Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2021-05-06

Siłowniki liniowe Monocarrier NSK

Producent automatycznych medycznych urządzeń analitycznych wykorzystuje dwuosiowy system liniowy do szybkiego i precyzyjnego przenoszenia próbek. Badania laboratoryjne, identyfikacja chorób, testy antydopingowe: laboratoria medyczne i analityczne wykonują wiele zadań. 

 

Analizy wykonywane są przez wysoce zautomatyzowane maszyny, z wysoką szybkością sprawdzające próbki i odczynniki. 

Przenoszenie i obsługa cieczy wymagających analizy odbywa się zazwyczaj indywidualnie, w probówkach lub ampułkach, bądź z użyciem płytek do mikromiareczkowania podzielonych na
96 lub więcej dołków.

Podstawowy proces realizowany w tych maszynach to określanie wartości laboratoryjnych dla każdej poszczególnej próbki. Na poziomie mechanicznym czynność tę wspierają wysoce wydajne i wysoce precyzyjne systemy liniowe, wykonujące takie operacje, jak dozowanie odczynników do każdej pojedynczej próbki, podawanie ampułek do analizatorów lub przenoszenie próbek z jednej stacji analitycznej do następnej. Systemy takie umożliwiają zautomatyzowane, bezawaryjne wykonywanie czynności roboczych z wysoką prędkością.

Dla wymienionych wyżej celów kilku wiodących producentów medycznego sprzętu analitycznego wykorzystuje siłowniki liniowe pojedyncze Monocarrier oferowane przez NSK. Urządzenia serii MCM składają się z wysokiej jakości śruby kulowej, serwosilnika lub silnika krokowego, prowadnicy liniowej o profilu U, zespołów łożyskowych oraz adapterów napędu, tworzących kompaktowy zespół, zmniejszający nakłady pracy niezbędne przy projektowaniu, montażu i odbiorze urządzeń. Prowadnica liniowa jest wyposażona w standardzie w zespół smarujący K1, zapewniający długą, bezobsługową eksploatację, do której przyczynia się też chroniąca przed korozją, nakładana w niskiej temperaturze powłoka chromowa Raydent.

Kluczowe cechy urządzeń Monocarrier oferowanych przez NSK to duża sztywność i nośność, płynność ruchu, precyzyjne pozycjonowanie, odporność na korozję i duża trwałość serwisowa. Prowadnice Monocarrier serii MCM są dostępne w pięciu rozmiarach standardowych o różnym skoku efektywnym i skoku gwintu.

Producent zaawansowanych urządzeń do analityki laboratoryjnej, o małych wymiarach i jednocześnie ogromnych możliwościach, wykorzystuje połączenie dwóch systemów Monocarrier MCM do odbierania ampułek z przenośników próbek. Do wózka na osi Y zamontowano zespół NSK serii MCM03, podczas gdy krótsza oś X obsługiwana jest przez zespół serii MCM02 (NSK dostarcza rozwiązania od najmniejszego rozmiaru MCM02 do MCM10, o skoku efektywnym od 50 do 1000 mm).

Obie osie wyposażone są w silniki krokowe (ustawione w układzie U dla zaoszczędzenia miejsca), napędzające urządzenia Monocarrier za pomocą pasa zębatego. Należy zauważyć, że większość zastosowań nie wymaga pasa, zamiast którego wykorzystywany jest łącznik ułatwiający bezpośrednie konfigurowanie przenoszenia napędu pomiędzy silnikiem i zespołem MCM.

Analizator oferuje bardzo dużą przepustowość mierzoną liczbą testów wykonywanych w ciągu godziny. Zespoły Monocarrier NSK pomagają w osiągnięciu tej wydajności obsługując ważny podzespół, który bez przerwy ładuje i odbiera materiały. W rezultacie maszyny nie trzeba zatrzymywać ani wstrzymywać, co pozwala laborantom na ładowanie próbek w locie podczas pracy systemu. Niezawodność siłowników liniowych NSK pomaga w osiągnięciu bezobsługowej pracy przez całą dobę i 365 dni w roku.

NSK dostarcza system liniowy w postaci gotowego do montażu, złożonego wstępnie zespołu, wraz z innymi akcesoriami, takimi jak czujniki i uchwyty. Zespół odbiera komendy z centralnego systemu sterowania analizatora, zapewniając użytkownikowi wysokiej jakości rozwiązanie zdolne do obsługi próbek i przenośników próbek z wysoką prędkością i wysoką precyzją przez cały okres eksploatacji maszyny.

 

Zdjęcie 1) Siłowniki liniowe pojedyncze Monocarrier oferowane przez NSK wykorzystuje kilku wiodących producentów medycznego sprzętu analitycznego.  Photo: Denis Starostin/Shutterstock 

Zdjęcie 2) Urządzenia Monocarrier serii MCM składają się z wysokiej jakości śruby kulowej, serwosilnika lub silnika krokowego, prowadnicy liniowej o profilu U, zespołów łożyskowych oraz adapterów napędu, tworzących kompaktowy zespół.  Photo: NSK

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik