Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

O Firmie - 2021-03-01

Firma NSK Ltd. przejęła w całości spółkę Brüel & Kjær Vibro («B&K Vibro») specjalizującą się w dziedzinie systemów monitorowania stanu maszyn i wyposażenia (CMS). Po pierwszej informacji z 10 grudnia 2020 r. o podpisaniu umowy przejęcia firmy B&K Vibro od spółki Spectris Plc. finalizacja transakcji jeszcze bardziej wzmocni zdolność reagowania NSK na zapotrzebowanie klientów w zakresie automatyzacji i inteligentnych technologii oraz rozwiązań oszczędzających nakład pracy i przyjaznych dla środowiska. Monitorowanie stanu to proces kontrolowania parametrów maszyny lub systemu, takich jak wibracje lub temperatura, który ma na celu identyfikację zmian wskazujących na rozwój uszkodzeń. Zastosowanie systemu monitorowania stanu, co ma miejsce także podczas pracy maszyny, pozwala na planowanie konserwacji lub wdrażanie innych działań zapobiegających poważnej awarii.

Przejęcie B&K Vibro przyspieszy rozwój platformy biznesowej NSK na rosnącym rynku systemów CMS. Główne produkty firmy, w tym łożyska, są kluczowymi komponentami mającymi bezpośredni wpływ na funkcje i wydajność maszyn oraz wyposażenia, a ogromy zbiór danych, technologii i wiedzy zgromadzony w ciągu lat przez NSK stanowi klucz do rozwoju najnowszej generacji systemów konserwacji predykcyjnej B&K Vibro stanowiących nową wartość na rynku.

B&K Vibro zatrudnia ok. 220 pracowników, a roczna sprzedaż firmy wynosi 52,5 mln euro, z czego 43% przypada na Europę. Główne rynki firmy to energetyka wiatrowa (42%, ponad 30.000 instalacji), sektor petrochemiczny (16%, ponad 10.000 instalacji) oraz energetyka wodna i cieplna (7%, ponad 800 instalacji).

- Włączenie B&K Vibro do Grupy NSK oznacza początek obiecującego etapu wprowadzania innowacji na szybko rozwijającym się rynku rozwiązań CMS - mówi Saimon Nogami, Senior Executive Vice President NSK Ltd. - Rozwiązania NSK i B&K Vibro stanowią klucz do zapewnienie stabilności operacyjnej infrastruktury o krytycznym znaczeniu dla energetyki wiatrowej, wodnej, przemysłu wytwórczego i innych sektorów, które mają wpływ na codzienne życie społeczeństw na całym świecie. Będziemy korzystać z efektu synergii, aby zmaksymalizować naszą platformę biznesową CMS i osiągnąć długoterminowy, zrównoważony wzrost.

Marcel Van Helten, dyrektor generalny Brüel & Kjær, dodaje: - Jesteśmy naprawdę zaszczyceni, stając się częścią NSK, firmy chcącej zostać liderem w zakresie monitorowania stanu maszyn i wyposażenia. Synergia między firmami jest ewidentna, a dzięki połączeniu umiejętności i wiedzy obu producentów będziemy dostarczać naszym klientom innowacyjne rozwiązania biznesowe oraz inżynieryjne. Z niecierpliwością oczekujemy rozszerzenia platformy biznesowej CMS firmy NSK i dalszego rozwoju na szybko ewoluującym rynku CMS.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik