanowi połączenie systemu uszczelnień labiryntowych
i stykowych, co zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń oraz wydostawaniu się smaru na zewnątrz.  Zespoły łożyskowe piast Agro, nasmarowane na cały okres eksploatacji, zapewniają użytkownikom bezobsługową pracę.

Innowacyjna konstrukcja łożysk i systemu uszczelnień znacznie wydłuża żywotność produktów. Nawet przy ekstremalnych obciążeniach piasty Agro - a tym samym maszyny i sprzęt, w których funkcjonują - gwarantują kilkukrotnie dłuższą żywotność w porównaniu do innych dostępnych
na rynku rozwiązań, a dzięki modułowej konstrukcji można je bardzo szybko dostosować do indywidualnych wymagań użytkownika.  Elastyczny proces produkcyjny w zakładzie w Munderkingen zapewnia szybkie dostawy, po konkurencyjnych kosztach, co ma szczególne znaczenie w przypadku zamówień niestandardowych.

Zakład NSK w Munderkingen (Niemcy) został założony w 1954 r. jako instalacja produkcyjna łożysk tocznych dla wiodącego producenta maszyn rolniczych. W następstwie przejęcia zakładu przez NSK w 1990 r. wprowadzono bardzo elastyczne instalacje produkcyjne, które umożliwiły wytwarzanie nawet niedużych partii indywidualnie dopasowanych łożysk tocznych o dużej wydajności.  W magazynie NSK Europe dostępne są zespoły łożyskowe dla talerzy o średnicy
do 800 mm.

 

Zdjęcie1)  Wycięcie w obudowie piasty Agro (Agri Disc Hub) ukazuje dwurzędowe łożyska kulkowe skośne przenoszące wysokie obciążenia osiowe i promieniowe.

Zdjęcie 2)  Zbliżenie pokazujące skomplikowany układ kompleksowego systemu uszczelnienia NSK, który praktycznie uniemożliwia przeniknięcie zanieczyszczeń do łożyska.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik