Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Usługi - 2021-06-02

Nowy moduł szkoleniowy dedykowany procesom ciągłego odlewania stali

Popularna internetowa platforma szkoleniowa Akademia NSK oferuje obecnie nowy moduł szkoleniowy dedykowany procesom ciągłego odlewania stali. Najnowszy moduł, dodany do sekcji portalu poświęconej stalom i metalom, będzie przydatny dla wszystkich użytkowników zajmujących się specyfikacją łożysk mających wytrzymać trudne warunki pracy występujące w instalacjach ciągłego odlewania.
Tak jak w przypadku wszystkich dostępnych szkoleń, zarejestrowani użytkownicy muszą uzyskać co najmniej 80 % poprawnych odpowiedzi, aby ukończyć kurs z powodzeniem i otrzymać certyfikat. 

Ekstremalne warunki pracy maszyn w instalacjach odlewania ciągłego oznaczają, że bez odpowiedniej staranności i uwagi podczas procesu doboru łożysk łatwo można negatywnie wpłynąć na ich niezawodność i żywotność. Wyzwania środowiskowe obejmują m.in.  wysoką temperaturę, ciężkie obciążenia, bardzo niskie prędkości pracy oraz ugięcie walców, nie wspominając o najpowszechniejszym trybie uszkodzenia łożysk w tego typu zastosowaniach: poślizgu różnicowym.

Na początkowym etapie nowego modułu szkoleniowego uczestnicy dowiadują się więcej o procesie odlewania ciągłego i związanych z nim maszynach, ze szczególnym uwzględnieniem technologii dwupasmowej. Następnie omawiane są dokładniej łożyska baryłkowe i ich zdolność do przenoszenia ciężkich obciążeń oraz kompensacji niewspółosiowości i rozszerzalności cieplnej wału - a także jak ten typ łożysk radzi sobie z podstawowym problemem poślizgu.

Nowy moduł szkoleniowy NSK obejmuje również łożyska walcowe. Walcowy wzór styku wałeczków zapewnia niezakłócony proces walcowania, co jednocześnie zapobiega zużyciu wywołanemu tarciem ślizgowym, zapewniając niezawodność i długą żywotność łożysk.

Najnowszy moduł szkoleniowy zapewnia podstawy wiedzy na temat najważniejszych zasad doboru łożysk do zastosowań związanych z procesami ciągłego odlewania stali. Wszyscy użytkownicy związani z sektorem ciągłego odlewania, którzy pracują w działach sprzedaży, wsparcia technicznego, badań i rozwoju, konserwacji oraz inżynierii skorzystają z najnowszego szkolenia NSK.

W czasach, gdy nauczanie zdalne stało się ważniejsze niż kiedykolwiek ze względu na trwającą pandemię, platforma szkoleniowa Akademia NSK może pomóc użytkownikom poszerzyć stosowaną na co dzień wiedzę i wykorzystać najnowsze rozwiązania łożyskowe NSK w celu zmaksymalizowania żywotności maszyn.

Moduł jest dostępny na stronie www.nskacademy.com (w przypadku nowych użytkowników wymagany jest szybki i łatwy proces rejestracji). 

 

Zdjęcie: Najnowszy moduł szkoleniowy zapewnia podstawy wiedzy na temat najważniejszych zasad doboru łożysk do zastosowań związanych z procesami ciągłego odlewania stali.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik